essidaven essidaven komentáře u knih

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Právě jsem dočetla...no jak začít komentář? Kniha je zde srovnávaná s tituly B. Erskine, stručně řečeno k tomu má kniha daleko. Téma je poutavé a příběh mě sice zaujal, ale ne tak jeho podání. Zdál se mi takový nedotažený a v některých částech až nesmyslný v náhodách a jednáních některých postav, jak v minulosti, tak v současnosti. Konec byl velmi useknutý, nějak mi prostě ta odhalená záhada vyzněla do prázdna. Při čtení mě napadlo srovnání s knihami Kate Morton - prolínání časových rovin, rodinné sídlo, trochu detektivní zápletka, osudová láska...ale kniha nebyla tak propracovaná a uvěřitelná, postavy lehce ploché. A co musím vytknout zvlášť, byl naprosto otřesný překlad. Neviděla jsem sice německý originál, ale kostrbatost vět a gramatické chyby, špatná stylistika a nevhodně použitá slova ve významu, který se do věty nehodil a nedával smysl, hrozně bily do očí! Často jsou také vynechaná písmenka, spojky nebo jsou špatně skloňovaná slova, to při čtení opravdu rušilo! Takže pouze 3* a to je jedna za krásnou romantickou obálku...

02.11.2017 3 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Velmi povedená kniha rozhovorů. Mé hodnocení je patrně ovlivněno tím, že ve většině názorů se s Tomášem Etzlerem shoduji. Celkově je to člověk se zajímavým životním příběhem a má co říct a předat další generaci. Určitě si přečtu i knihu o Číně.

16.04.2024 5 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Dlouhý sprint mě bavil, Ozvěna trochu méně. Z Žambochova pera znám pouze Koniáše a mám ho ráda. Na tuto povídkovku jsem se chystala dlouho, jelikož jsem na ni slyšela pouze samou chválu. Možná má očekávání byla příliš veliká, ale nebyla jsem nadšená tolik, jak jsem si představovala. Možná to bylo malým rozsahem, že jsem se nestihla do příběhu tak vžít a užít si ho. Nebo to bylo hlavní postavou, kterou jsem si vlastně neoblíbila. Prostě takový smíšený pocit, že ani nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne:-) Ale jsem ráda, že jsem to četla.

30.03.2020 4 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Nejsem si jistá, jak na knihu reagovat. Četlo se to hezky, ale nebylo to tak, že bych se od knihy nemohla odtrhnout. Něco mi tam chybělo. Hlavní trio bylo sympatické, ale nějak jsem nesoucítila s postavami, nevžila jsem se do nich. Charaktery nebyly dostatečně vykreslené, chyběl mi tam větší "vnitřní" život postav. Určitě by také pomohlo více informací o světě v němž se kniha odehrává (historie, mytologie, prostředí), než jen pouhý fakt: musíte zachránit svět a šmytec:) Opravdu se jedná spíše o jednodušší dětskou fantasy, což je škoda, potenciál to má. Konec byl samozřejmě dojemný, takže si pokračování přečtu, ale spíše proto, že jsem prostě od přírody hodně zvědavá, než že bych se nemohla dočkat příběhu ze Čtyřměstí.
Jo a ještě bych chtěla dodat, že většinu knihy byl Darius na ránu a neskutečně mě štval!

03.11.2019 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nenazvala bych knihu úplně hororem, jelikož ve srovnání s mistrem žánru S. Kingem je hóóódně průměrná. Ze začátku mě děj vtáhl, z podivností v domě příjemně mrazilo a s napětím jsem četla dál. Příběh měl velký potenciál, ale bohužel ho nebylo využito. Zhruba od poloviny kniha sklouzává k lehce trapnému béčkovému zombie hororu (já ale chtěla pravou duchařinu!) a konec autorka úplně zabila. Celá záhada domu byla odfláknutá a nepromyšlená, těšila jsem se na konec až si řeknu: "Aha, tak takhle to bylo, to do sebe hezky zapadá." Bohužel jsem byla zklamaná. Knihu jsem četla v noci a bylo mi to úplně jedno, jelikož druhá poloviny byla spíše úsměvná, než děsivá. Plus dávám za pěknou atmosféru starého domu a čtivost a bojovného kocoura:) Tak 70%

17.09.2019 3 z 5

Těžko uvěřitelný příběh Těžko uvěřitelný příběh Chris Colfer

Zas až tolik neuvěřitelné to nebylo, ale každopádně se to četlo velmi dobře. Konec byl lehce předvídatelný, ale i tak to bylo dojemné. Autor si pro příběh vybral velmi zajímavě nakombinovanou skupinu kamarádů (čti jako: bandu exotů:), ale ve výsledku se jednalo o velmi zábavný příběh. Kratší forma knize seděla, alespoň to nebylo utahané, ale děj hezky odsýpal.

12.07.2019 4 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Tak nějak souhlasím s komentářem od Hoshi. Ze začátku to bylo divné, měla jsem pocit, že jsem nedostala to, co jsem očekávala. Ale nakonec jsem se nemohla od knížky odtrhnout, protože kluci jsou prostě skvělí. Některé scény byly tak milounké, že jsem se zase přiblble usmívala, stejně jako u Muffinu. Díky epilogu z prvního dílu bylo samozřejmě jasné, jak tato kniha dopadne, ale prostě to bylo kouzelné:-)

08.05.2019 5 z 5

Příběhy hrdinů 20. století Příběhy hrdinů 20. století Adam Drda

Knihu bych doporučila voličům extremistických stran a všem lidem, kteří zavírají oči před naší minulostí a nechtějí se z ní poučit. Jedná se opravdu o silné příběhy statečných lidí, na které by se nemělo zapomínat. Nejsmutnější byly příběhy lidí, kteří zažili peklo nacismu a když se z něj dostali, přišel komunismus, který s nimi zatočil úplně stejně.

15.02.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Jak zde již padlo, nenazvala bych knihu thrillerem, ale spíše rodinným dramatem. Jedná se o trochu o klišé - dokonalá rodinka z lepší společnosti není až tak dokonalá, jak se na veřejnosti tváří a má ve skříni spoustu kostlivců. Ale já se bavila, je to čtivě a svižně napsané, takže doporučuji.

15.02.2019 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Ze začátku jsem si musela zvyknout na hlas Dany Černé v audioverzi, ale nakonec to byl příjemný poslech. Téma mě hned vtáhlo do děje, příběh je to silný a vlastně dost smutný, takže jsem na konci knihy měla takový zvláštní pocit. Román je výborně napsaný, atmosféra doby z něj úplně čiší. Líbí se mi i jakési minimalistické podání událostí, kdy autor spíše naznačí, než vysvětlí a příběh tak může v čtenáři krásně doznít.

30.10.2018 4 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Po knize jsem sáhla jako po odlehčení mezi "náročnější" četbou a oddych jsem také dostala, opravdu nejde o nic náročného, ale je to čtivé a milounké. Nakonec jsem se přistihla, i přestože již nejsem ve věku YA, jak se nad knihou přiblble culím a v duchu si říkám "Ách, to je tak sladký!" No takže asi tak:-) Česká národnost autora mě překvapila, ale v podstatě pro mě není zásadní, akorát mi v knize moc nesedělo britské prostředí školy zasazené do českých reálií. Číst YA literaturu na prahu třicítky je vlastně fajn, protože si nostalgicky vzpomene na vlastní zážitky z puberty:)

02.04.2018 5 z 5

Jak se dalo očekávat kniha nebyla vůbec veselé čtení, o to víc smutnější, že se jedná o skutečné příběhy, které lidé prožili. Nicméně kniha je velmi čtivou a zajímavou sondou do poměrů v Severní Koreji od padesátých let do roku 2013. Ocenila jsem téměř beletristické podání všech životních příběhů zpovídaných severokorejských uprchlíků a jejich rodin. Očekávala jsem suchý výčet faktů nebo úryvky z rozhovorů, ale téměř románové pojetí mě překvapilo a potěšilo. Příběhy jsou to drsné, ale alespoň tyto mají happyend v podobě života ve svobodné zemi, jen doufejme, že ostatní Severokorejce to jednou také čeká.

28.03.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Toto je moje první kniha, kterou jsem "přečetla" jako audioverzi(četl Jan Hartl). Musím říct, že poslouchat knihy je fajn využití času, určitě si zase nějakou poslechnu. Konkrétně k Saturninovi, jelikož jsem několikrát viděla film, tak mě kniha příliš nepřekvapila, ale to neznamená, že by nebyla skvělá. Myslím, že je to již taková humorná klasika, takže doporučuji.

27.03.2018

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Mám ráda pozdější (více propracované) romány paní Meacham, proto jsem sáhla i po jejích novelách z 80.let. Rozdíl v kvalitě příběhu je samozřejmě velmi patrný, ale styl psaní a umění vtáhnout do situace měla autorka už na začátku své spisovatelské dráhy poměrně vytříbený. Ke knize je proto potřeba přistupovat jako k jednoduššímu žánru, (kdy po deseti stranách, již tušíte konec příběhu) potom určitě zklamáni nebudete a strávíte s knihou příjemný večer.

19.03.2018 5 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Příjemné čtení na víkend, škoda, že kniha nebyla obsáhlejší, četlo se moc pěkně. Jelikož jsem četla celou trilogii o Novém Zélandu moc mě potěšilo dozvědět se o dalších osudech obyvatel farmy Kiward a doufám, že se s nimi třeba setkáme ještě v nějakém dalším pokračování. Také mám na této autorce ráda, že se snaží o co nejvěrnější historickou přesnost a neupravuje si události příliš potřebám příběhu.

25.06.2017 5 z 5

Titáni Titáni Leila Meacham

Příběh byl velmi pěkný, čtivý a krásný, ale ve srovnání s ostatními knihami autorky, byla tato kniha asi nejslabší, proto hvězda dolů. Přišlo mi, že všechna rozuzlení a důležité situace se udály velmi rychle, popsané jednou větou ve stylu "a tak mu to celé řekla..." nebo " a tak se vzali...". Chybělo mi více časového prostoru jako v předešlých knihách, vlastně se vše seběhlo ani ne za rok, což by tak nevadilo, kdyby nebyl děj tak zkratkovitý.

23.06.2017 4 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Myslím, že krásné zakončení celé revoluční série. Opět přečteno během dvou dnů, stále musím obdivovat lehkost a čtivost stylu, jakým autorka píše. Od knížky se nedá odtrhnout, v knize není ani jedna nudná pasáž nebo slovíčko navíc. Výborný příběh a doufám, že se dočkáme pokračování v podobě příběhu další generace z vojenské akademie:-)

07.06.2017 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Pokud bych měla knihu charakterizovat jedním slovem tak by to asi bylo "kouzelná". Opravdu mě uchvátil styl psaní, jaký autorka používá. Zpočátku mi přišel naprosto šílený, ale v tom je právě to kouzlo knihy. Naprosto čtivé, strhující, úsměvné, hřejivé, kniha úplně hladí:-) Spousta popisů situací je velmi humorná, až jsem se občas smála nahlas. Více se mi líbily části psané Noahem, zvláště mě bavilo představovat si jeho PORTRÉTY. Vůbec se mi nechtělo po dočtení knihu odkládat a mrzelo mě, že se musím s postavami rozloučit. Krásně napsaný příběh a nesouhlasím s tím, že je určen pouze pro puberťáky, jak zde bylo zmíněno. Již dávno jím nejsem a byla jsem nadšená!

A ještě musím dodat, že pokud by Bůh byl opravdu Clark Gable, tak se snad stanu věřící:-))

16.03.2017 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Krásně dojemné...

21.02.2017 5 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Hana Marie Körnerová (p)

Včera jsem knížku koupila a dnes odpoledne dočetla. Opravdu jedním dechem, je to velmi čtivé a velmi pěkně napsané. Jen doufám, že bude ještě nějaké zakončení příběhu obou sester. Tato část byla pouze o Hermíně a spíše dobrodružná, na mě málo romantiky.

01.06.2016 5 z 5