esfinge esfinge komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pohodová oddechovka.

18.07.2020 4 z 5

Dřevaři Dřevaři Roy Jacobsen

Po skvělém Ostrovu slabší kniha od autora. Nemohla jsem se pořádně zacist

26.06.2020 2 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Knížka nešla odložit, celou dobu jsem čekala a doufala, ze se Marley někde objeví.

09.06.2020 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Přečteno za 2 dny. Opravdu silný příběh, plný smutku a zoufalství unesených dětí. Představa 3 let v zajetí je šílená. Vědět, ze budu nad osudem holčiček přemýšlet, tak to ani nečtu.
Jinak vyšetřovatel sympaťák a moc jsem mu fandila.

04.06.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Originální příběh a zápletka. Život Gwen a dětí je naprosto šílený a celou dobu jsem jim fandila. A díky zcasti otevřenému závěru si určitě přečtu i další knihu.

02.06.2020 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pozvolný rozjezd a seznámení s ne moc kladným charakterem hlavní postavy, svižný střed s unikatni scenou ukrytu a skvělá závěrečná zápletka. Nešlo se odtrhnout. Hvězdu strhavam, neboť hlavní hrdina má snad 10 životů :)

28.05.2020 4 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Pro mě velice emotivní kniha, ponurá a smutná. Ale četla se výborně, příběh vyprávěn ze třech různých úhlů a do posledních stránek není nic jasné.

27.05.2020 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Smutný, ale krasny příběh ze smutné doby 2.sv.války, plný naděje i zoufalstvi, lásky i nenávisti. Dojemný konec, který jsem neustála a probrecela.

25.05.2020 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Nejlepší díl série. Viděla jsem i film a i ten byl skvělý.

24.05.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělý díl, napínavý a drsný.

19.05.2020 5 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Ponurý depresivní příběh z Islandu. Číst to před mou návštěvou Islandu, tak se tam snad ani netěším.

11.05.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Prestoze jsou pachatelé známí od začátku, dej je napínavý.

11.05.2020 5 z 5

Severní vody Severní vody Ian McGuire

Četlo se mi dobře, i když příběh byl opravdu drsný.

30.04.2020 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bála jsem se přes špatné recenze...ale zbytečně. Příběh mě dokonale vtahl, líbilo se mi vyprávění z tolika úhlů a do poslední stránky jsem si byla jistá, že nic není tak, jak vypadá. Je pravda, že postav je tam dost a vypadá to, že ve městečku není žádný normální vztah.

12.04.2020 4 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Za mě naprostá spokojenost. Nemohla jsem se odtrhnout od cteni napinaveho pribehu, skvěle popsaného ostravského prostředí a obyčejných policistů. Návraty do minulosti mi přišly strašně smutné, takové bohužel pravdivé. Nad tímto vrahem jsem chvíli uvažovala, ale pak jsem ho zavrhla....a ejhle, nechci spoilerovat proč jsem ho zavrhla, ale byl to on. Jinak jedna linka pribehu ukončena drsně a jedna tak jakoby poamericku.

06.04.2020 5 z 5

Sestra Alena Sestra Alena Marie Pujmanová

Útlá knížka, smutný příběh.

30.03.2020 5 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Mně osobně se četla kniha velice špatně, za celou dobu jsem si na styl psani nezvykla.
Nicméně jsem ten krutý a depresivní příběh prelouskala...

30.03.2020

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Četlo se mi dobře. 5 hvězdiček za sílu pribehu postaveného na skutečné historické události.

13.03.2020 5 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Tak strašně smutná, ale nádherně napsána autobiografie Franka McCourta, popisující dětství a dospívání v šílených podmínkách. V chudobě, se spoustou sourozenců, s otcem alkoholikem... Ovšem autor si nestěžuje. Dlouho se mi nestalo, abych pri čtení brecela (smrt sourozencu, zoufalost matky...) a za pár stránek se smála (hlavně u zpovědí). Jde o knihu, nad kterou i po přečtení přemýšlím, protože tohle opravdu někdo prožil.

03.03.2020 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha určitě čtivá byla, ale napětí pro mne celou dobu naopak upadá. A ještě ke všemu jsem přišla na to, kdo má prsty v těch dopisech. Zas tolik postav tam nebylo.
Spoiler: Vytahnout vykoupane dite z postele a sejit se s bývalým? To by nepočkalo? A tak nějak jsem prostě čekala víc, než špatně zatazenou ruční brzdu.

24.02.2020 3 z 5