Rekviem za sen

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh dvou mladých narkomanů z newyorského Bronxu a jejich přítelkyně z vyšších společenských vrstev. Kniha o tom, co to znamená být slabý ve společnosti, v níž přežívají jen silní. Žid Harry Goldfarb, jeho dívka Marion i černošský přítel Tyrone C. Love, neschopní žít bez své denní dávky drog, nepřestávají snít o lepší budoucnosti. Noční prací se jim podaří vydělat větší finanční částku, za kterou nakoupí kvalitní heroin, a zapojí se do jeho distribuce. Za získané peníze si chtějí koupit byt, cestovat i otevřít si uměleckou kavárnu. Paralelně se odvíjí příběh Harryho matky Sáry, osaměle žijící vdovy, překonávající smutek a prázdnotu permanentním sledováním televizních seriálů, filmů a soutěží. Sní o šťastném manželství svého syna i o vnoučatech, ale především doufá, že bude pozvána do televize a stane se hvězdou některé show. Přísná redukční dieta i léky na hubnutí a uklidnění ji však přivedou do psychiatrické léčebny. Autor podává nepřikrášlený obraz bezútěšné existence obětí závislosti, snažících se vymanit z šedivé a ubíjející každodennosti, i jejich zmařených nadějí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27240/rekviem-za-sen-27240.jpg 4.5147
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Maťa
Originální název:

Requiem for a Dream, 1978


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Rekviem za sen

teratera
22. září

Kniha o závislosti na čemkoli a hlavně drogách. Knihu jsem hltala a musím se přiznat, že ke konci jsem části s matkou přeskakovala, protože jsem strašně potřebovala vědět jak dopadne druhá linie (uf nechci být spoiler). Po dočtení jsem se, ale k matce vrátila. Skvělý náhled na dvě generace a "jejich" závislosti. Kruté a drsně reálné, často máte pocit, že sedíte vedle nich. Výborná kniha podle které byl natočený úžasný film.

zuzana3781
02. března

Drsný popis různých podob závislosti a jejich důsledků. Výborná kniha.


esfinge
30.03.2020

Mně osobně se četla kniha velice špatně, za celou dobu jsem si na styl psani nezvykla.
Nicméně jsem ten krutý a depresivní příběh prelouskala...

Anette99
16.12.2019

Konečně jsem ji sehnala. Chtěla jsem si knihu přečíst už dlouho, protoże film jsem viděla už 2x, a naprosto mě ohromil. U knížky to nebylo jinak, film je s ní prakticky totožný. Zajímá mě téma feťáků a tady to bylo vykresleno velmi dobře. Zpočátku jen slabý, lehce zvladatelný návyk, se kterým mohli kdykoli seknout (jak si mysleli hlavní hrdinové) a poté rychlá cesta až na dno.

lue
14.09.2019

Zajímavý, hodně zajímavý, taky divný, krutý, smutný, depresivní atd..

esterkucerova
31.08.2018

upřímě musím říct, že hodnocení uděluji na základě filmu, nikoliv knihy.
Na filmové zpracování jsem narazila náhodou, když jsem byla nemocná a jelikož mě to opravdu velmi zasáhlo a jsem spíše fanynka knih, hned po uzdravení jsem pro ní běžela.
Bohužel mě však hrozně zklamala.. možná to bylo tím, že už jsem příběh znala, ale kniha se mi velmi špatně četla.
Ta absence přímé řeči je pro mě velmi zmatečná a čím více postav vstupuje do děje, tím víc jsem se ztrácela a tak jsem jí ani nedočetla..
nicméně příběh je to krásný, jestli se to tak dá říct..

vendysantos
18.01.2018

Tak tohle byla opravdu síla. Hrozné, kam až může zajít závislost. Ze začátku knihy jsem měla docela problém s častými nespisovnými a vulgárními výrazy, ale pak si člověk uvědomí, že taková mluva k těm lidem v prostředí, kde žijí, zkrátka patří. Co jsem ale postrádala, byly uvozovky u přímé řeči, časem se pak člověk začne ztrácet, kdo že to právě hovoří. Nicméně kniha stála za přečtení, jako takové poučení a varování před závislostmi.

orson
02.11.2017

Film jsem viděl několikrát. Patří mezi mé oblíbené - už jen kvůli té skvělé hudbě a závěrčné smršti... Byl jsem několik let zvědav na knihu a tak jsem si ji konečně pořídil a přečetl. Víceméně kopíruje přesně film, jen je trochu více popisnější, více se věnuje pocitům hlavních hrdinů. Když tak přemýšlím, tak nevím, co je lepší, zda film nebo kniha.... oboje stojí za to!

1