Erutan Erutan komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Čím víc postav má román od Kinga, tím lépe.) Tohle jsem si opravdu užil a ikdyz má kniha skoro 1000 stran, ani na chvíli jsem se nenudil. Žádná pasáž mi nepřišla zdlouhavá, nudná nebo zbytečná. Další takové jako Pod Kupolí, Nezbytné věci, Prokletí Salemu, Beznaděj....

09.01.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Horlivě číst jsem začal až v pozdějším věku cca po 25-ti. Viděl jsem všechny filmy x-krat a strašně se mi líbily. Tento rok jsem si řekl, že postupně přečtu všechny díly a musím říct, že to bylo super rozhodnutí. Až mi chvílemi bylo líto že jsem filmy už viděl a vím jak knihy dopadnou. To ale vyvažovaly pasáže, které se do filmu nedostaly. Mám teď roční dceru a těším se, až ji bude cca 10-11, kdy chodí dopisy s pozvánkou do Bradavic a přečtu ji první knihu. Snad se mi podaří ji udržet od filmů aby zažila spíš tu knižní krásu Harryho než tu filmovou. Děkuji J.K.R.

09.12.2020 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Od Kinga mám rád jak jeho starou, tak i novou tvorbu. Je ale třeba uznat, že jeho první knížky mají určitý "náboj", který v těch nových často chybí. S počtem knih které napsal se to ale dá čekat. Moje asi třicátá kniha od Krále.)

29.11.2020 5 z 5

Rose Madder Rose Madder Stephen King

U Kinga si vždy můžeme být jistí tím, že to bude kvalitně napsaný příběh, vtáhne vás do děje a vytvoří skvělé postavy. Pak už jen záleží na tom jestli vás příběh baví nebo ne. Mě tento příběh bavil ale scény s obrazeme mě bohužel nudily. Jelikož byl obraz důležitým aspektem příběhu tak mi to knížku dost kazilo, fanouškům Kinga bych doporučil jinou knížku a tuhle bych nechal nakonec (pokud teda chcete přečíst všechny)

17.10.2020 3 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Skvělé, šílené, Kingovské....Máme rádi Kinga kvůli tomu, jaké vytváří postavy...a asi taky trochu díky jeho zvrhlosti, nechutnosti a schopnosti nás ohromit. Beznaděj je skvělá kniha, hodně krvavá a hororová (ještě jsem nečetl Strážce zákona). Jediné co jí ubírá na kvalitě je to, že King napsal přes 60 knih a lidi (kritici a čtenáři zde) mají tendenci srovnávat. Srovnávat s tím co napsal a že to a tamto je lepší. Proč? Nebylo by lepší, ke každé knize přistupovat jako k něčemu novému, bez nutnosti porovnávat? Já to tak dělám a v každé knize si najdu to svoje, co mám rád. Beznaděj doporučuji každému kdo má rád Kinga a každému kdo si chce přečíst hororovou knížku. "Máte právo mlčet. Zabiju vás! Tek!"

03.10.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tento díl se mi obsahově líbil zatím nejvíc. Bylo tam hodně věcí které se do filmu nevešly. První díl měl cca 300 stran a film 2 hod. Tento to díl má 800 stran a film 2 hod. Je mi líto že jsem ty filmy viděl a až potom se pustil do knih. Jediné co mě štvalo byl pubertální Harry se svými výbuchy, ale prostě měl na to věk a k tomu to dílu to patří.)

21.09.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nádherný příběh. Nemám slov.)

08.09.2020 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Jsem rád že tohle byla Moje první přečtená knížka od Kinga. Odstartovala mou cestu od "tak jo , přečtu si další" k "nemůžu číst nic jiného".

01.09.2020 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Co se týká textu jako celku není v žádné Kingovce co vyčíst. Spíš záleží, jestli vás daný příběh zaujme a mě zaujal, jako celá trilogie.

Na jednu stranu krásné zakončení trilogie, na druhou stranu smutné (musel jsem zadržovat slzu, aby si přítelkyně nemyslela, že brečím u Kinga) Nebudu říkat která z trilogie byla nejlepší, každá měla něco do sebe. Hlavně se mi líbilo jak Král přešel z "Detektivy" bez nadprirozena do svých klasických kolejí a hlavně s tou svou Elegancí. Jsem rád že Holly potkáme ještě v "Outsider" a snad se někde objeví znovu, zajímavá postava.

Milovníkům detektivek doporučuji, není to klasické "kdo to asi udělal". Hned víme kdo je padouch a kdo ho chytá, příběh nám vykresluje myšlenkové pochody zločince, což je ve většině detektivek až na konci (většinou pro mě v laciné formě)

01.09.2020 5 z 5

Policajt z knihovny se mi líbil víc jako horor. Ardeline byla děsivá jako mladá a kvůli představě Policajta jsem večer nespal zády ke dveřím a ráno jsem garáž prošel rychlejším krokem než obvykle. :-D

Sluneční pes mě neděsil a chvílemi moc nebavil, strašně se mi ale líbilo, že se příběh odehrával v mém oblíbeném Castl Rock. Četl jsem o postavách co znám a dozvěděl jsem se něco víc o otci "Esa" Merrilla.

U obou příběhu byl jako vždy (a to mám rád) vidět souboj dobra se zlem. Mám rád delší povídky od Kinga a ještě radši, když po nebo před povídkou ještě něco málo napíše o vzniku, nebo jeho pohledu na věc.

23.08.2020 4 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Strašně se mi líbila první kapitola. Střídání roku 1978 a 2000+. Geniálně vymyšlená zápletka. Bylo to sice pokračování příběhu Billa Hodgse, ale jeho postava jde spíš vedle příběhu, než že by byl hlavní aktér. Celou dobu jsem si říkal o co Kingovi jde s Bradym a fotkou jeho Matky. On to "mystično" prostě vidí všude a to mám na něm rád. Těší se na třetí díl a jsem zvědavý jak skončí trilogie, jelikož jsem četl už i Outsidera tak trochu vím.)

16.08.2020 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Od Kinga jsem četl přes 20 knih a pistolník byl z nich nejhorší. Naštěstí jsem se nenechal odradit a jsem za to rád. Sérii Temná věž si určitě přečtu celou. Roland mi začíná přirůstat k srdci a když si uvedomim že v tomto díle ani sám King neví co je vlastně Temná věž a proč k ní Roland putuje, láká mě to ještě víc.)

02.08.2020 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Revival docteny za 6dni. Líbilo se mi vyprávění z první osoby, což jsem ještě u Kinga nezažil. Častěji to ale zas nepotrebuji, jelikož mu to ubírá na možnostech. Příběh byl fajn. Celý životopis, od 6ti do 60ti. Škoda jen, že horor to byl na posledních 20-30 stran. Mohl víc rozvést noční můry a pohrát si s nimi. Závěr jak to do sebe všechno zapadlo byl skvělý. Na druhé čtení to ale asi nevidím.

Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá, a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.

V E-dur. Všechny tyhle zasrany fláky začínají v E-dur.

26.07.2020 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nejsem moc typ na čtení detektivek. Tohle se mi ale hrozně líbilo. Jak je u Kinga zvykem odehráva se zde boj dobra se zlem. První kapitola kdy najede mercedes mezi lidi je hodně silná. Pro fanoušky Kinga povinné, pro fanoušky detektivek doporučuji.

16.07.2020 5 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Na knížku jsem se moc těšil a musím přiznat zklamání, ke konci až nechuť. Měl jsem špatná očekávání. Čekal jsem nějaké povídky o případech, ale tohle byl suchý popis, který mi nenahanel strach, ani když jsem byl večer doma sám. Hodně teorie, málo "akce". Je to spíš biografie/teorie než horor a to je třeba si uvědomit. V knížce se dost věcí opakuje což mě taky štvalo. Číst 3x tu stejnou informaci nepotrebuji. Každopádně věřím že se knížka bude hodně lidem líbit a proto bych nikoho od čtení neodrazoval, ať si každý udělá obrazek sám. Taková knížka tu ještě nebyla a to je velké plus. Nebudu hodnotit hvězdami, jen píšu komentář.

16.07.2020

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak tady si King opravdu vyhrál. Za mě jedna z nejlepších knížek co jsem od autora četl (cca20) Vytvořil celé město, desítky postav, jejich vlastní problémy, perfektně propracované psychologické profily a následné konfrontace. Prostě radost číst. Že je to moc dlouhé? Kam spěchat? My jsme čtenáři.) Užijte si to, je to jízda.

29.06.2020 5 z 5

Rok s mnichem, který prodal své ferrari Rok s mnichem, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Jednu dobu, jsem mel knizku vzdy po ruce a cetl jsme si kazdy den jednu stranku. Pro motivaci muzu doporucit, hodne stranek jsem si i zalozil nebo fotil.

17.06.2020 4 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Krom dvou knížek, jsem četl všechny z tohoto světa. Nejraději mám Elfy a Orky. Z Elfů je nejsympatičtější Malfurion Stormrage (Válka prastarých). Z orků Thrall. Mají něco společného. Je to postava se všemi pozitivy co vás jen můžou napadnout (Čestnost, Odvaha, Pokora....) a jeho příběh je pozoruhodný. Knížka je taková "jednohubka" na 260 stran a proto si myslím že by ji nikdo, kdo se zajímá o Azeroth, neměl vynechat. Text je kvalitně napsaný a dobře přeložený. Což se bohužel nedá říct o všech dílech. 10/10. Přečteno 2x a určitě se k tomuhle dílů opět vrátím.

11.05.2020 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Moje sedmnáctá kniha od Kinga a přitom první recenze. Hodně komentářů se točí okolo toho, že to není jako osvícení atd. Podle mě nejde o pokračování jako takové ale o vývoj. Když King psal Osvícení měl (jak sám říká) velké problémy s alkoholem. Hlavní postava Jack byl alkoholik, který se snažil bojovat ale prohrál. Doktor spánek je o Danym, který 13 let abstinuje a o jeho každodenním boji s potřebou se znovu napít. V době kdy Stephen knížku psal taky abstinoval 13 let.

Knížka se mi moc líbila, 3 části (Danny , Abra , Pravý rod) jsou ze začátku krásně rozvedeny do detailů, jak je u krále zvykem. Závěr je klasická jízda ve velkém stylu. Kdo má rád starého, dobrého Kinga, neměl by tenhle kousek vynechat. Jen doporučuji nečekat nic ve stylu osvícení. Raději to berte jako volné pokračování rodiny Torencovych. Nebo nejlépe, nemějte žádné očekávání. Výsledek se vám bude více líbit.

04.05.2020 5 z 5