Erinien Erinien komentáře u knih

Přiznání Přiznání Anna Todd

Nemohu si pomoci ale druhý díl musím přirovnat k telenovele, vleklé, dlouhé telenovele. Třetí díl ani nemám chuť číst.

24.07.2019 2 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Výborně napsané. Řekla bych, že myšlení chlapce s Aspergerovým syndromem se pan Haddon přiblížil jak nejvíce mohl, výborná práce. Při čtení mi to tak nepřišlo, ale pak při zpětném přemýšlení, jsem si říkala, že hlavní hrdina je mnohem více uvěřitelnější a hlavně dospělejší než vedlejší postavy, jejichž jednání mi vlastně nedávalo úplně smysl.

21.08.2018 4 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Je to super ale... toho prostoru na fantazii tam na mě bylo moc. Neřeknu vám jak vypadá pásmo, neřeknu vám jak vypadá dcera hlavního hrdiny a vůbec nevím, co byla Návštěva a co Hosti a vůbec nevím jak ta kniha vlastně skončila. Snad jen že to dopadlo šťastně pro všechny?

03.12.2017 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Za dva dny přečteno. Knížka na mě vykoukla na stránkách internetového knihkupectví a tak mě zaujal popis i přebal, že jsem si pro ní došla do knihkupectví. Nelituju.

09.11.2017 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Přísahám, zatnu zuby a dočtu to. V knize mi Alina hrozně lezla na nervy. Neustále fňuká, zajímá se jen o Mala, s každým se hádá, aniž by se na cokoliv ptala, nikomu nedůvěřuje a tím si ničí i vztah s Malem. První polovina byla ještě čtivá, druhá se hrozně táhla, nic se nedělo, jen samé hádky a vzdechy. Dramatický závěr přišel nečekaně jako velká voda. Nutno uznat, že autorka své hrdiny nešetří a ubližuje jim snad i s radostí a člověk z toho má pomalu deprese, jak beznadějně to vypadá. Nejsvětlejší části knihy je korzár.

15.04.2023 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Začalo to tím, že jsem viděla pár dílů seriálu. Zaujal mě příběh šesti vran a tak jsem si je přečetla. A to byla velká chyba. Autorka se při psaní zlepšovala knihu od knihy, takže Griša nesahá vranám po kotníky. Krom toho vám ve Vránach vyspoiluji spoustu podstatných informací, takže tuším jak celá série dopadne a co se stane s některými postavami.
Děj je psán jen z pohledu hlavní hrdinky, která mě občas rozčilovala svou ufňukaností. Romantická linka mě nedonutila zamilovat se do Mala, uvidíme, jestli se to v dalších dílech nezlepší. Grisversum začíná pod povrchem bublat a bobtnat ale moc se i něm zatím nedozvíme.

14.04.2023 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Uff. Tři dny mi trvalo tu bichly přečíst, ale neznamená to, že se čte špatně ale za má asi tisíc stran. Od Mariany jsem četla už Kultiho. Dost oceňuji výstavbu charakterů i celý proces vzniku lásky mezi hlavními protagonisty. Postavy byly reálné a měly charakter, hlavní hrdinka tedy dost komplikovaný, fakt byla hádavá. Ale někdy taky měnila názory a rozhodnutí. Trochu mě mrzelo, že na závěr chybělo nějaké: kdy jsem se do tebe zamiloval. Protože já si toho při čtení nevšimla a nakonec to vyznělo, že jí miloval od začátku? Ale jistá si v tom nejsem. Charakter Ivana pak taky byl takový protikladný, ke konci to byl jiný muž. Humor a rodinné vztahy výborné.

21.03.2023 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Typická žánrová záležitost. Oceňuji vývoj hlavního hrdiny. Konec se trochu táhl. U každé kapitoly jsem myslela, že bude už tou poslední a ono stále nic.

17.03.2019 3 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Hurá, sláva, dočkala jsem se. Uzavření série hledání a příběh Arylin a Stonea. Za mě výborné, tenhle typ romantických vztahů mi vždycky seděl a dost mě bavil.

16.05.2018 4 z 5

Západ Západ Karel Václav Rais

Karel Václav Rais mě rozbrečel! Nikdy bych tomu nevěřila a možná mám jen nějaké divné období, ale od půlky knihy jsem promáčela několik kapesníků. Rozjezd má kniha pomalý, než se člověk seznámí se všemi postavami, chvíli se mu to motá. Ale pak, ti lidé, ty příběhy! A můj rodný kraj. Ještě cítím sůl v očích.

28.04.2018 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Zvláštní kniha, krásná a zároveň "o ničem". Podle mě je hodně japonská a to nemusí člověku sednout. Američané by z toho vytáhli milión emocí, vyvrcholilo by to nějakou dojímavou scénou, ale ta kniha byla jako život, trochu japonsky odtažitá, slušná ale přesto mě konec dojal.

25.03.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zajímavé. Nekteré texty mě chytly za srdce, některé mě donutily zamáčknout slzu a některé mě vůbec nezaujaly. Rozhodně oceňuji snahu popsat tu lásku, která snad nikdy úplně popsat nejde. Ráda jsem nakoukla Aně do hlavy.

11.01.2017 3 z 5

Věčné noci Věčné noci Neil Gaiman

Dokonale Gaimanovské, brilantní. Touha mě donutila toužit, Zoufalství jsem ze zoufalství málem nedočetla, Sen byl snový, z Deliria jsem se málem zbláznila a stejně jsem ho nepochopila, Válka je fešák k pomilování, Osud je prostě osud a Smrt? Tou to začíná. Po letech mě to nakoplo znovu se vrátit k Sandmanovi.

18.09.2015 5 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Je to tady, zase jsem do toho milé Jennifer spadla. Říkala jsem si, že knihy z manželské série stačí. A teď jsem si koupila tuto a zdá se, že brzy budu vlastníkem další kompletní série. Ach jo;)
Což znamená, doporučuji všem milovnicím romantiky:)

05.09.2015 4 z 5

Želvou proti zdi Želvou proti zdi Daniela Fischerová

Překvapivě výborné povídky. Knihu jsem dostala jako dárek a nic jsem od ní nečekala a nechávám si jí, protože byla opravdu skvělá. K některým povídkám se občas v myslí vrátím, třeba dnes k té o Frídě. Ačkoliv už je to třeba půl roku, co jsem. Knihu četla, rozhodně vám zvládnu vyjmenovat příběh minimálně deseti povídek. Můžu jen doporučit.

12.11.2023 4 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Myslela jsem si, že knížku koupím a po přečtení obratem prodám ale ne. Wau, tahle zůstane doma. Lucien je úžasný . Za dva dny přečteno a ani jsem se pořádně nevyspala, protože jsem šla spát až ve dvě, jak kniha nešla na odložit. Konec už byl na můj vkus moc překombinovaný ale budiž.

02.10.2023 5 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Tak tady jsem se zamilovala do Evie Dunmore. Líbí se mi, že její kniha má určitý přesah, četla jsem ji od autorky jako první a možná mi přijde o fous lepší než Vévoda. Hned po přečtení jsem měla chuť dozvědět se kdo se zamiloval dál. Libilo se mi, jak byla hlavní hrdinka "ostrá" a protivná. Tohle regacy období mám prostě ráda a tady bylo moc pěkné vykreslené. Souhlasím s Paja.92 že oproti těmhle knihám působí Bridgertonovi plytce.

12.09.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Zase Zapata. Jo je to dlouhé jako týden, dlouho to čtete. Ale zase na druhou stranu, ten konec.
Ze začátku mě naštvalo že Drahý Aarone vlastně předchází S láskou Lukov. Jestli jste to ještě nečetli tak rozhodně doporučuji nejdřív Aarona, pak Lukova. V originále to tak vyšlo, u nás asi nakladatelství "dovydava" knihy úspěšné autorky a tak vyšly v opačném pořadí.
Dopisovací část je hodně dlouhá, až rozvleklá. Ale zase se buduje ten vztah. V prvních e-mailech jsem měla pocit, že je Ruby tak 16. Od půlky spolu už začnou žertovat a je to zábavnější i když jsem nechápala, čím Aarona Ruby pořád tak rozesmívá a pak přišla ta poslední část, osobní setkání a tam se srdce jen tetelilo. Do Aarona, který mi po e-mailech nebyl nijak sympatický jsem se "zamilovala". Chemie a vtipy mezi hlavními hrdiny krásně fungovali, bomba. Taky proto tu máme tu čtvrtou hvězdu, jinak bych dala jen tři.

02.09.2023 4 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Tak to byla jízda. Ruka mi cuká k páté hvězdě, možná ji po čase dám. Asi nejlepší věc od českého autora, jakou jsem v poslední době četla. Hlavní hrdinka byla občas neuvěřitelně splašená a děj valil a valil. Pořád jsem si říkala, vždyť knížka pomalu už končí, jak to bude pokračovat, jak se to všechno vyřeší? Vždyť se to pořád jen komplikuje a pořád se dozvídáme nové věci. No a ta finální desetiletá "hadka"?
Ale hlavně Mráz. Knížky dělím na ty co už si nepřečtu znovu a ty co jo. A tahle zůstává v knihovničce. Protože do Mráze jsem se zamilovala a to i přes to, že ty jejich hádky neměli občas úplně hlavu a patu.

19.07.2023 4 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Co vše neuděláte pro čtenářskou výzvu. Třeba si půjčíte knihu od Kinga, která má 700 stran jen proto, že máte doporučení že tahle není strašidelná. Strašidelná není ale na prvních 100 stranách jsem myslela, že to vzdám. Naprosto zmatených 100 stran bez nějakého obsahu. Potom se to konečně rozjede a už mě to bavilo i když by si to zasloužilo proškrtat. Hlavní hrdina putuje dlouho, tak je kniha dlouhá. Několikrát se nechá v podstatě "dobrovolně" zavřít do pasti - v městečku a slunečním domově. Chápu, že se tak King snaží ukázat, jak ho ty zkušenosti formují a dělají z něj dospělého a talismanu hodného chlapce, ale občas to nebylo zábavné. Závěr přidává zase hvězdu navíc.

17.07.2023 3 z 5