Želvou proti zdi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nejnovější sbírka Daniely Fischerové přináší více než třicet mistrně pointovaných povídek. Vyprávějí o lidských vztazích, o náhodě, o lásce nešťastné i šťastné, o té první i o té poslední. Sedmici příběhů delších následuje řada mimořádně stručných. Fischerová umí vystavět členitý děj na co nejmenší ploše. V řadě rozhlasových miniher prokázala dovednost v několika minutách na jediné silné situaci ukázat složitý obraz života. Některé z povídek se blíží anekdotě, jiné přinášejí jisté tajemství, ale všechny jsou zakotveny „tady a teď“, v dnešní realitě a lidské věrohodnosti. Jejich postavy nám budou blízké, protože jejich strasti a radosti sami známe. Autorka osobitým stylem a bohatým jazykem úročí celoživotní zkušenosti s lidmi i s literaturou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/332648/zelvou-proti-zdi-811-332648.jpg 3.933
Žánr:
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Želvou proti zdi

Přidat komentář
Tereza299
12. února

Knihu mám doma asi už tři roky. Tehdy jsem ji po prvních pár stránkách odložila, protože jsem ji prostě nechápala. Nerozuměla jsem autorce, možná kvůli tomu věkovému rozdílu. Teď, jelikož ležím doma už druhý týden na nemocenské a všechny knižní zásoby už mám skoro vyčerpané, jsem se rozhodla ji dát druhou šanci.
Některé povídky si opravdu našly cestu k mému srdci. Dokonce jednu, kterou jsem tehdy před těmi třemi roky četla, mám dodnes v hlavě z toho, jaké emoce to ve mě dokázalo vyvolat. Některé povídky, jak už to tak bývá, opravdu nebyli můj vkus a ze dvě ze tři jsem dokonce ani nedočetla.
Takže ano, pokud paní Fischerová dokáže napsat skvělou povídku, chytne vás to, opravdu. U těch ostatních budete bilancovat mezi tím, jestli tomu dáte šanci, nebo to vůbec nedočtete.

DominaCZ
31. ledna

Já na tyhle fantasmagoroidní kydy nejsem jak vidno.
Už ten název mě měl varovat.
Nelíbilo.

Skawin
22. ledna

Paní Daniela mě asi nikdy nepřestane překvapovat... Některé povídky jsou opravdu trefou do černého. Kane z nich život v celé své šíři...

hermína14
26.08.2018

každá z povídek "mluvila jinou řečí" a všechny měly co říct...a ta poslední se do mě zahryzla na dlouhou dobu...

novecento
04.06.2018

Spletité cesty lidských osudů svázané do kytice třiceti šesti krátkých povídek. Některé příběhy jsou zality deštivými mraky, ale v některých nás ohřeje vycházející slunce. Ve svých myšlenkách si splétáme bič naděje, kterým mrskáme sami sebe na cestě za ,,poklady,,. Hledáme složitosti života tam, kde je ve skutečnosti jednoduchý a prostý. Co s námi udělá čas? Z mladých žen se stávají hádavé stařeny a s krásných hochů plešatí-protivní tlusťoši. Co ukrývá naše paměť, ten záznamník nevyzvednutých výjevů našich životů? Někdy s námi život udeří do zdi a praskne nám želví krunýř. Někdy to přežijeme, ale někdy taky ne. Je to takové lehké čtení o složitosti života. Je to kniha, kterou proletíte a pokud si nenajdete chvíli k zamyšlení, tak na ní snadno zapomenete. Proto jsem přehodnotil své povrchní hodnocení a dávám **** Doporučuji: Bratr v Africe a Pomsta.

wooloong
24.04.2018

Zaujal mě název. Přišel mi žertovný, ironický a vtipný, než jsem se dočetla k uvedené povídce a zjistila, že nejde o žádnou nadsázku. Chudinka malá, snad přežila a dožila se dlouhého a pokojného želvího stáří, i když je jen drobnou součástí vzpomínky v podstatě laskavém příběhu. Většina povídek má zajímavou pointu, krásný jazyk, jak je u paní Fischerové zvykem, a většina se mi opravdu líbila.

AltaMari
13.01.2018

Pestrá směs svěžích krátkých "jednohubek" psaných krásným poeticko- ironickým stylem. Některé byly trochu slabší, proto "jen" 4 hvězdičky...

kuruteku
12.01.2018

Autorku díky rozhlasovým hrám jsem si zařadil do oblíbených, i když je to čtení nevesele rozpustilé nebo smutně veselé, zkrátka život (a smrt) tak, jaké opravdu jsou - spousta náhody, i když někdy zákonité. Je jedno, jestli krátké nebo dlouhé, povídky jsou to zdařilé.