Pohoršovna

Tak jako zlobivé děti chodí do polepšovny, existuje i pohoršovna pro malá strašidýlka, která mají příliš měkké srdce a nechtějí nikoho strašit. V jedné třídě se sejde bludička Ťápota, sourozenci Vraždožrava a Mstižer Krutohlavovi, Ježibejby, Sudíček, který patří do čeledi Zlých sudiček, a několik hyperaktivních trpaslíků. A nastává jim hotové peklo. Ředitelka a jediná učitelka pohoršovny Zloberta Škudibertová se snaží z nich udělat řádná strašidla. Naštěstí se jí to moc nedaří, protože strašidelné děti jí statečně odolávají. Čeká je ale tuhý boj, v němž to s nimi chvílemi bude dost nahnuté!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220083/pohorsovna-ZnK-220083.jpg 446
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Pohoršovna

Abia
07.03.2020

Moc krásná kniha, která nás bavila. Ježibejby je skvělé (vlastně všichni jsou skvělí). Díky.

Aileena
11.11.2019

Zábavné a milé. Desetileté dítko nadšené a při čtení jsem se pobavila i já. Příjemné osvěžení v hromadě neslaných nemastných dětských knížek.

TomD
18.10.2019

Super, nasmál jsem se. Ježibejby je parádní postavička.

Litocha
30.07.2019

Nejdřív jsem knížce nemohla přijít na chuť, připadala mi místy trochu křečovitá (hlavně bludička a ježibabí miminko), ale postupně si mě získala. Leccos do sebe zapadlo, té nesourodé partě jsem začala fandit a ve výsledku působí příběh ohromně lidsky (palec nahoru hlavně za Sudíčka, ten hoch si mě získal) a poskytuje i náměty k zamyšlení. Kouzelné byly některé hravé nápady (třeba o Sudíčkově selektivní paměti nebo o bludičce mluvící jako navigace), které mi připomněly, jak moc se mi líbí autorčina nonsensová poezie.

blimba
23.07.2019

Dobrý nápad, i když podle mě trochu nedotažený. Děti bavilo.

Terka_Bohmova
15.03.2019

Děj Pohoršovny se odehrává v pohoršovně, kde paní učitelka Zloberta Škudibertová učí malé neposlušné škůdce, aby nedělali dobré skutky ale, jak to mají dělat správně, škodit. Škůdci jsou zlí tvorové jako například ježibaba. Ve Zlobertině třídě jsou Ježibejby, Sudíček, bludička Ťápota, děti škůdčího krále Vradožrava a Mstižer, trpaslíci a později přibyde i dospívající ďábel Zábulí Zubí Zmrzek Zzzzz!
Je to fakt napínaví, protože jak přijde Zábulí, tak Zloberta vedení pohoršovny přestane zvládat.
Úplně nejlepší bylo, jak se je Zloberta (neúspěšně) snažila pohoršit. Bylo vtipný jak to bylo o pohoršování místo polepšování, moc se mi líbilo když si dost legračně nadávali, jako třeba "ty zvíře dávající mléko!".

magdalena0650
08.03.2019

Zajímavý nápad a opět krásně sepsáno. Autorčinu češtinu je radost číst.

skořice
12.02.2019

Za mě má tato kniha skvělý nápad, děj i rychlý spád. Jen je třeba brát v potaz, že je to vyloženě dětská kniha =D. Jinak pro 3. nebo 4. třídu ideální knížka.