Eneo Eneo komentáře u knih

Tygr ve studni Tygr ve studni Philip Pullman

Opravdu se mi líbí, že autor stvořil Sally tak, jak je vyvedená v knize a vyhnul se už v té době oblíbenému stereotypu hlavní hrdinky (krásná náctiletá se zamiluje do problémového, ale nejoblíbenějšího kluka na škole atd.).

Stín na severu Stín na severu Philip Pullman

Tuhle už jsem četla dávno, takže si ani moc nepamatuji děj, ale pamatuju si, jak moc se mi líbila :)

Rubín v kouři Rubín v kouři Philip Pullman

Musím říct, že jsem od knížky čekala daleko méně, ale styl, s jakým je knížka psaná, mě naprosto nadchnul.

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Hezké čtení do vlaku, zaujal mě neotřelý jazyk autorů :)

21.05.2012 4 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Jak trefné do dnešní společnosti, tohle by si jistě měli přečíst všichni nehledě na to, zda věří, či jsou ateisté.

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Tahle knížka mi je sympatická sama o sobě naprosto celá, postavy, prostředí, krása. Dokonce jsem ji i chvilku poslouchala předčítanou v originále autorem - pro znalé angličtiny mohu jen doporučit.

03.04.2012 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Trošku mi uškodilo dřív se podívat na filmovou adaptaci - pokud se chystáte podniknout výlet do světa knoflíků, doporučuji mou kombinaci obrátit.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Musím uznat, že jsem si Máj přečetla před a po zhlédnutí filmu, a musím přiznat, že po měla pro mě daleko hlubší prožitek.

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Jedna z nejmenších knížek v mé knihovničce - svázaná z Mateřídoušky a chudinka už ztratila jednu ze dvou obrázkových stránek. Moc hezky se čte.

Tajná zahrada Tajná zahrada Frances Hodgson Burnett

Jedna z mých prvních knížek, které mě v dětství přesvědčily, že čtení stojí za to.

03.04.2012 5 z 5

Sen Ockerwee Sen Ockerwee George R. R. Martin

Hezké, čtivé, fantasy v nenásilné formě a typický Martinův styl psaní, který bych si mohla nechat servírovat každý den.

Pan Pondělí Pan Pondělí Garth Nix

Nápad se mi líbil, ale od autora po přečtení Sabríel apod. jsem čekala možná trochu víc.

Abhorsenka Abhorsenka Garth Nix

Pěkná, ale hlavní boj zdál se mi poněkud zmatený, možná jsem byla trošku mimo :)

Lirael Lirael Garth Nix

Podle mě lepší, než Sabríel, protože tady už jsem se nemusela začítat.

Sabriel Sabriel Garth Nix

Musím uznat, že mi chvilku trvalo, než jsem přišla na chuť autorovu stylu psaní, ale když jsem se začetla, byla jsem potěšena. Jsem ráda, že to není jedna fantasy z kupičky těch, co tam mají zbytečně nastrkaná veškerá fantastická klišé, nekromancie v podání Gartha Nixe je povedená.

02.04.2012 5 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Jedna z mých dětských knížek po mamince, četla se mi moc pěkně, je vtipná a poučí :)

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Dlouho mi ležela v knihovničce a prášilo se na ni - byla ještě snad po mamince a takové knížky mě v útlém věku moc nelákaly. Pak jsem ale byla nemocná a někdo mi ji předčítal - od té doby jsem na ní nemohla upustit, miluju kapitolu s knoflíkem :)

01.04.2012 5 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Na knížku mám dva pohledy - jeden je z fáze čtení, kdy mi příběh připadal jako pohádka zasazená do trochu strašidelnějšího prostředí, druhý jsem chytila až po přečtení, kdy jsem změnila celkový pohled. Jsem ráda za jiné, než Meyerovské přeslazené podání takového tématu. V poslední době se nedaří moc často narazit na nadpřirozenou postavu, aniž by to byl zároveň urostlý mladík s uhranuvšíma očima.

13.01.2012 4 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Četla jsem první díl a byla jsem bohužel zklamána. Knížka mi přijde vhodná spíše pro nižší věkové kategorie, romantická linie mi přijde moc uvzdychaná... koncept není špatný, ale asi mi nevyhovoval autorčin jazyk, jakým příběh podala.

13.01.2012 3 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Povídka Černý kocour a jiné jsou namluveny jako audiokniha Jirkou Kornem. Jeho sympatický chrčák a mistři zvukaři provedli práci na výbornou, a tak mi běhal mráz po zádech i za bílého dne, kdy jsem CD v hodině češtiny pouštěla spolužákům.
Ani se nezmiňuju o tom, že je brilantně napsána, styl Poea mi prostě sedí.

13.01.2012 5 z 5