Abhorsenka

„Devátá dostatek síly měla Leč Orannis sám byl zbaven světla. Na dvě části zlomen, pod kopec skryt Kde naplněn záští má věčně bdít." Tak se zpívá v písni. Ale Orannis, Ničitel, už pod kopcem nebdí. Z podzemního vězení byl vysvobozen a teď se snaží uniknout i ze stříbrných polokoulí, překonat poslední překážku, která mu brání v uvolnění strašlivých sil. Šanci zastavit Ničitele má pouze Lirael, která se právě přihlásila o své dědictví jako budoucí Abhorsenka. Spolu se svými druhy - Samem, Nezbednou Fenkou a Mackem - musí tuto šanci využít. Pro mladou ženu, která byla ještě před několika dny druhou pomocnicí v clayrské knihovně, je to obtížný, možná dokonce nesplnitelný úkol. Ale Ničitel hrozí zničit veškerý život a je třeba mu překazit plány za každou cenu, třebaže Lirael zatím vůbec netuší jak....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/2345/abhorsenka-2345.jpg 4.5235

Staré království (3.)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Triton

Abhorsen (2004)

Kniha Abhorsenka

Elizza

No, já si to budu muset asi přečíst znova. Kdysi jsem po tom namátkově sáhla, aniž bych věděla, že je to už třetí díl. Špatně to nebylo, ale přece jenom... trvám si na tom, že i bez předchozích dílů by z jakékoli knížky mělo být poznat, o co tam vlastně jde. Mě trvalo tak půl knihy, abych nějak pochopila, kdo, kde, jak a proč, pak už to šlo.

Clerien
19.06.2018

Napětí, atmosféra, zajímavý příběh a postava, se kterou se lze ztotožnit. Další mistrovský kus z díla mého oblíbeného autora.

HYPNOS88
26.10.2017

Jedna z nejlepších fantasy knih, kterou jsem kdy četl. Naprosto brilantní pokračování první (druhé) skvělé knihy. Ke konci jsem musel číst číst a číst. Takhle úžasně promyšlenou, napínavou a po všech směrech výbornou knihu ... vynikající.

Calla2002
29.05.2017

jsem strašně nadšená že v tomto díle je hl.hrdinka Lirael a ostatní a kniha se velmi povedla jako ostatní díly a velice mě to bavilo jsem moc ráda že jsem to přečetla i když mě to ze začátku vůbec nelákalo doporučuji !! :-)

Helianthus
14.05.2017

Celá trilogie se mi moc líbila. Ano, děj byl místy celkem předvídatelný, ano nebyly zde až na vzácné výjimky extrémní zvraty, ale i přes negativa, která zda nebude dále rozvádět mne dokázal autor vtáhnout do příběhu. Autorovo vykreslení celého prostředí, Starého království, ledovce nebo Smrti je opravdu velmi zdařilé a i díky tomu mne dokázal vtáhnout do děje.
Jediné co mi trochu chybí je delší prolog. Kniha je useknutá hned po finální bitvě. Ráda bych se dozvěděla co se dělo dál se všemi postavami.

kalache
12.10.2016

...není co dodat,skvělé...

Hadati
21.05.2016

Příběh pokračuje přesně tam, kde skončil v Lirael. Sam, Lirael a jejich společníci pokračují v pouti za záchranou Nicolase do míst, které se jen hemží nepřáteli, kdy ke konečnému střetnutí opět dojde v Ancelstiere. Oproti předchozímu dílu to více odsýpalo a bylo to napínavější a konečně se i dozvíte kdo je Macek a Nezbedná fenka. Žádná velká překvapení se však nekonají. Každý zkušený čtenář si už dávno domyslel, co jsou tito tvorové zač. Přesto je to vcelku dobrý příběh pro dospívající mládež.

Ran
26.06.2015

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla velmi rychle. Musím říct, že konec mě překvapil a doufám, že v češtině vyjde i čtvrté pokračování.

unisex

Garth Nix