emilieselden emilieselden komentáře u knih

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Moje třetí kniha od autorky. Tentokrát jsem se opravdu snažila odhalit, kdo za tím stojí. Podezřívala jsem snad všechny ale zase jsem byla mimo. Perfektně vymyšlené!

11.06.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Moje druhá kniha ze série romantických útěků. Kdo četl alespoň jednu ví, co má čekat. Romantika se špetkou cestování.

06.06.2022 3 z 5

Návrat Návrat Anne Jacobs

Původní sérii jsem četla už před dvěma lety, takže jsem měla ze začátku trochu problém s postavami. Rodokmen v knize je fajn ale stejně mi neosvětlil některé věci, třeba jak se Kitty seznámila se svým druhým manželem. Ale jinak se kniha četla dobře. Děj pomalu plyne, žádné velké zvraty nečekejte. Spíš bych řekla, že je tento díl seznamovací s postavami, na které už jste trochu pozapomněli.

21.04.2022 3 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Rozhodně dobrý psychologický thriller. Prostředí pracovního kolektivu mě bavilo a mělo opravdu velmi nepříjemnou atmosféru. Akorát jsem čekala, že se víc dozvíme o dítěti L a také D, o motivech některých postav. To mohlo být více propracované. Ale propojení příběhu na konci bylo skvělé, děsivé a překvapilo mě.

14.03.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tak tohle byla bomba! Přečteno za 3 dny. Už dlouho jsem nečetla knížku, která by mě takhle děsila a naskočila mi husí kůže hned po pár stránkách. Kapitoly vždy končí tak, že prostě musíte číst dál a dál. Nedá se přestat.
V noci jsem z toho nemohla usnout a říkala, jsem si, že do lesa už asi nikdy nevkročím. A ten konec jsem absolutně nečekala! Moje první setkání s autorkou ale rozhodně ne poslední.

22.07.2021 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje první kniha tohoto autora. Řekla bych trochu pro náročnější čtenáře. Četla se dobře a co je hlavní, byla uvěřitelná. Ne jako některé jiné knihy, které překypují nelogičností, přehnaností nebo neproveditelností. Např. knihy R. Bryndzy jsou oproti tomu hodně hodně jednoduché. I když to očividně dobře funguje ale v porovnání s tímto působí krapet primitivně.

28.06.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Nebyla špatná. Docela dobře se četla. Líbilo se mi, že tam člověk nenarazil na příliš klišé, týkajících se hlavních vyšetřovatelů. Ani tam nebyly nějaké nechutnosti. Zkrátka, tento styl psaní autora se mi líbí. Pokračování bych se nebránila.

30.12.2020 4 z 5

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Nuda. Dočetla jsem ji ale nebavila mě. Absolutně o ničem.

04.09.2020 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další případ Eriky Fosterové se mi líbil. I když je tenhle díl čtvrtý, tak já jsem ho četla jako poslední. Četla jsem podle dostupnosti v knihovně. Styl psaní Roberta Bryndzy mě baví, dobře se čte, vždy to velmi rychle uteče. Jediné s čím mám trochu problém je Erika Fosterová. Ano. Hlavní hrdinka. Prostě mi hrozně leze na nervy. Nemůžu si pomoct. Nevím, kdo přišel na to, že je velmi sympatická vyšetřovatelka?! Každopádně už se těším na novou sérii s Kate Marshallovou, kterou si určitě ráda přečtu. A budu doufat, že Kate mi bude sympatičtější.

05.07.2020 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další skvělá kniha od Roberta Bryndzy. Série s Erikou Fosterovou mě stále baví. V tomhle díle mi byla dokonce i trochu sympatická. Příběh byl zajímavý, akorát konec trochu rychlý. Pro Maxe až moc. A Niny je mi líto. V jádru byla dobrá, za to Max byl neuvěřitelný, manipulativní šílenec.

11.05.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika. Krásná, trochu děsivá, smutná.

05.02.2020 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Moc pěkná knížka, dobře se čte.

04.02.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Líbila se mi, má stále aktuální téma.

28.01.2020 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Temné hlubiny se mi líbily víc než Dívka v ledu, Ráda se pustím do dalších dílů. Ale můj názor na ne příliš sympatickou hlavní hrdinku se nemění, i když tady mi to tolik nevadilo.

26.01.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nebyla to špatná knížka ale asi jsem čekala trochu víc. Hlavní hrdinka mi taky nebyla nijak zvlášť sympatická. Nicméně nějaký další díl asi ještě zkusím.

22.01.2020 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu mě bavila, dobře se četla. Rozuzlení bylo zajímavé, jen jsem čekala, že to bude trochu drsnější, že se budu třeba víc bát.

30.12.2019 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Tohle není lehké čtení, i tak jsem se ale od příběhu nemohla odtrhnout. V člověku vyvolá hodně emocí a něco v něm zanechá. 3,5*

14.04.2024 3 z 5

Klíč k vraždě Klíč k vraždě J. R. Ellis

Klasická detektivka, která mě moc bavila a nemám jí co vytknout. Snad jen menší zdlouhavost.

12.02.2024 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Další případ Josie Quinnové. V této sérii chci rozhodně pokračovat.

31.10.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Další kniha ze série s Kate. Jednoduchá odpočinková detektivka. Tento případ se mi zatím líbil nejvíc.

11.09.2023 3 z 5