Emik87 Emik87 komentáře u knih

Uzdravte se sami Uzdravte se sami Jeff Rediger

Skvěle sepsaná kniha o možnostech spontánní remise různých onemocnění. Dává víc naděje, než většina lékařů. Určitě doporučuju.

27.02.2024 5 z 5

Velká česká kuchařka Velká česká kuchařka kolektiv autorů

Tady člověk opravdu najde spoustu inspirace.

24.02.2024 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Moje oblíbené pohádky. Sice pravda, že hodně strašidelné (Kostěj Nesmrtelný a Baba Jaga), ale i tak mě celé dětství provázely.

Zbožnost je užitečná ke všemu Zbožnost je užitečná ke všemu Jan Graubner

Kniha otce arcibiskupa Jana, kterou vydal pro prodělání Covidu s těžkým průběhem je plná velmi inspirativních myšlenek. A jak píše Jana512 píše, jako dobrý Otec.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Čtení bylo opravdu náročné a trvalo dlouho se dočíst až nakonec. Jedna z knih světové klasické literatury. Do takové situace by se opravdu nikdo nechtěl dostat.

Dotek tvého ticha Dotek tvého ticha * antologie

Nádherné čtení.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Opravdu hodně ponurá básnická sbírka. Ale dá se najít i pár kapek naděje a lásky. Určitě doporučuju přečíst.

24.02.2024 4 z 5

Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice kolektiv autorů

Krásná publikace o královně.

Biskup na snowboardu Biskup na snowboardu Tomáš Holub

Krátká kniha rozhovorů s plzeňským biskupem. Příjemné a povzbuzující čtení.

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Četla jsem jako povinnou literaturu. Ale duchařské příběhy opravdu nejsou pro mě.

24.02.2024 1 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Detektivka je to rozhodně kvalitní. Jen jsou tam nudné pasáže, bez kterých by se čtenář klidně obešel.

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Asi bych knihu nečetla před spaním, aby člověk usnul.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Opravdu jsem se snažila, ale začít se bylo nad moje síly. A dočíst málem taky. Dala jsem to, ale stačilo.

24.02.2024 3 z 5

Nemám ústa & musím křičet Nemám ústa & musím křičet Harlan Ellison

Ústřední povídka byla ještě poměrně zajímavá a dobře čitelná, ale jinak mě to teda nebavilo.

24.02.2024 2 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Takové oddechové čtení v rámci čtenářské výzvy. Nebylo to špatné, ale ne úplně pro mě.

24.02.2024 4 z 5

Svědectví o zármutku Svědectví o zármutku C. S. Lewis (p)

Smutek nad ztrátou blízkého člověka se špatně popisuje, protože se podle mě, ani popsat nedá. Tady to přesto autor dokázal.

24.02.2024 4 z 5

Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat Ken Hillman

Kniha se četla skoro sama. Nesmírně poutavé vyprávění ze života.

Přijď, Pane Ježíši! Přijď, Pane Ježíši! neznámý - neuveden

Tahle učebnice se tedy moc nepovedla.

24.02.2024 3 z 5

Sdílejte, než to zakážou! Sdílejte, než to zakážou! Andrej Babiš

Knihu jsem si přečetla a uložila do knihovny. Počkám, až AB zmizí z politiky a přečtu si jí znova. Pak bude čas a prostor na opravdu objektivní zhodnocení. Zatím fakt nic moc.

24.02.2024 1 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

U téhle knížky jsem se opravdu bavila. Nemám tchýni, tak asi proto. Do příběhu v knize bych se opravu dostat nechtěla.