Emik87 Emik87 komentáře u knih

Až tak moc tě nežere Až tak moc tě nežere Greg Behrendt

Knížka mě tedy moc neuchvátila, i když pár světlých momentů má, ne že ne. Ale jedno přečtení stačilo.

24.02.2024 3 z 5

Poslední poklona Sherlocka Holmese Poslední poklona Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Ne všechny povídky jsou skvělé, ale pořád jsou na velmi vysoké úrovni. Dobře se čtou a Sherlock je tradičně výborný.

Kryptografie okolo nás Kryptografie okolo nás Karel Burda

Souhlasím s komentáři níže. Chtěla jsem se něco málo dozvědět o tématu, ale skoro byl potřeba překladač.

24.02.2024 2 z 5

Malý princ pro malé i velké Malý princ pro malé i velké Anselm Grün

Kniha mě nezaujala, nejsem totiž milovník malého prince. I když komentáře autora mi knihu přiblížily zatím nejvíce a v některých pasážích jsem už nacházela větší smysl.

24.02.2024 3 z 5

Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů Pavel Zahradníček

Boření mýtů je sice opravdu důležité, ale nevím, jestli autor někdy není až moc radikální.

Do Říma se svatou Anežkou Do Říma se svatou Anežkou Stanislav Přibyl

Takovou procházku Římem by chtěl zažít každý.

Radost z obyčejnosti Radost z obyčejnosti Roland Merullo

Kniha mě naprosto nadchla. Kdyby bylo něco takého možné i v praxi, byl by to fakt úlet :D Společná dovolená těchto dvou lidí...opravdu bych to chtěla zažít. Jen z toho konce jsem malinko rozpačitá.

24.02.2024 5 z 5

Dvanáct dopisů paní vévodkyni de Richelieu Dvanáct dopisů paní vévodkyni de Richelieu Edmond De Grammont

Knížka plná vyznání lásky a občas i něčím dost víc.

Modlitební knížka Modlitební knížka neznámý - neuveden

Souhrn modliteb pro každou příležitost.

Vysoký účet Vysoký účet Louise Penny

Tenhle díl je výborně napsaný, jen se nějak nedokážu vyrovnat s tím koncem.

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Začátek byl moc smutný, Laurenta je mi líto. Pak objevení něčeho neobvyklého a děsivého a nakonec se do toho začnou plést tajné služby. Další skvělý díl. Užila jsem si ho.

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Musím přiznat, že mi Peterova postava neseděla už od začátku, ale to, co se stalo v tomto díle mě opravdu překvapilo. Okolnosti jsou zvláštní a stejně tak i vyšetřovací postup. Zvláštní, ale ne špatný.

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

V tomhle díle je hodně napětí a strachu. A v mém případě i znechucení. To je tak, když velí a rozhoduje někdo, kdo nemá. Naštěstí si inspektor dokáže poradit.

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tenhle díl je opravdu skvostný. Od obálky, přes popis kláštera a zvyklostí, i ta vražda je skvělá. Trochu nám houstne atmosféra, ale co se dá dělat.

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Vražda v záhonu trvalek....ale čtenář se nemusí bát, inspektor si poradí. Další skvělý Gamachův případ.

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

U tohoto dílu jsem taková rozpačitá. Ne, že by nebyl fajn, ale něco mi tam nesedělo. Bohužel ale neumím říct, co přesně. Možná Gamache v krizi?

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Zase díl, který je malinko slabší, než ostatní. A ani konec to tentokrát nevylepšil.

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Krásné líčení přírody kolem, jen to pokazí vražda. Ale nevadí, inspektor Gamache s ostatními si poradí. Znovu skvělé čtení.

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Tento díl je také moc dobrý, ale přece jen slabší, než dva předešlé. Začátek se trochu táhne, ale pak se děj naštěstí rozjede.

24.02.2024 5 z 5

Hon na lovce Hon na lovce Ken Blake (p)

Budu se opakovat, ale tohle je prostě výborné čtení.