Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů přehled

Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473973/bmid_dejiny-jak-je-mozna-neznate-10-mytu-AYr-473973.jpg 4 27 27

Dějiny jsou opředeny mnoha mýty. Některé z nich vznikaly z neznalosti, jiné byly vytvářeny záměrně. Často je dokonce možné doložit, kdy a kdo je vytvořil. Řada těchto mýtů se u nás ve 20. století dostala i do učebnic. Dodnes mají velmi houževnatý život. Jsou opakovány, lidé jim věří - a skutečnost je často přesně opačná. Právě na to chce kniha upozornit a poskytnout fakta, díky kterým si každý může udělat svůj názor. To, o čem se zde dočtete, je většinou historikům dávno známé - i když kniha odráží také některé nové poznatky. Cíl této knihy je však ryze popularizační: Lidem, kteří nejsou historiky, poutavě a čtivě přiblížit fakta. Vyšlo s církevním schválením.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Boření mýtů je sice opravdu důležité, ale nevím, jestli autor někdy není až moc radikální.

cori
21.02.2021 3 z 5

Kniha srozumitelně vysvětluje, jak to bylo doopravdy s některými mýty a nepravdami o církvi (nález Ježíšova hrobu i s jeho kostmi, žil skutečně Ježíš Kristus, zfalšovaná Bible, papežka Jana, křížové výpravy do Svaté země, za co vděčí naše civilizace katolické církvi, církev nepřítelem vědy a pokroku, mýtus o víře v plochou Zemi, případ Galileo Galilei, Pius XII. - Hitlerův papež). Překvapilo mě, že diskreditaci papeže Pia XII. měla na svědomí KGB pomocí nastrčené divadelní hry.

Mantikocka
07.09.2019 3 z 5

No, některé věci jsou asi pravda, ale asi bych nevěřil úplně všemu!!!
Příjde mi, že je to dost propagace církve.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dějiny, jak je možná neznáte: 10 mýtů o křesťanství ve světle historických faktů v seznamech

v dalších seznamech1x