Emik87 Emik87 komentáře u knih

Mušketýři a záhada zlatého kordu Mušketýři a záhada zlatého kordu Christa Pöppelmann

Čtení jsem si užila. Opravdu neobvyklé a zajímavé.

Uzdravení Rose Gold Wattsové Uzdravení Rose Gold Wattsové Stephanie Wrobel

Na knihu jsem narazila zcela náhodou a určitě nelituju jejího přečtení. Je pravda, že některé události asi nejsou moc logické (jednání policie atd.) a některé situace jsou nepravděpodobné. Ale nevadilo mi to. Příběh mě naprosto strhnul a už nepustil až do dočtení. Doporučuji.

24.02.2024 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Jak už se tu zmiňují ostatní - krátké, ale výstižné. A já musím souhlasit. Četla jsem do školy, abych měla načtenou i nějakou tu českou poezii. A Maryčka mi přišla nejschůdnější. Určitě doporučuju.

Silná jako smrt je láska Silná jako smrt je láska Josef Hrdlička

Nádherná knížka s úžasnými a poučnými příběhy.

V souhvězdí slávy V souhvězdí slávy * antologie

Asi nejlepší kniha poezie, která se mi dostala do rukou. Nejsem její milovník, ale tyto verše jsou jedinečné.

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

Knížku jsem dostala jako dárek. Sama bych si jí určitě nekoupila. A po přečtení bych jí zařadila k lepšímu průměru. Není to můj šálek kávy, ale příběh rozhodně nenudil.

24.02.2024 3 z 5

Hrabě Monte Christo Hrabě Monte Christo Alexandre Dumas, st.

Trvalo dlouho, než jsem ke knize dospěla, ale teď jí musím jen chválit. Je pravda, že chvílemi se může zdát trochu natahovaná, ale za mě jí to neubírá na atraktivitě.

24.02.2024 5 z 5

Viktoriánská Anglie Sherlocka Holmese Viktoriánská Anglie Sherlocka Holmese J. H. Watson (p)

Velmi dobře čitelná kniha. Doporučuju.

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Knihu jsem četla kvůli loňské čtenářské výzvě. Jinak bych jí obešla velkým obloukem. Po přečtení musím říct, že bych o nic nepřišla, kdybych jí nečetla. Přišlo mi to takové moc přitažené za vlasy.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Knihu jsem četla ještě ve škole. A je to pro mě taková síla, že jsem se nikdy neodhodlala dívat se na film nebo si knihu přečíst znovu. Opravdu hodně silné čtení.

Dům u jezera Dům u jezera Nuala Ellwood

Příběh mě opravdu nechytl. Čekala jsem něco jiného.

24.02.2024 2 z 5

Kniha se opravdu obtížně čte a chvílemi i obtížně chápe. Přesto by ale bylo dobré, kdyby si ji přečetlo hodně lidí. Příběh je totiž velmi silný.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nebýt povinné literatury, asi bych pro toto dílko nesáhla. Ale byla by to škoda. Je ho všude plno v různých verzích, tak proč se neseznámit s tím opravdovým. V tomhle příběhu je mimo lásky hlavně nenávist. A když se to dá všechno dohromady, vznikne něco opravdu velkého.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nejsem milovníkem poezie, ale Máj je čestná výjimka. Dílo je to jedinečné, psané vznešeným jazykem a také nesmrtelné, protože je aktuální v každé době.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Přiznávám, že nejsem velkým příznivcem této knihy. Četla jsem jí ve škole jako klasiku a stačilo. Už víc ne.

Sherlock Holmes a myslící stroj Sherlock Holmes a myslící stroj James Lovegrove

No tak tady stojí Sherlock proti opravdu nezvyklému soupeři. A zdá se, že stroj vyhrává. Naštěstí si i tady detektiv poradí.
Není to Sherlock od A.C.Doyla, tak jsem k tomu přistupovala. Ale příběh je to zdařilý.

Jak jej příroda stvořila Jak jej příroda stvořila John Colapinto

O tomto případu se zmiňoval přednášející na škole. Nevěřila jsem, že je něco tak odporného možné. Tak jsem se pustila do čtení. Opravdu se tenhle experiment uskutečnil. A kvůli aroganci lékařů jsem měla tendenci hodit knihu z okna. Neuvěřitelné vážně.

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Tak trochu jsem váhala s hodnocením. Detektivní příběh je docela dobrý. Jenže to není Agatha a Poirot už vůbec ne.

24.02.2024 3 z 5

Příběh a odkaz sv. Anežky Přemyslovny Příběh a odkaz sv. Anežky Přemyslovny Petr Piťha

Tento životopis o naší svaté Anežce se opravdu povedl.

24.02.2024 4 z 5

Odpusť, Natašo! Odpusť, Natašo! Sergej K. Dakov (p)

Tohle čtení je opravdu silná káva.