V souhvězdí slávy

V souhvězdí slávy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110194/v-souhvezdi-slavy-110194.jpg 5 2 2

Básně anglických metafyziků vybral a přeložil Josef Hrdlička. Hovoříme-li o anglických metafyzických básnících, jimž je věnován průkopnický výbor Mons. Josefa Hrdličky, nechceme a nemůžeme je chápat jako školu, jako vyhraněnou básnickou skupinu nebo organizované hnutí. Výbor přináší nejen jádro metafyzické poezie, ale uvádí ji v širším kontextu. Doslov napsal Mojmír Trávníček. Josef Hrdlička (*1942), pomocný biskup olomoucký, je autorem mnoha knih. V Karmelitánském nakladatelství vyšly mimo jiné publikace: Probuď se, citero a harfo (2006), Biřmování (2007), Silná jako smrt je láska (2008). Připravil a přeložil také výběr z anglické duchovní poezie, který byl vydán pod názvem Démant a slza (1999, 2007).... celý text

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Asi nejlepší kniha poezie, která se mi dostala do rukou. Nejsem její milovník, ale tyto verše jsou jedinečné.

Jana512
10.05.2022 5 z 5

Již před lety jsem dostala malou publikaci veršů, které přeložil Mons. Josef Hrdlička z poezie anglických metafyziků. Básně mají velkou hloubku a životní moudrost, proto se k ním budu asi často vracet. O to víc si cením dárku od blízké osoby, která je již na věčnosti a mám na ni krásnou památku.

Autoři knihy

Josef Hrdlička
česká, 1942

Kniha V souhvězdí slávy je v