Odpusť, Natašo!

Kniha podle skutečného příběhu, který během svého života sepsal Sergej Dakov. Osud si se Sergejem již od malička zle pohrával. Otce nepoznal téměř vůbec a matka zemřela, když byl ještě předškolního věku. Dětství tedy prožil jako sirotek v dětských domovech. A právě zde v něm komunismus zasel své semínko, které později vzrostlo do slepé oddanosti tomuto režimu. Mladý Dakov měl odjakživa touhu být vůdcem a jeho schopnosti jej na taková místa brzy dostaly. Nejprve jen v dětských domovech, kde se stal "velkým kápem" skupinek, které se pohybovaly v podsvětí a obchodovaly ať už s alkoholem či drogami. Nutno uznat, že Sergej měl u svých "poddaných" respekt, který si nemusel ani příliš vynucovat. Tyto vůdčí schopnosti neunikly ani komunistickým pohlavárům a Sergej se brzy stal vůdcem skupiny, která původně rozháněla nepokoje a různé rvačky ve městě, ale postupem času začala dostávat od velení pokyny k potlačení skupinek věřících. A právě v této oblasti se Dakov se svou skupinou vypracoval mezi "špičku" Sovětského svazu. Prováděli několik razií týdně a děsivým způsobem měnili životy mnoha věřících, některé dokonce zabili. Tento drsný hon na věřící probíhal až do doby, kdy během několika razií Sergej s ostatními narazili na pěknou mladou dívku Natašu Ždanovou, která je okouzlila čímsi neznámým. A tady můžeme najít počátek Sergejova obrácení, které bylo dokonáno při jednom zásahu, kdy mu kdosi pevným stiskem na zápěstí zabránil zmlátit jednu věřící. Ovšem nebyl to nikdo z věřících, ani ze skupiny Sergejových kumpánů. Zde mladý Dakov poprvé uvěřil v něco jiného, než komunistická hesla. Po této události se Sergej pevně rozhodl opustit Rusko a vydat se za novým životem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/178589/odpust-nataso-178589.jpg 4.575

Forgive me, Nataša

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, FATYM tiskový apoštolát

Kniha Odpusť, Natašo!

Adell-ka
18.10.2018

Zpočátku mě od čtení této knihy odrazoval mírně stupidní název, nicméně musím říct, že kromě divného názvu nemám autorovi co vytknout. Jeho příběh obrácení k Bohu je úžasný, a ačkoli zmíněná Nataša se ve vyprávění objevuje až na konci a krátce, v Sergejově proměně má zásadní roli a především její víra a odhodlání pro víru i zemřít. Škoda že autor tohoto povzbuzujícího příběhu neměl možnost o svých zážitcích vyprávět víc.

kacaabba
16.07.2018

Rozhodně lepší, než jsem očekával. V jednom komentáři je upozornění na dokumentární film, který údajně dokazuje, že to bylo hodně jinak. Nevím, ale vím, že některé věci se stále opakují; při čtení se mi připomněly 3 jiné knihy: "Oliver Twist" s šéfem kapsářů, který také děti neustále povzbuzoval, aby byly ještě větší mizerové a nazýval je svými dětičkami, potom "Slzy mé duše", o severokorejské atentátnici, která prožila hlubokou vnitřní proměnu vyúsťující ve víru v Boha, a nakonec "Smrt je mým řemeslem" o člověku, který byl úspěšným likvidátorem lidí a svědomí ponížil pod rozkazy svých nadřízených.

Iki1
08.02.2018

V knize je velmi dobře vylíčeno komunistické vymývání mozků i autorova spolupráce s KGB při likvidaci nábožensky založených občanů. Jedná se o jednoduše stylizované, ale vskutku drsné čtení. Ovšem stále je hodně potřebné takovéto zpovědi šířit.

essterkaa
05.02.2018

Doporučuji, aby si knihu přečetl každý, kdo alespoň trochu zastává ideály komunismu. Třeba se mu otevřou oči!

OHložek
11.01.2018

Impozantní, ale tuším, že trochu přitažené za vlasy...Na léčbu moru jménem komunismus nevěřím...

Atanone
11.01.2018

Jak jsem na tuto knihu mohla zapomenout? Děkuji Katy 238,že mi ji svým komentářem připomněla,četla jsem ji jako mnoho ručně opisovaných a opatrně šířených knih ještě kdysi za totáče,ani jsem netušila,že u nás vyšla knižně.
Komentář Katy bych podepsala. Doporučuji přečíst

katy238
04.01.2018

Šokující zpověď mladého pomocníka KGB, jehož úkolem bylo likvidovat setkání věřících v SSSR, konkrétně na Kamčatce, za dob hluboké totality. Myšlenkové pochody zfanatizovaného mladého člověka jsou alarmující a přesahují svou dobu. I dnes jsou mladí a nezkušení lidé využívání pro svou naivitu a nevědomost pro otřesné skutky. Kniha mnoho řekne i ateistovi, náboženská linka je pouze konstatována, není vnucována. Těžko uvěřitelné čtení.

urla
22.05.2017

Kniha, která Vám nedá usnout. Doporučuji ji všem, hlavně mladým lidem, psal ji mladý člověk, je čtivá a ukazuje zemi, kde zítra již znamená včera:) Skutečný Sovětský svaz-70. léta 20.st. masakry křesťanů. Kontroloval jsem si pravost všeho i v angličtině, kniha má opět jediné negativum-bohužel je podle skutečných událostí:(