Emik87 Emik87 komentáře u knih

Malý kompas víry Malý kompas víry Max Kašparů (p)

Autorovi se podařilo stvořit opravdu zdařilý a účinný kompas.

Květy Nejsvětější Svátosti Květy Nejsvětější Svátosti Jan Peňáz

Velmi hluboké příběhy nejen pro děti.

24.02.2024 5 z 5

A já jsem s vámi i za železnou oponou A já jsem s vámi i za železnou oponou neznámý - neuveden

Důkaz toho, že za doby komunismu žilo hodně lidí, kterým se povedlo uchovat si svoji víru navzdory všemu.

Bible v kresbách Bible v kresbách Ivan Steiger

Velmi zajímavý způsob interpretace Bible.

Biřmovanci Biřmovanci Jan Graubner

Knížku jsem dostala jako dárek. Je rozhodně vhodná při přípravě na biřmování a k získání informací o něm.

Petrohradské povídky Petrohradské povídky Nikolaj Vasiljevič Gogol

Typické Gogolovo dílo, které svým způsobem pobaví i poučí.

Rozum proti populismu Rozum proti populismu Petr Fiala

Kniha se mi četla dobře a chválím i to, že s ní není velký elaborát.

Komisař Rex v akci Komisař Rex v akci Rainer Bernfeld

Knížka o mém milovaném čtyřnohém detektivovi.

24.02.2024 4 z 5

Bůh na lavici obžalovaných Bůh na lavici obžalovaných C. S. Lewis (p)

Autor píše rozhodně velmi zajímavě. Trvá, než si člověk zvykne, ovšem stojí to za to. Opravdu donutí člověka přemýšlet.

Průvodce smrtelníka Průvodce smrtelníka Ondřej Nezbeda

Zase trochu jiný pohled na tohle těžké téma. Autor ho pojal velmi komplexně a jako celek je kniha výborná. Každý by si ji měl přečíst.

24.02.2024 5 z 5

Nežijeme věčně: Medicína a poslední věci člověka Nežijeme věčně: Medicína a poslední věci člověka Atul Gawande

Kniha je sice na velmi těžké téma, ale autor ho zvládl zpracovat mimořádně. Jak už se tu zmiňují ostatní. Je to sepsané lidsky a čtivě.

Modrý kód: Když jde o život Modrý kód: Když jde o život kolektiv autorů

Knížka k seriálu. Je to pár přepsaných případů doplněných o tom, jak to dopadlo. O postavách a vztazích v rámci seriálu se nedozvíte nic.

24.02.2024 3 z 5

Splátka krví Splátka krví Elizabeth George

Inspektor Lynley v akci a rozhodně nezklame. Taková klasika, která neurazí.

Píšu, dokud si pamatuju Píšu, dokud si pamatuju Taťána Lukešová

Jak silná žena to musela být...příběh je skoro až neuvěřitelný. Rozhodně doporučuji.

Starý král ve vyhnanství Starý král ve vyhnanství Arno Geiger

Kniha pro mě byla opravdu silným zážitkem. Vztahy otce se synem, nemoc a vzpomínky. Opravdu stojí za přečtení.

Výzvy stárnutí Výzvy stárnutí Aleš Opatrný

No stárnutí je opravdu výzva. Ale tahle knížka snad trochu pomůže.

24.02.2024 4 z 5

Sherlock Holmes a doktor Watson Sherlock Holmes a doktor Watson Arthur Conan Doyle

Tahle dvojice prostě nikdy nezklame.

24.02.2024 4 z 5

Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Mé dva oblíbené Sherlockovy případy v jedné knize mohu jen doporučit.

24.02.2024 5 z 5

Panoptikum starých kriminálních příběhů Panoptikum starých kriminálních příběhů Jiří Marek (p)

Tyhle příběhy vždy potěší ducha a polechtají na srdíčku.

24.02.2024 5 z 5

Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Eichmann v Jeruzalémě: Zpráva o banalitě zla Hannah Arendt

Tuhle knihu považuju za autorčinu nejlepší. Takto zpracované informace o procesu s Eichmannem se čtou skoro samy.