Emik87 Emik87 komentáře u knih

Sherlock Holmes na stopě: Sbírka hádanek Sherlock Holmes na stopě: Sbírka hádanek Gareth Moore

Hádanky, které příjemně protáhnou mozkové závity.

24.04.2024 4 z 5

Kněžím, přemilým synům Panny Marie Kněžím, přemilým synům Panny Marie kolektiv autorů

Kniha mapující Mariánské kněžské hnutí je plná textů k rozjímání od Panny Marie. Opravdu povznášející, povzbudivé a hodnotné.

23.04.2024 5 z 5

Dr. Watson dělá zázraky Dr. Watson dělá zázraky Vladimír Tůma

Holmese prostě Scotland Yard potřebuje v každé době. A vždycky je to v rámci zajímavého případu. Rozhodně doporučuju ke čtení.

17.04.2024 5 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Moc se mi to míchání ezoteriky a historie nelíbilo.

14.04.2024 2 z 5

Ti naši v nebi Ti naši v nebi Helena Šiprová

Svatí a blahoslavení se vztahem k naší zemi...někteří ne příliš známí. Krátké životopisy jsou doplněny fotografiemi.

01.04.2024 5 z 5

Rozjímavý růženec Rozjímavý růženec Grzegorz Ryś

Výborný průvodce pro modlitbu růžence. Krátké, ale velmi podnětné úvahy.

01.04.2024 5 z 5

Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy Hanácký pitaval: Skutečné kriminální příběhy kolektiv autorů

Výborné pokračování Olomouckého Pitavala. Plno zajímavých informací je doplněno fotografiemi.

31.03.2024 5 z 5

Trénink paměti: Cvičení pro zdravý mozek celostní týdenní program Trénink paměti: Cvičení pro zdravý mozek celostní týdenní program Bettina M. Jasper

Spousta dobrých nápadů na trénink paměti. Ale také na zdravé stravování, zlepšení životního stylu a trocha cvičení.

31.03.2024 4 z 5

Dotyky nebe a země Dotyky nebe a země Pavel Zahradníček

Kniha obsahuje příběhy, které vedou k zamyšlení. Je v ní také hodně fotografií, které příběhy dokreslují. Rozhodně doporučuju. Některé příběhy nejsou moc známé.

31.03.2024 5 z 5

Dozvuky mých lásek Dozvuky mých lásek Graeme Simsion

Přiznávám, že příběh mě moc nezaujal. Přišel mi takový plytký, bez nápadu...taková telenovela.

28.03.2024 2 z 5

Eskulapova hůl, lampa a kříž Eskulapova hůl, lampa a kříž Jitka Krausová

Kniha je plná kratších životopisů úžasných lidí. Ne jen lékařů, ale také např. misionářů. Je to velmi inspirativní.

17.03.2024 5 z 5

Pokušení být šťastní Pokušení být šťastní Lorenzo Marone

Osobně mě kniha moc neuchvátila. Jedná se o jednoduchý příběh s poněkud plytce popsanými postavami.

15.03.2024 1 z 5

Úniková hra. Sherlock Holmes - největší případ Úniková hra. Sherlock Holmes - největší případ Alex Woolf

Naprosto skvělá únikovka ve formě knihy.

29.02.2024 5 z 5

Slavín a zednáři Slavín a zednáři Václav Liška

Zajímavá a informativní kniha o Zednářích.

29.02.2024 5 z 5

Kniha hlavolamů Sherlocka Holmese Kniha hlavolamů Sherlocka Holmese Dan Moore

S knihou jsem byla spokojená. Některé hlavolamy byly sice na můj vkus jasné, některé ani s vysvětlením jasné nebyly. Ale i to je možná účel.

27.02.2024 4 z 5

Stín Otce Stín Otce Jan Dobraczyński

Kniha je první, kterou jsem četla o tomto světci. Příběh je nádherně podaný a odhaluje Josefu lásku i pochybnosti. Druhá část (syn) se mi líbila o malinko víc. Ale nádherné a inspirující jsou obě. Doporučuji.

27.02.2024 5 z 5

Uzdravte se sami Uzdravte se sami Jeff Rediger

Skvěle sepsaná kniha o možnostech spontánní remise různých onemocnění. Dává víc naděje, než většina lékařů. Určitě doporučuju.

27.02.2024 5 z 5

Velká česká kuchařka Velká česká kuchařka kolektiv autorů

Tady člověk opravdu najde spoustu inspirace.

24.02.2024 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Moje oblíbené pohádky. Sice pravda, že hodně strašidelné (Kostěj Nesmrtelný a Baba Jaga), ale i tak mě celé dětství provázely.

Zbožnost je užitečná ke všemu Zbožnost je užitečná ke všemu Jan Graubner

Kniha otce arcibiskupa Jana, kterou vydal pro prodělání Covidu s těžkým průběhem je plná velmi inspirativních myšlenek. A jak píše Jana512 píše, jako dobrý Otec.