Emik87 Emik87 komentáře u knih

365 + 1 příběh strážníků z Přerova 365 + 1 příběh strážníků z Přerova Miroslav Komínek

Knížka je vtipným vhledem do práce městské policie. Sleduju jejich fcb, ale knížka je ještě lepší, protože jsou příběhy na jednom místě. Jedná se o soubor situací, do kterých se strážníci denně dostávají.

25.07.2024 5 z 5

Reminiscence Reminiscence Hana Janečková

Za mě výborný pomocník a průvodce tématem. Knížku jsem dostala jako doporučenou v práci v rámci dalšího vzdělávání a opravdu se mi osvědčila. Používám jí i jako zásobárnu typů při reminiscenci nebo aktivizaci.

25.07.2024 4 z 5

Sherlock Holmes a Boží dech Sherlock Holmes a Boží dech Guy Adams

Sherlock Holmes a nadpřirozeno....případ v některých situacích připomíná Psa Baskervilského. Případ byl poměrně zvláštní, průběhem, chováním postav i vyřešením případu.

15.06.2024 3 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese Tim Dedopulos

Některé hádanky se povedly velmi, některé vůbec. Už jsem ale dělala lépe udělané.

15.06.2024 3 z 5

Sherlock Holmes & Případ dobře vychlazené pomsty Sherlock Holmes & Případ dobře vychlazené pomsty Petr Macek

(SPOILER) SPOILER!!!
Že Sherlock Holmes znovu předstírá smrt, to čtenáře nepřekvapí. Už si zvykli. Ale velký detektiv v tanku a v autě? To je na mě moc. Záporná postava je dobře vymyšlená, ale její jednání je často přitažené za vlasy.
Suma sumárum - jedno přečtení stačilo.

13.06.2024 3 z 5

Pokud čtenáře zajímá svět Harryho Pottera, je knížka plná doplňujících informací. Není to bestseller, ani neobsahuje nová bombastická zjištění. Pro mě bylo nejzajímavější hodnocení jednotlivých tvorů ministerstvem.

13.06.2024 4 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Kniha je skvělým čtením a vhledem do problematiky Pražského oddělení vražd. Pan Markovič byl evidentně nejen výborným vyšetřovatelem, ale i psychologem. Přečtení opravdu doporučuji.

13.06.2024 5 z 5

Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Hádanky a hlavolamy Sherlocka Holmese - Nové případy Tim Dedopulos

Pro fanouška velkého detektiva je to dobrá zábava a trénink mozku. :)

28.05.2024 4 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Po knize bych nesáhla, kdyby jí nenapsala královna detektivek. A musím říct, že ač nemám takovéto "duchařské" příběhy ráda, tenhle soubor byl velmi sympatický. Některé jsou lepší, některé o malinko méně, ale rozhodně doporučuju ke čtení.

28.05.2024 4 z 5

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Sherlocka Holmese miluju, ale tohle mě opravdu nezaujalo. Zbytečně spletité a to vyústění....no opravdu jednou stačilo.

23.05.2024 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

No tak tohle byla síla. Opravdu mě ani na chviličku nenapadla pointa. Knížka je psaná čtivě a nedovedla jsem se od ní odtrhnout. Je pravda, že netuším do jaké míry by se toto mohlo skutečně stát. Ať už vyšetřování vraždy (téměř žádné vyšetřování, policie se chytí toho nejjednoduššího vysvětlení) nebo poměrů v psychiatrické léčebně.

20.05.2024 5 z 5

Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie – Zákulisí promyšlených vražd Kompletní utajené zápisníky Agathy Christie – Zákulisí promyšlených vražd John Curran

Skvělá kniha zápisků královny detektivek. Považuji se za velkého znalce jejího díla, ale tato kniha mi velmi rozšířila obzory. Do jisté míry je to ukázka jejího životopisu, ale zároveň ožívají i příběhy a postavy. Doporučuji.

19.05.2024 5 z 5

Sherlock Holmes a mlčení Spravedlnosti Sherlock Holmes a mlčení Spravedlnosti Donald Michael Thomas

Příjemné čtení, ale je pravda, že některé případy byly trochu zbytečně komplikované.

02.05.2024 4 z 5

Prokletí Sherlocka Holmese Prokletí Sherlocka Holmese Nicholas Meyer

Kokain je prostě svinstvo!!! I když tentokrát dojde díky němu k setkání slavného detektiva a slavného psychiatra. A kde je Holmes, tam je případ.

28.04.2024 4 z 5

Tajné dokumenty Sherlocka Holmese Tajné dokumenty Sherlocka Holmese June Valerie Thomson

Knížku jsem si opravdu užila. Samé skvělé případy :)

28.04.2024 4 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Fantasy rozhodně nepatří k mému oblíbenému žánru. Ale Vlku zaslíbená je napsaná poměrně čtivě, takže jsem knížku nakonec přelouskala. Tyhle krevní pakty, kněžky a vlci nejsou nic pro mě a hlavně se pořád opakuje to samé. Krev a boj s lesem pořád dokola.

27.04.2024 3 z 5

Sherlock Holmes na stopě: Sbírka hádanek Sherlock Holmes na stopě: Sbírka hádanek Gareth Moore

Hádanky, které příjemně protáhnou mozkové závity.

24.04.2024 4 z 5

Kněžím, přemilým synům Panny Marie Kněžím, přemilým synům Panny Marie kolektiv autorů

Kniha mapující Mariánské kněžské hnutí je plná textů k rozjímání od Panny Marie. Opravdu povznášející, povzbudivé a hodnotné.

23.04.2024 5 z 5

Dr. Watson dělá zázraky Dr. Watson dělá zázraky Vladimír Tůma

Holmese prostě Scotland Yard potřebuje v každé době. A vždycky je to v rámci zajímavého případu. Rozhodně doporučuju ke čtení.

17.04.2024 5 z 5

Stockholmský oktáv Stockholmský oktáv Karen Engelmann

Moc se mi to míchání ezoteriky a historie nelíbilo.

14.04.2024 2 z 5