Prokletí Sherlocka Holmese

Prokletí Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23663/prokleti-sherlocka-holmese-23663.jpg 3 15 3

Holmesovy případy se vždy vyznačovaly bizarností či groteskností. V této knize jednoho z Doylových pokračovatelů se nám jich dostává ve vrchovaté míře. Po Freudově souboji se zpupným prušáckým baronem v tenise dochází i na jiné souboje a jiné zbraně včetně šavlí a vlaků. Zato téměř svatokrádežný sestup do Holmesova nitra se autorovi i čtenářům vyplatil. Novým pohledem dokázal autor holmesovskou legendu znovu konstituovat a Holmese samotného nám nově přiblížit.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Jota

The Seven-Per-Cent Solution , 1975

Iamblichos
10.04.2020 2 z 5

Nehodne postavy Sherlocka Holmesa a dr Watsona

Lessana
26.11.2018 3 z 5

Zvláštne, pred rokmi som charakterizovala toto dielo ako najlepšie pokračovanie Doylových príbehov, dokonalo zvládnuté a brilantne napísané. A dnes... dnes mi pripadalo priemerné, plytké, písané jednoduchým štýlom, s predvídateľným dejom, naivne až hlúpo reagujúcimi vedľajšími postavami, pasážami opísanými od pôvodného tvorcu hlavnej postavy a nasilu ohromujúcimi "faktami" zo života Holmesa. Zaujímavé, ako sa rokmi mení pohľad na knihu!

Marika Vanova
22.08.2012 4 z 5

No, není to špatné, Sigmund Freud, léčba z kokainové závislosti....a jiné, myslím, že to stojí za přečtení.

Autorovy knížky

Nicholas Meyer