Radost z obyčejnosti

Prázdniny papeže s dalajlámou. Hravý, pozitivní román Rolanda Merulla předkládá bizarní situaci – dva nejsvětější muži na světě se setkají ve Vatikánu a zjistí, že by si potřebovali dopřát krátkou – neoficiální! – dovolenou. Když se jim podaří tento neotřelý nápad realizovat a ocitnou se v malebné italské krajině, znovu objevují každodenní krásy i výzvy obyčejného života. Na cestě je doprovází papežův lehce neurotický bratranec Paulo, který je zároveň osobním asistentem papeže, a jeho žena Rosa, excentrická a temperamentní podnikatelka, která všem zajistí dokonalé přestrojení. Jen díky Paulovi a Rose se oběma váženým mužům podaří z Vatikánu nepozorovaně proklouznout a několik dní v utajení putovat po italském venkově. Tato různorodá čtveřice se vydává na společnou cestu, jakousi expedici k sobě samým. A každému z nich oněch pár plných, neobvyklých, a přitom obyčejných dnů přinese mnoho nového a inspirativního. Co se stane, když se papež s dalajlámou dohodnou, že potřebují dovolenou v utajení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/404825/radost-z-obycejnosti-x6g-404825.jpg 3.418
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura
Vydáno, Jota

The Delight of Being Ordinary, 2017

Kniha Radost z obyčejnosti

Leniik33
15.10.2019

Milá knížka. Někdy mi přišlo, že se děj trochu zbytečně zamotal, ale doporučuji jako oddechovou knížku :)

denisa7430
17.09.2019

Představte si: jste bratrancem Nejvyšší svátosti papeže a jste povolán mu dělat vrchního tajemníka, protože jste jediný člověk na světě, o kterém ví, že mu může stoprocentně důvěřovat. Jste přeci rodina, dva kluci, co spolu v mládí vyrůstali a prováděli lumpárny. A protože je na vás ve všem spolehnutí, chtějí po vás papež spolu s Dalajlámou, který tou dobou přijíždí ke Svátosti na oficiální návštěvu, zosnovat útěk – chtějí čtyřdenní dovolenou, zcela anonymní, v přestrojení putovat po italském venkově a užívat si pro jednou radost z obyčejného každodenního života smrtelníků. Oba nejsvětější muži na světě si „únos“ do sytosti užívají, užívá si jej také věčně štěbetající a dosti temperamentní manželka bratrance papeže Rosa. Jen bratranec Paulo je lehce neurotický a strach z odhalení obou mužů, které na útěku doprovází, jej provází každou vteřinu.
Pokud vám vrtá hlavou, jak by vám papež a dalajláma odpověděli na náboženské otázky i ožehavá témata, pusťte se směle do čtení. Román Radost z obyčejností je nabitý pozitivní energii, zasmějete se a pochopíte, že ani natolik zbožní muži nejsou vůbec nudní patroni. Ba naopak, jejich hravost a vtip je odzbrojující.

sadlo
23.07.2019

Udělala mi radost. Doporučuji ji vzít na dovolenou.

camillio
08.06.2019

Příjemně napsaná kniha, prima čtení pro oddech, ale i trochu zamyšlení. Nicméně tak trochu "ani ryba, ani rak". Ze začátku velmi vtipná, nasmál jsem se, postupem ale humoru ubývalo, zato přibývalo na můj vkus trochu moc dramatických či absurdních situací. Ty v závěru vystřídalo duchovno.

LBZ
24.05.2019

Milá oddechovka s pár hlubšími myšlenkami. :-) Pěkně se četlo.

Autor knihy

Roland Merullo
americká, 1953

Kniha Radost z obyčejnosti je v

Právě čtených1x