Respektovaný australský anesteziolog je autorem pozoruhodné knihy. S odborným vhledem i milým humorem připomíná, že lidé – všichni lidé – stárnou a umírají. Podivuje se, jak je možné, že tato prostá skutečnost pořád lidstvo překvapuje. Dodává odvahu k tomu, abychom se připravili na slábnutí a odcházení našich rodičů a starých blízkých, ale i sebe samých. Přímo a bez velkých okolků nám důrazně připomíná, že není nikdo ani nic, kdo to za nás lépe zařídí. Nemocnice, natož jednotky intenzivní péče, rozhodně nejsou pro staré a umírající lidi vhodné prostředí. Autor pracuje s konkrétními příběhy, na nichž to jasně dokládá, a třebaže píše o umírání a smrti hodně zostra, jeho kniha je přívětivá a okouzlující....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393370/big_kapacka-cevka-houkacka-FE4-393370.jpeg 4.73
Literatura světová, Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Cesta domů

Good life to the end

Kniha Kapačka, cévka, houkačka - Jak jsme zapomněli normálně stárnout a pokojně umírat

Domka901
31.07.2020

Byly pasáže, které se mi nechtěly číst, protože byly prostě pravdivé. Ale knížka rozhodně stojí za přečtení.

palka452
25.03.2020