embi embi komentáře u knih

Cesta Cesta Cormac McCarthy

... nedalo se přestat, musela jsem to dočíst. Hltala jsem každé slovo a ten konec.... Smutné, děsivé, ponuré a přesto krásné dílo.

07.08.2017 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Na jeden zátah. Od paní Klevisové si přečtu cokoliv.

15.12.2021 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Naprosté nadšení! První část o náboženství a životě se zvířaty v zoo byla hravá a inspirativní. Plavba mi vzala dech, závěrečné kapitoly mě srazily do kolen...

23.02.2019 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Velmi milé překvapení. Nevšední detektivka, velice dobře napsaná, spousta dobových reálií. Poměrně dost postav, ale dobře se v nich orientuje a jsou výborně vykreslené. Celý příběh hezky plyne.

28.12.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první kniha od autorky. Byla jsem nadšená z krásné češtiny a stylu vyprávění. Tři hlavní hrdinky byly bohaté, pestré neokoukané osobnosti, ostatních postav nemálo, ale žádná nebyla plochá, nebyl v nich zmatek a vykreslení jejich osudů mělo vždy dokonalé načasování.

29.01.2018 5 z 5

Stylistická cvičení Stylistická cvičení Raymond Queneau

Páni, to byla nááádhera! Jsem šťastná, že tohle veledílo můžu kdykoli popadnout z knihovničky a zopakovat si tu radost z jeho čtení. Překladatelská i tvůrčí lahůdka. Pan Ouředník je mistr slova, jak ukazuje i ve svých dílech. Je mi jen moc líto, že moje francouzština nestačí na porovnání obou verzí.

27.05.2020 5 z 5

Famózní. Chladnokrevné. Dokonalé.

13.01.2020 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Třetí přečtená kniha tohoto autora. A nejlepší. Zatraceně dobře napsané (přeložené), laskavé, lidské. Rozhovory mezi Geroldem a Manuelem jsou skvostné, vtipné a chytré. Osobní bonus, je to trochu detektivka:)

08.09.2018 5 z 5

Můžeme nesouhlasit, nemusí se nám to líbit, ale měli bychom to číst.

22.08.2023 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Pár řádků jsem si myslela, že to bude pohádkový příběh pro děti..... Ne, za mně je to dokonalé minimalistické dílo prosycené beznadějí a temnotou. I díky grafickému zpracování, které by si zasloužilo svých vlastních pět hvězd.
Jak v knihovně neuvidím své dvě známé knihovnice, prchám pryč!:)

07.10.2019 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Velmi příjemné oddechové čtení se sympatickou hrdinkou. Uvedené recepty vypadají velmi lákavě:)

05.10.2018 4 z 5

Při čtení mi běhal mráz po zádech, chtělo se mi brečet i zvracet. Nevím, proč jsem si televizní seriál z dětských let pamatovala jako humorný. Těžké čtení, ale stálo to za to.

23.07.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Tohle byla opět jízda. Nádherně napsané.

06.04.2018 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Zamilovala jsem se, zase. Po Pánovi prstenů, Hobitovi, Húrinových dětech z mého pohledu to nejlepší, co jsem (skoro se mi chce napsat nejen) od Tolkiena četla. Spousta věcí z předchozích děl a filmů najednou v paměti zapadala do sebe. Doma teď zavládne, na chvíli, klid a mír. Ustanou chvalozpěvy, popisy vztahů mezi rody a postavami, cestováním prstem po mapě, dohady o tom, jak to možná mohlo být kdyby ten a ten (ne)udělal to a to. Ale jen na chvíli. Než si to dám v kompletu celé zase znovu...

11.01.2018 5 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Těšila jsem na každou stránku, kterou jsem otáčela, abych se se Štěpkou loučila s pocitem, že to přeci ještě nemůže být konec.... Dostala se mi pod kůži velmi snadno, stejně jako ostatní postavy. Vykreslení doby, vztahů, zvyků a především osob je vynikající. Bavily mě i občasné vstupy vědoucího vypravěče.
Film jsem kdysi alespoň jednou s neochotou možná viděla a určitě zkusím znovu. Věřím, že tentokrát pana Čepka ocením víc.
Nemůžu se dočkat dalšího Havlíčka!

25.08.2017 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Tohle jsem oplakala.... Kde jsou extra hvězdičky...?

17.08.2017 5 z 5

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Bezbřehá nápaditost, každá povídka naprosto odlišná, pro mně i kvalitou. U některých jsem měla pocit, že asi chybí konec. TOP: Návštěva, Transfugium, Hora Všech svatých. Výborný překlad.

16.04.2021 4 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Po básních první próza. Nádherný jazyk. Ano, přehršel postav, občasné ošívání se nad tím kdo, co a jak dělá, ale dráp zaseknut a byla to jízda.

05.01.2021 4 z 5

Obejmi mě Obejmi mě Jiří Žáček

Dokonalá symbióza textu a ilustrací.

05.01.2021 5 z 5

Nekonečný kalendář - diář Nekonečný kalendář - diář J. H. Krchovský (p)

Děkuji autorům za tuto nádheru!

06.11.2020 5 z 5