em75 em75 komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jsem příjemně překvapená. Celou dobu jsem si říkala, že je Theo pěkný magor, ale na konci knihy jsem se dozvěděla, že je "lokomotiva". Nevím, jestli jsem se u nějaké detektivky tak nasmála. Už mě čekají další díly.

19.11.2020 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Tohle se opět povedlo. Dokonce se mi tenhle díl líbil víc, než Mackův první Saturnin. Krásné ilustrace pěkně doplňují příběhy. Paráda.

16.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Přečteno během chvíle, nedalo se od knihy odtrhnout. Napínavé, ale přesto mi tam něco trošku chybělo .. nebo přebývalo ..?

16.11.2020 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Skvělé, smála jsem se už od začátku a občas i pěkně nahlas. Staroušci byli úžasní, jen pochybuju o tom, že Julia byla opravdu psycholožka. Ale je to jen kniha, hodně milá kniha a jsem za ni ráda.

13.11.2020 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Jsem trošku zklamaná. Pořádně jsem se do knihy začetla asi až v půlce, ale pak to byla jízda. Každopádně Staříka asi už nepřekoná ..

13.11.2020 3 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Opět skvělé. Žádné složité kombinace a kopa jmen na zapamatování. Jude a Uriah mě mile překvapili. Těším se na pokračování.

02.11.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Někdy se mi dialogy zdály trošku kostrbaté. Ale jinak jsem byla moc mile překvapená. Oba dva kluci každý jiný, ale oba dva tak křehcí. Určitě si přečtu i pokračování.

29.10.2020 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

"Nenávidím spoustu lidí na jednom místě. Kromě toho funguju jenom tehdy, když kolem mě nepostává příliš mnoho osob, které mě olupují o kyslík." "Mám jich pár zastřelit?" Tahle dvojice se mi moc líbí. Doufám, že vyjde ještě spousta dalších stejně dobrých dílů ..

25.10.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Krásná, vtipná, ztřeštěná, ale hlavně moc milá kniha. A odkazy na krizová centra a linky důvěry v ČR na konci knihy - "Kdybyste někoho potřebovali", to mě dostalo. Nevím, co napsat víc. Jsem dojatá. A králík na wc ..?

17.10.2020 5 z 5

Jan Saudek Mystik Jan Saudek Mystik Karol Lovaš

Nelíbily se mi monology p.Lovaše, asi proto, že "nevěřím". Ale rozhovory s panem Saudkem jsou skvělé. Bylo potěšující a uklidňující číst Saudkovy odpovědi. Fotky jsou samozřejmě nádherné. Snad se ten "starej chromej pes" bude ještě dlouho ježit a tlapkat.

12.10.2020 4 z 5

Léto s Afroditou Léto s Afroditou Kim Green

Těšila jsem se na oddechovku, ale na mě to bylo všechno hodně složité. Korfu miluju, mám na něj taky skvělé vzpomínky, ale tahle kniha mě dost zklamala. Pořád jsem čekala, kdy se začtu a podařilo se mi to až posledních pár stránek před koncem. Skoro celou dobu mi bylo celkem jedno, jak hlavní hrdinky dopadnou, ale nejsem zvyklá nedočítat knihy, tak jsem to dala. Zdálo se mi to hodně chaotické, nedokázala jsem se vžít do myšlenek ani jedné hrdinky. Škoda. Za Korfu a ten konec 2*

10.10.2020 2 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Jsem nadšená. Žádné složité kombinace, s pamatováním postav jsem neměla problém. Maarten S. Sneijder je tak trochu magor, ale dokáže pobavit. Těším se na další pokračování ..

25.09.2020 5 z 5

Dovolená očima delegátky Dovolená očima delegátky Jitka Herzánová

Parádní oddechovka,na pár hodin jsem vypnula hlavu a dost se taky zasmála. Dělat tuhle práci chce hodně silné nervy a mít pořád nasazenou masku s úsměvem můžu jen obdivovat. Stejně jako pokoru,kterou slečna "Džitka" ke své práci má.

17.09.2020 4 z 5

Velká cesta kilem za Čingischánem Velká cesta kilem za Čingischánem Jana Urbanová

Smáli jsme se .. smál jsem se .. smála se .. a pořád jsme se smáli. Jako by nešlo napsat nic jiného,občas jsem kvůli tomu měla chuť s knihou někam praštit. Ale po vypití tolika litrů vodky to asi ani jinak napsat nešlo,kdo by se pořád nesmál,že? A těch hrubek,co v té knize bylo,to jsem opravdu nikde neviděla. Katastrofa. Na čtení jsem se moc těšila,ale přišlo velké zklamání. Tak aspoň hvězdy za to,že to se stovečkou ujeli.

15.09.2020 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

První dvě knihy mě nadchly,ale tahle byla trochu zklamáním. Četlo se mi to hezky,čekala jsem na vysvětlení,ale ten konec mě zklamal. V jednu chvíli mě napadlo,že to tak bude,ale že je to tak doopravdy jsem nečekala. Zdá se mi to spíš dost nereálné.

22.07.2020 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Tahle série je naprosto skvělá. Avu mám ráda a do Luca jsem se zamilovala .. Jednoduché,bez nějakých složitých kombinací,kdy ke konci příběhu už ani já sama neznám své vlastní jméno. Prostě paráda. A Avěna hláška "Ruce nahoru a nehýbejte se!" mě pobavila na dlouhou dobu. Ta představa těch dvou a jejího výrazu ..

11.07.2020 5 z 5

Jadranská snoubenka navždy Jadranská snoubenka navždy Blanka Čechová

Na knížku jsem se moc těšila a i když jsem se při ní nezasmála tak moc,jako při prvním díle,byla skvělá. Některé poučné pasáže bych oželela a při epilogu se mi udělalo trošku úzko,copak už je konec? .. Klidně bych brala další pokračování ..

30.06.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Ani nevím jak a byl konec knihy. Byla jsem zvědavá,jak po smrti Dawsona budou Kim a její tým fungovat dál. Musím říct,že mě v tomhle díle Kim fakt dost štvala,ale Bryant to naštěstí ustál se mnou .. Jsem moc ráda,že jim to zase všem spolu klape a nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Takže paní Angelo .. šup šup ..

30.06.2020 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Husí kůži jsem rozhodně neměla,i když ta představa protočeného bělma hezká nebyla. Divím se,že to otec nechápal,i když Hannu vyhodili z několika školek. To přeci mělo nějaký důvod. Byla jsem zvědavá,jak to nakonec dopadne,četlo se to celkem dobře. Ale ten konec! Vůbec mi to nepřišlo strhující. Manželé se mohli oddávat jeden druhému jako by se nic nestalo,jako by šlo jen o to žít jako kdysi. A závěr s Hannou .. ten to zabil.

24.06.2020 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Závěrečný díl jsem četla hned po Páté oběti. Nechtěla jsem ztratit návaznost na děj,ale dalo mi to zabrat. Stejně jsem se začala v postavách ztrácet,na mě tam bylo hodně kombinací - kdo,jak,proč,s kým .. Na konci knihy jsem si řekla "hmm", ale jo, stálo to za to. Možná se mi to ještě v hlavě trochu rozleží. Další pokračování bych už asi nedala ..

20.06.2020 4 z 5