elusha3 elusha3 komentáře u knih

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Naprosto super! Po delší době jsem si přečetla příběh, u kterého jsem si neustále říkala: Tak jak je to sakra možné? Napadlo mě několik možných řešení, ale vždy mi to nějaké souvislosti vyvrátily a konec mě vážně překvapil! :) Doporučuji k přečtení. Navíc jsem zjistila, že je natočen i seriál, tak ho taky otestuju :)

03.12.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherný román! Dlouho jsem si nepřečetla nic tohoto žánru, většinou mě takhle strhnou thrillery, tajemno a podobně, ale tuhle knihu ukládám na uctivé místo do své knihovny a těším se, až si ji za nějakou dobu budu číst znovu :)

14.08.2016 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Chytlavé, čtivé od prvních stránek, zapeklité, nečekané a šokující konec!! Byla jsem z knihy nadšená a na konci v šoku! Krásně se čte, někomu by ale mohlo vadit přepínání mezi různými pohledy hlavních hrdinů a vrácení se v čase. Za mě není nic, za co bych měla ubrat hvězdu :)

30.03.2019 5 z 5

Jak být šťastný Jak být šťastný Eva Woods (p)

Kniha je hezky jednoduše psaná. Díky krátkým kapitolám je to taková oddechovka, když člověk nemá moc času a přesto se chce posunout v knize dál. Líbí se mi také nápad se 100 denní výzvou, na které je celý příběh postaven. Kniha donutí k zamyšlení nad sebou, nad životem, nad problémy všedních dnů a ukáže, že vše co se nám děje, ať je to na první pohled sebehorší je jen a pouze náš úhel pohledu a je jen na nás, zda se ho pokusíme změnit, nebo třeba naklonit do jiného úhlu. Konec mne rozplakal, ačkoliv jsem ho čekala.

31.10.2020 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Byla jsem nadšená, stejně jako u její knihy Ví o tobě. Spisovatelka píše jednoduchou, čtivou formou, kdy ale obsáhne složité děje. Opět jsem četla a nutila mě přemýšlet, jak to tedy vlastně je a jako u její první knihy, i takhle mě na konci překvapila. I slza ukápla a to brečím obvykle jen u filmů :) Kapitoly jsou krátké, jasné, napínavé a vždy skončí tak, že i když vás tlačí čas do jiné činnosti, nechcete přestat číst, protože prostě MUSÍTE vědět, jak to bude dál! Mrzí mě, že jsou do češtiny zatím přeloženy jen tyto její dvě díla... Doufám, že se to do budoucna změní!

18.01.2020 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Mě se kniha moc líbila:) Jednoduchý děj a Hamigwayův styl ,,ledovce" mi sedl. Sice jsem celou knihu čekala kdy se konečně začne něco opravdu dít, ale čekala jsem tak dlouho, až jsem byla na poslední stránce :D I tak při zpětném pohledu na knihu se mi dobře četla, bavila mě.

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Knihu jsem 2x odložila, podařilo se mi ji dočíst až na 3. pokus. Na začátku to ve mně probudilo trochu zvědavosti, co té dívce tedy je. Pak děj jakoby zvadne, ploše plyne, ale je to takové... Ani nevím jak to popsat. Možná je to zkrátka charakteristické pro německé detektivky, já jsem se v tom nenašla. Druhá polovina knihy je čtivější, probudila ve mně opět zvědavost a chuť číst, ale konec opět zklamal. Nic nic a najedou vyřešeno, šmitec, ende... Vlastně jsem ani nepochopila, proč to takhle dopadlo.

31.10.2020 2 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Bála jsem se od začátku do konce! Přesto mi některé pasáže přišly zbytečné, možná i nudné, a místy mi bylo až trochu nepříjemné, jak autor v knize čtenáři neustále předkládá víru, bylo to na mě až moc "přeandělíčkované" :)

20.01.2015 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je nádherná sbírka balad! Vřele ji doporučuji. Já jí jednou budu číst svým dětem když budou zlobit :D

Bellman & Black Bellman & Black Diane Setterfield

Kniha je opravdu hodně specifická. Ještě jsem nenarazila na žádnou jinou, ve které by příběh prostě tak snadno plynul. Místy mi to připadalo tak ledové a bez emocí, až to byla škoda (např. popis tragédie v rodině, smrt). Autorka se mohla více věnovat postavě Blacka, který celou knihu dělá tajemnou jen proto, že kapitolu po kapitole čekáte, kdy se tam objeví a co udělá - jenže on se jaksi moc neobjevuje.
Nicméně zajímavý popis vnitřních démonů, tragických událostí kolem Bellmana a jeho úniku před tím vším za plentu neustálé zaměstnanosti, posedlostí mít neustále něco na práci, strach z "čisté hlavy"... Byl zajímavý.
Knihu jsem dočetla hlavně kvůli tomu, abych se přesvědčila o tom, kdo tedy je tajemný pan Black a jak dopadne celý tento poměrně nudný život pana Bellmana.

26.02.2019 2 z 5

Bratr Thomas Bratr Thomas Dean Koontz

Od Deana jsem popravdě čekala daleko víc. Začátek knihy jsem se docela chytla, ale po několika stránkách mě zájem opustil, takže jsem ji na čas odložila a vrátila se k ní až později, kdy jsem ji pracně dočetla a to hlavně proto, že nemám ráda nedokončené příběhy. Palec nahoru má u mě rozhodně za to, že do knihy shrnul vlastně pouhých pár dnů, a přesto to nebylo čtení o sáhodlouhých popiscích nábytku, detailech na oblečení postav a jiných zbytečnostech. Příběh samotný mě ale moc nebavil a přišel mi místy až moc sci-fi na můj vkus.

24.08.2015 3 z 5

Angelologie Angelologie Danielle Trussoni

Velice zajímavá knížka, poutavý a napínavý příběh s nečekanými zvraty, to mám ráda :) Ale i přesto jak už tu zaznělo, je to složitější dílo, trvalo mi skoro rok než jsem se jím prokousala i přesto že se mi líbilo... Na složitosti není nic špatného, ale ne každý tomu může přijít na chuť :) Jediný důvod proč jsem nedala všech pět hvězdiček je ten, že místy byl příběh utahaný, zdlouhavý... člověku se u toho chvílema zavíraly oči. Ale doporučila bych ji, je to zajímavé čtení :)

06.05.2013 4 z 5

Ciao, bella! Ciao, bella! Brigitte Blobel

Byl to první dívčí román, který jsem si přečetla a čímsi mě postě nadchl. Přečetla jsem ho jedním dechem za jedno odpoledne:)

03.06.2012 5 z 5

Vím, jak chutná vzduch Vím, jak chutná vzduch Maria Hirse

Mě se kniha moc líbila. Má opravdu zajímavý a poutavý příběh. V dnešní době plné vyhublých a často až opravdu ošklivých mladých dívek, které chtějí dosáhnout na modeling, by se tato kniha mohla ordinovat preventivně všem dívkám v pubertě!

03.06.2012 5 z 5

Hledala jsem knihu, která by mě bavila. Náhodou jsem narazila právě na tuto. Zaujal mě název a anotace, půjčila jsem si jí domů a začetla jsem se do ní jako už dlouho do žádné knihy! Příběh je poutavý a šokující. Knihu jsem četla právě v době kdy jsem psala seminární práci na téma domácí násilí, a musel být osud, že se mi NÁHODOU dostala do rukou tato kniha, která mi umožnila nahlédnout hluboko do opravdu extrémního týrání dětí, které se může odehrávat okolo každého z nás, v naprosto na první pohled spořádané rodině a nikdo z nás si toho nemusí všimnout. Vřele doporučuji!

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Mě se to docela líbilo. Nemám moc ráda tématiku války, ale co se týče knih z období válek, tohle dílo nebylo nejhorší co jsem četla:) U maturity jsem se modlila abych si tuto knihu vytáhla, protože je jednoduchá, informace o autorovi se také dobře pamatují... :)

01.06.2012 4 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Místy jsem se nudila, ač si nemyslím že má kniha špatný příběh. Bohužel jsem ji nedočetla celou, nějak jsem se nemohla jak se říká ,,zakousnout", ale shlédla jsem film a ten se myslím si vydařil, takže doporučuji! :)

24.08.2015 3 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Nádherně a snadno čtivé! Je to první kniha kterou jsem četla, kde jsem otáčela stránku za stránkou a ani jedna mi nepřišla zbytečná. Příběh má jasný a rychlý spád, je napínavý a strašidelný. Dávám 4/5 jen proto, že mi styl psaní přišel dost jednoduchý, vhodný i pro čtení ,,základkářů" (rozuměj žáky základních škol), což není můj každodenní šálek kávy. Přesto jsem se bavila a doporučuji k deštivým večerům :)

24.08.2015 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Knížku jsem si běžela koupit o polední pauze, narazila jsem na ní náhodou a strašně se těšila na příběh. Ten na prvních několika stránkách vypadal, že by mohl splnit očekávání, později jsem zjistila že čtu něco úplně jiného než jsem chtěla. I přesto mě až na některé pasáže kniha bavila, zajímavá zápletka s trochou toho tajemna, nečekaný závěr... Čeká na mě od této autorky ještě jedna knížka, tu si ale nechám až za nějakou dobu, není to vyloženě sousto co bych musela nebo chtěla zhltnout jedním dechem.

22.09.2014 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Krásná kniha!! Donutí k zamyšlení, i když jsem si místy říkala, zda se vůbec všemu dá věřit... Ale i přesto, velmi zajímavý příběh :) U nás doma se tato kniha stala skoro Biblí :D kolovala mezi všemi členy rodiny :D

06.05.2013 3 z 5