Byla jsem otrokyní v satanské sektě

Angela vyrůstá ve zdánlivě vážené a spořádané rodině. Její rodiče jsou ve skutečnosti členy satanské sekty a dceru "půjčují" k sadistickým hrátkám, sexuálnímu zneužívání a vymývání mozku...

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32017/byla-jsem-otrokyni-v-satnske-sekte-32017.jpg 4189

Vater unser in der Hölle (2008)

Vydáno:, Alpress

Sidonka3

Autorka nám nenabízí žádný literární skvost. Podle mě nemá novinářka talent ani předpoklady takhle těžkou látku správně umělecky uchopit. Zůstává tudíž nestravitelná pachuť "na jazyku", respektive spíše v hlavě, pocit těžkosti a hnusu po líčených sadistických praktikách, brutalitě, zvrácenostech, které nejsou vykompenzované nějakou autorčinou dovedností, která by sdělované vyvážila něčím jiným... A navíc zůstává nezodpovězená otázka: co to je za úchylné osobnosti, které své vlastní děti zapůjčují k mučení a trvalému poškozování? Každý člověk se nedá zmanipulovat nebo vydírat a ne každý pedofil je ochotný nabízet k týrání své vlastní dítě. Tato otázka pro mě zůstala nevysvětlena.
Četla jsem už více knih o různých traumatických událostech a zneužívaných lidech. Velice těžko se věří tomu, že se něco takového skutečně odehrálo, ale protože vím, že někdo má skutečně velice těžký osud a některým obětem se dějí pro běžného smrtelníka nepředstavitelné věci, rozhodně popisované události nehodlám zpochybňovat. Přesto však... Nad některými věcmi zůstává rozum stát, něčemu se opravdu těžko věří. Například jedna z osobností pracovala jako prostitutka pod vedením pasáka., kde s ní nezacházeli zrovna jemně. Manžel si nevšiml, že mu domů chodí žena se zraněními?? Jak mohlo obyčejnému zdravému chlápku nevadit, že se jí v průběhu dne různě mění identita, že jednou žvatlá jako děcko, jindy si o sobě nemocná myslí, že je chlap? Nevadí mu, že jeho žena má často amnezii a neví, co kde dělala před chvílí? Pokud vím, partnera má potíže sehnat i pacient s depresí, natož takhle silně narušená osobnost. O jejím muži se toho vůbec moc nedozvíme, docela bych ho chtěla vidět. Když jsem to přelouskávala, šla mi z toho doslova hlava kolem. Z popisů toho, co prožívá mnohočetná porucha osobnosti a proč hlavní hrdinka takto onemocněla, mi bylo opravdu zle.
Dobře, že na satanské sekty někdo upozornil, ale lehce se to nečetlo. Téma mě původně zajímalo, brutality předčily moje očekávání, těžko uvěřit, čeho jsou někteří zvrácení lidé vůbec schopní a že to není trochu přestřelené. V této formě jsem to ovšem opravdu nedávala. Divná a nehezká knížka. Snad nejhnusnější, jakou jsem zatím četla. Pár stránek jsem v prostředku musela přeskočit. Prostě hrozné a ještě špatně napsáno.

Kat.Ru

Uf...tak to bylo hodně silné kafe i pro silné povahy :(. Představa toho, že někdo je schopný ublížit dítěti je úplně strašná. A v takové míře, v jaké je to popsáno v knize to je až k neuvěření :(. Jako asi všichni, kteří knihu četli jsem si říkala: to není možné!. Kniha ve mě zanechá stopu asi napořád.

Gweny

Je až neuvěřitelné, jakých krutostí jsou lidé i v dnešní době schopní. Nikdy nikdo nevíme, kdo bydlí vedle nás. Jak se chová navenek o něm v podstatě nic nevypovídá. Kniha mnou naprosto otřásla a i když je to už spousta let, stále si některé pasáže pamatuji a při pomyšlení na ně mám husí kůži a stažený žaludek.

Leena

Tato kniha ve mě za prvé zanechala pocit hnusu, jak jsou schopni rodiče takhle zničit dítě. A za druhé bych si pořídila kvér a celou tu zvrácenou rodinku postřílela, od matky, strýců a tet počínaje a bratra konče. Nesnáším násilí na dětech a zvířatech a být tou Angelou, vytvořila bych si další pomstychtivou osobnost a všechny ty úchylný dobytky postřílela. Už by stejně neměla co ztratit, vše v ní stejně zabili už v dětství.

Kopretina

Letos jsem přečetla několik knih o válce a jejích zrůdnostech. A vždy jsem psala komentář: Ne, nemohu pochopit, jak se lidé mohou k sobě takto chovat. Při čtení této knihy mě napadalo, že to vše byl jen slabý odvar, toto je skutečná hrůza. To je peklo: jak vlastní rodiče mohou totálně zničit život svého dítěte... Se satanem nic nemít společného, ani ze srandy.

mazlak

Hrozný příběh. Nejhorší pro mne asi bylo vyznat se ve všech těch osobnostech hlavní hrdinky. Celé pojednání knihy se zdá až nesmyslné a vymyšlené, ale opak je pravdou.

Pavlička

Zajímavé, hrůzostrašné a neskutečné. Nechce se ani uvěřit, že by se něco mohlo takového stát. :(

ujunka

K této knize nemůžu napsat nic jiného než, že si člověk řekne "To snad není možný" ....

marcolka
31.12.2017

Otřesné, hrozné. Člověk si při čtení této knihy říká, "to přece není možné, aby si jeden jediný člověk v životě prožil tolik zlého a vlastně nic dobrého. Přece nemůžou existovat lidé, kteří by svému dítěti tohle byly schopni provádět. Přece tohle nemůže nikdo přežít." A ejhle, hlavní hrdinka to přežila, ale bohužel nese si sebou taková traumata a problémy, že to ani žádný pořádný život není. Neuvěřitelné, že tohle se opravdu mohlo dít a děje třeba právě nyní někomu dalšímu. Při čtení děkujete, že právě vy se máte tak jak se máte a že máte rodiče takové jaké máte. Témata o mnohačetných osobnostech se mi moc nelíbí a špatně se mi čtou, takže dávám jen dvě hvězdičky.

Fenris
21.10.2017

"Nádherná" kniha. Knihou jsem byla uchvácená, ne jen kvůli nemoci, ale i díky minulosti postavy (postav). Studovala jsem psychologii a porucha mnohočetné osobnosti je stále prodiskutovávána. Je to zajímavá porucha, fungujíci přesto jako obranný mechanismus. Lidský mozek mě nepřestává fascinovat, stejně jako tato kniha. Přečetla jsem ji na jeden nádech, nedokázala jsem se od toho odtrhnout.
Ač tam byly i velice nemilé situace, byly tam schválně!
Jen mě trochu mrzí, že kniha působí trochu lacině, navenek. Při tom v sobě ukrývá něco neskutečného.
Kniha by se určitě měla více propagovat, aspoň co se týče možné prevence.

Venu3
05.09.2017

Hodně drsné čtení... Ale velice zajímavé z hlediska mnohočetné poruchy osobnosti.

Helena378
04.08.2017

Neuvěřitelná výpověď podle skutečné události, knihu jsem nedokázala číst v jednom tahu, musela jsem jí často odkládat. Tolik nepochopitelného zla, krutosti, absolutní zvrácenosti. Bylo mi té ženy neskutečně líto, občas jsem při čtení i brečela, protože tohle by neměl zažívat žádný živý tvor na tomhle světě. Nadto od vlastních rodičů... Zároveň se jedná o výbornou studii mnohočetné poruchy osobnosti, už jen ta samotná musí být k nepřežití. Jednu hvězdičku odebírám kvůli názvu - zavádějící, laciné šidítko.

Kerberos
21.06.2017

Nejotřesnější výpověď na toto téma možná proto,že byla tak pravdivá.

JustWomen
02.04.2017

Kruté, zrůdné, nechápu ... jako bych se taky musela rozdělit na více osob, abych knihu vůbec dokázala dočíst. Nelíbí se mi český název knihy, zavání to laciností a opak je pravdou. Nedoporučuji číst slabším povahám a lidem s malými dětmi.

Lanisa1966
04.02.2017

Hrůzostrašné vyprávění mladé dívky. Měl by číst každý, kdo si chce začít něco se Satanem.

Loovenka
01.02.2017

To je něco tak ohavného. Poravdě jsem knihu dost často odkládala, abych to vůbec rozdýchala. Při čtení této knihy mi bylo opravdu ouvej.

Fefin Lišák
18.01.2017

Kniha – originálním a trefnějším názvem „Otče náš, jenž jsi v pekle“ – není literárním počinem. Jenže ani nemá být. Pro leckoho přehnaně mísí beletristicko/populárně naučné pasáže, dějová linie místy zmateně poskakuje a je veskrze dost chaotická (ale to asi proto, že chaos je podstatou poruchy mnohočetné osobnosti) … nicméně ani zmatečnost zajímavé psychické poruchy hlavní hrdinky a její hrůzný životní příběh (včetně nechutných a naturalistických pasáží) neupírají knize na čtivosti. Jde vlastně o záslužné zpopularizování disociální poruchy identity a upozornění na masivní zneužívání dětí (rituální násilí a satanismus je jenom okrajovou záležitostí). Beletristicko/populárně naučný jazyk není na škodu, má-li kniha sloužit masám.

Hodně lidí se tady pozastavuje, že si nikdo nikoho nevšiml. Víte, ono jde o to, že si nechcete nevšimnout. Ne nadarmo platí, že nejvíce zneužívání a domácího násilí se děje za zavřenými dveřmi domácnosti. Dodnes.

golfinka1
26.12.2016

Touto knihou me provázela husí kůže od začátku až do konce,zijeme v krásném svete,to svet neni krutý,to jen zvracenost nekterych lidi je zla a nepochopitelná. Kniha jen pro silne žaludky....kdyz si uvedomim ze se to deje kousek od nas ....brrrr

Ben Nevis
15.08.2016

Název mi přijde zbytečně bulvární, aby nalákal čtenáře čekající senzaci. První polovina knížky se totiž satanismem vůbec nezabývá. Kniha je psychologická sonda do velmi traumatizované pacientky. Kdo čeká popis rituálů, potoky krve či samotného Satana, zavře knihu zklamán.

Je opravdu velmi těžké uvěřit, že si to paní spisovatelka nevycucala z prstu a že se něco takového nejen stalo, ale i možná právě teď děje. Musím bojovat se svým podvědomím, které tu hrůzu chce zahodit jako tahání za nos.
O sexuálním zneužívání už toho víme dost, občas to plní noviny, občas natočí film. Jenže kulty a sekty patří do pole konspiračních teorií. Nezdála se mi jedna věc, a to že satanistická sekta byla vysoce organizována, s psychology, kteří měli lepší znalosti než špičky v oboru v USA. Jaká byla pravděpodobnost, že nic neselže? Na každý úspěšný satanistický kult by mělo připadnout deset dvacet břídilských, které by policie rychle odhalila. Popřípadě je většina z nich neškodných.
Tito "satanisté" spíš ritualizovali své zvrácené sexuální choutky a těží z toho, že celá ta myšlenka vypadá absurdně. Však autorka několikrát v knize zdůrazňuje, jak těžké je tomu všemu uvěřit. Klíčový je obchod s pedofilním materiálem a výroba poslušných dětí.

Každopádně autorka pěkně skloubila vyprávění oběti, teoretickou část (přežvýkanou pro laiky) a dopady pro současnost. Jen je mi líto, že neudělali víc pro dopadení pachatelů.

zuzca.h
11.08.2016

Tudle knížku nedokážu ohodnotit hvězdičkama.
Trvalo mi dlouho ji přečíst, protože jsem nebyla schopná jí číst v kuse. Chvílema jsem byla schopna přečíst jen pár stránek a musela jsem ji na delší dobu odložit. Z psychologického hlediska je to velmi zajímavé kniha. Autorka zajímavě vysvětluje a popisuje jak vzniká disociativní porucha, ale z hlediska toho, že je to podle skutečného příběhu je to naprosto otřesné. Nechápu jak se něco takovéhodle může dít, jak rodič, který by měl dítě chránit na něm může páchat takové zrudnosti. A o co víc že okolí přihlíží.

Urbana
16.12.2015

Krutost, zrůdnost, ještě k tomu dle skutečných událostí, neuvěřitelné....že tohle mohou páchat a dopustit rodiče...nepochopitelné, měla jsem husí kůži.

Habana
14.12.2015

Knihu jsme četla ve 13-ti, pak v 16-ti a znovu ve svých dvaceti letech. Jsem ráda, že je napsaná tak jak je a že události byly skutečné. Nejsme magor, nelibovala jsem si v popisech mučení. Jen jsem toho názoru, že zlo by nemělo být utajováno. Ve světě se dějí hrůznější věci a tímto můžeme být na pozoru.
Kniha se těžko dá hodnotit. Pokud by se mi líbila nevypovídá to o mě, že jsem deviant...? A zároveň ani neřeknu, že se mi nelíbila a že jsem byla naprosto otřesená tím, co jsem se dozvěděla. Kniha bude vždy patřit na viditelnou část mé knihovny. Je to zvláštní.... Jsem otrokyní knihy Byla jsem otrokyní v satanské sektě.

Aneliss
21.11.2015

Velmi rozpoluplná kniha. Části, kde se líčí příběh, jsou opravdu čtivé, znepokojivé, mnohdy opravdu jen pro silné žaludky. Na druhou stranu jsou tu neustále vsuvky - vyjádření různých institucí, psychologů, terapeutů, lékařů, které svým neustálým se omíláním působí rušivě a nepatřičně.

tisha8409
24.07.2015

Neskutečně přehnané.

Shimy
21.07.2015

Kniha mě zklamala. Myslela jsem, že bude vyprávět o příběhu jedné postavy, o krutostech vůči její osobě ze strany sekty apod. a ne, pro mě pak už otravné proslovy doktorů a mezi to se vždycky tak jako naomak dala nějaká hrůzná část pojednávající o jednom z mnoha (jemně řečeno) zvrhlých rituálů sekty. Tak po půlce knihy jsem začala uvažovat, jestli ji mám vůbec dočítat. Ale to bych zase nebyla já, abych nějakou knihu nedočetla, tak jsem alespoň tyto části už začala zpola přeskakovat. Na konec nemůžu říct, že by mě kniha nezaujala, obsahově mě to zaujalo hodně, ale jednoduše mě zklamal způsob napsání. Kniha mě vtáhla do děje jen v částech "vyprávění", ne v pro mě až zbytečném omílání toho, jak to nikdo v Německu neřeší atd.

Tyname
10.07.2015

Tuto knihu jsem snad jako jedinou nebyla schopná přečíst najednou. Několikrát jsem ji i odložila, že už ji číst nebudu, ale vrátila jsem se k ní a pak ji nakonec dočetla. Hlavně mě k tomu dotlačila zvědavost stran psychologického pohledu.
Hrozné je, že se toto opravdu děje. Opravdu jen pro silné povahy.

Nikuskaaa
26.06.2015

Šíleně silný příběh, který mě donutil hodně přemýšlet....je tohle všechno vůbec možné??? Začala jsem číst i druhou knihu od této autorky, ale zatím jsem jí musela odložit, protože dvě knihy tohoto typu zasebou přečíst dle mého názoru nelze.

palec
01.11.2014

Jsou tady komentáře k tomu,jak je kniha napsána.Ale o to tady nejde.Jde o to sdělit čtenářům,že to co dokáží dělat lidi,nemá na této planetě konkurenci.Absolutní vrchol zvrácenosti.

Blanice
14.09.2014

Knihu jsem dočetla do 3. kapitoly a zbytek vynechala- nerada slyším o nepravostech, ubližování a násilí, protože jim nedokážu ani při nejlepší vůli zabránit. Hnusu je i tak dost a netřeba ho rozmazávat. Prvních 170 stránek knihy stačilo, abych se dozvěděla, oč jde a pokračovala jsem 8.kapitolou a dál, přes Doslov a Seznam osob a Dopisy Angely Lenzové, to bylo zajímavé

mi-nul-o
17.07.2014

Brilantně napsané, ale ocení to spíše lidé zajímající se o psychologii.
Přijde mi směšné, jak se v komentářích rozčilují nad krutými popisy - však co čekali od knihy tohoto typu? Mě naopak příjemně překvapilo, že se autorka zaměřila na popisování všech částí rozštěpené osoby - a suchopádného líčení dění v satanské sektě a popisování znásilňování v knize bylo jen pro pochopení okolností nezbytné minimum.

sekty sexuální násilí satanismus

Ulla Fröhling