elleyne elleyne komentáře u knih

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Tohle byl dle mě pořádný thrilller. Zajímavé téma, bylo to dost napínavé, zkoušela jsem pak odhadnout, jak to je, ale byla jsem překvapená, což mám u knih ráda

10.04.2019 4 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Ale joo, napsaný hezky. Snad není spoiler, pokud napíšu, že je od první stránky jasné, jak to dopadne. Líbila se mi, asi jako často u těchto knih, více první půlka.

26.03.2019 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Zajímavá kniha se dvěma příběhy. Napsaná natolik čtivě, že jsem byla asi v jedné čtvrtině a nešla jsem spát, dokud jsem nedočetla. Emotivně mě hodně zasáhla.

07.03.2019 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Pdole anotace jsem se na knihu těšila. Nebyla špatná, ale v rámci žánru jí vidím spíš jako průměr. Navíc mi vadí, že některé věci se podle mě nevyřešily

10.02.2019 3 z 5

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Jde dát šest hvězdiček? :) Už první dva díly mě oslovily hodně a moc jsem se na knihu 3 těšila. Některé pasáže možná byly trochu zbytečné nebo zbytečně zdlouhavé, ale kvůli celkovému dojmu a pocitům dávám plný počet. Murakami málokdy zklame :)

10.12.2018 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Podle nízkého hodnocení zde jsem se obávala, že mě kniha bavit nebude, ale naštěstí mě bavila. Zajímavě podáno bylo téma pohřebnictví a zajímavě byly vloženy historické události do života hrdinky

01.10.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tak tohle byl hodně silný příběh. O to víc, že se skutečně stal. Několikrát jsem se během čtení málem naplno rozbrečela.

16.09.2018 5 z 5

Milenky a hříšníci Milenky a hříšníci Lenka Lanczová

Příběh celkem dost reálný. Podobných se odehrává nespočet. Ivana mi byla sympatická. A líbilo se mi, že jsem se dozvěděla, jak si po letech vedla rodina Šímova

16.09.2018 4 z 5

A co když je to pravda? A co když je to pravda? Marc Levy

Na tuto knihu jsem samozřejmě byla zvědavá kvůli jejímu filmovému zpracování, které mám ráda.
Jak to už bývá, knižní předloha se dost lišila od filmu.
Když to shrnu, jsou věci, které se mi více líbily v knize, a některé naopak ve filmu

27.08.2018 4 z 5

Šéf Šéf Vi Keeland

Kniha mě zaujala samozřejmě hlavně svým přebalem.
Více se mi líbila první polovina, která byla plná humoru a "oťukávání".
Jinak je kniha samozřejmě předvídatelná, ale konec byl takový hezky dojemný.

27.08.2018 4 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Na knihu jsem se těšila už od chvíle, kdy jsem věděla, že vyšla.
Bohužel při čtení mé nadšení spíše opadlo. Nepopírám, že tam jsou zajímavé věci a myšlenky, nad kterými se člověk může pozastavit, nicméně mi asi nesedl způsob, jakým se to autor rozhodl provést. Navíc myslím, že k uskutečnění svého experimentu mu přálo dost štěstí, např . ohledně bydlení.

27.08.2018 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Strhující a napínavý příběh. některé dějové zvraty jsem tušila, některé nikoliv. Konec jsem si přála malinko jiný.

18.08.2018 5 z 5

Prožila jsem si peklo Prožila jsem si peklo Andrea Claudia Hoffmann

Několikrát jsem se během čtení málem rozbrečela. Člověk si uvědomí, jakou hrůzu a nejistotu zažívají ve stejném čase, v jiné zemi. Hodně k zamyšlení.

12.08.2018 4 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Příběh byl zajímavý a určitě k zamyšlení. Překvapením pro mě bylo, že ještě než jsem dočetla, tak jsem se dozvěděla, že Sin o některých věcech do knihy neříkal pravdu, což hrozně shazuje celý příběh.

11.08.2018 3 z 5

Zmizení Zmizení Lisa Gardner

Dobře napsaná, čtivá, napínavá, nepředvídatelná detektivka

06.08.2018 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Haruki je prostě fakt moje srdcová záležitost a tohle bylo sice dlouhé, ale neskutečné. Ta mystika, toho zamyšlení, těch emocí...ještě stále vstřebávám

09.05.2018 5 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Haruki prostě umí. I krátké povídky. Nejvíc se mi asi líbila povídka Medovníky, ale každá ve mně něco zanechala. A jak jsem se bála, že se mi nebude líbit povídka se žabákem, tak i ta mě upoutala.

12.11.2017 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Už druhá kniha s policistkou Lacey, kterou jsem četla. Takhle o něco lepší. Určitě si přečtu další

06.11.2017 5 z 5

Černý anděl z Ravensbrücku Černý anděl z Ravensbrücku Lukas Hartmann

Příběh rozhodně zajímavý, jen to zpracování trochu pokulhává. Nad hrdinkou chvíli člověk kroutil hlavou a chvíli ho její příběh dojímal. Takové rozpoluplné.

09.09.2017 3 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Hlavně začátek se mi líbil hodně a byla jsem rychle vtažena do děje. Je pravda, že kniha je hodně drsná. A poslední čtvrtina a konec pro mě byl trochu zvláštní, možná proto, že nepreferuji scifi.

02.09.2017 4 z 5