Prožila jsem si peklo

Unesena islamistickými povstalci z Boko Haram mladá Nigerijka Patience si prožila skutečné peklo. V okamžiku, kdy se ve svých sedmnácti letech dostává do područí teroristické skupiny Boko Haram, začíná pro těhotnou ženu boj o život. V listopadu 2015 se s Patience setkává německá novinářka Andrea C. Hoffmannová, která přicestovala do Nigérie, aby získala o činnosti Boko Haram co nejvíce informací. Obě ženy se shodnou na tom, že neuvěřitelné krutosti této fanatické islamistické organizace musí být zdokumentovány. A tak Patience novinářce vypráví svůj traumatický příběh......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360524/prozila-jsem-si-peklo-z4E-360524.jpg 4.413

Die Hölle von Innen (2016)

Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

orinka3

Tohle je šílené. Právě tím, v kolika knížkách už jsem četla totéž. Nepředstavitelné, čeho jsou "lidé" schopni, nepředstavitelné, že to překonají. A nešílenější je na tom to, že ta hrůza se odehrála před třemi roky.

elleyne

Několikrát jsem se během čtení málem rozbrečela. Člověk si uvědomí, jakou hrůzu a nejistotu zažívají ve stejném čase, v jiné zemi. Hodně k zamyšlení.

veri-beri

Popsán život v Nigérii,kde jsou urcite zvyky dost kruté,ale na tu oblast asi normální.Dale dost hrůzostrašne zacházení s lidmi a hlavně s ženami,kde zadna nemůže mít svůj názor