A co když je to pravda?

A co když je to pravda?

Romantická komedie založená na příběhu dvou mladých lidí dokazuje, že láska je opravdu nesmrtelná. Americký architekt Arthur žije v nově pronajatém bytě v San Franciscu a ani náhodou nepřemýšlí o tom, že by se mu mohl zjevit duch. Ten přichází v podobě Lauren, které byt patří, avšak po těžké automobilové nehodě je v nemocnici v hlubokém komatu. Po podivuhodném setkání se dva "nájemníci" bytu sbližují a dostávají do spletitých romantických a komických situací. Tento neobvyklý vztah je však ohrožen Laureninou matkou, která se rozhoduje ukončit život své dcery... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/668/a-co-kdyz-je-to-pravda-668.jpg 4.197

Et si c’était vrai... (2000)

Vydáno:, Albatros

oskli
02.11.2016

Odpočinková kniha, která se čte sama. Ideální na léto nebo do postele při nějaké zákeřné chorobě :-)

cecetka
27.10.2016

Tohle pro me bylo slapnuti vedle. Do knihy se vubec nemuzu zacist :(

jluky
08.05.2016

Toto bol pre mňa životabudič!!!! No, skvelé!!!!!!!!!!!!! Tak som sa už dávno s knihou v ruke nezasmiala.....Díky, pane LEVY!!!!, toto bol dortík s čerešniškou! ...a Annett má pravdu - od tej knihy sa nedalo odísť!!

-Annett-
08.04.2016

Knížku jsem četla do čtenářské výzvy na doporučení z knihovny. Už když jsem si ji půjčovala tušila jsem, že bude dobrá, ale netušila jsem, že až tolik.
Kniha je plná emocí a na jejím konci jsem si pořádně pobrečela. Opravdu skvělá kniha o čem svěčí fakt, že jsem si přečetla za necelý den. Nešlo se od ní odtrhnout. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Anne97
25.02.2016

Knihu jsem přečetla téměř za jeden den a už teď mohu říci, že se k ní jednou znovu vrátím. Nejedná se o žádný strhující příběh, zápletka s uneseným tělem se mi zdála místy trošku nereálná a možná by bylo dokonce bývalo lepší, kdyby se Lauren z kóma vůbec neprobudila, ale autor si mě přesto úplně získal. Líbilo se mi, že měl toto téma (na můj vkus) nastudované a věděl o čem mluví. Postavy mě bavily, hlavně Paul, jenž měl po ruce vždy vtipnou a trefnou hlášku, které jsem se od srdce zasmála. Kniha si mě však získala především pro to, jakým způsobem autor vylíčil pomíjivost a krásu života. Na světě by bylo mnohem pěkněji, kdybychom žili každý nový den tak naplno, jako hlavní postavy... Knihu můžu jen doporučit. Pokud jste viděli stejně jako já prvně film, zjistíte, že s knihou toho moc podobného nemá, což je možná jenom dobře.
Na závěr bych už jen citovala autora, "Nikdo není majitelem štěstí. Máme jen dekret a jsme nájemníci. A nájem se musí platit pravidelně. Velmi rychle tě můžou vyhodit."

alzbeta4340
29.01.2016

Knížku jsem četla na základě diskuzí a doporučení ke čtenářské výzvě. Sama bych si ji nevybrala, ale uznávám, že autor má svěží styl psaní. Klasické melodrama, nic víc a nic méně.

Sahalea
14.01.2016

Ještě se nestalo, abych toto napsala, ale film byl mnooohem lepší. Je to takové oddechové čtení.

Andreika292
13.01.2016

Když jsem četla tuto knížku v půli mi to nedalo a podívala jsem se i na filmové zpracování. Obecně platí, že knížka bývá lepší než film a ano i v tomto případě je knížka lepší a má lepší dějové zpracování. Ale nevím zda bych jí četla znovu.

vlkove
04.07.2014

Film je dobrý ale kniha je úžasná, doporučuji všem. Je to taková lehoučká oddychovka. Autorův styl psaní je úžasný, hned jsem si ho zamilovala a chci si přečíst i další knihy od tohoto autora. :)

Poutnice
06.04.2014

musím uznat, že se mi víc líbil film...a to je nejspíš poprvé, jindy vždy vítězí kniha. Asi to bude tím, že ten film má s knihou jen pramálo společného...

Orange Bleu
17.12.2013

Nenáročné čtivo, možná ne přímo z „červenoknihovnové“ kategorie „pour les midinettes“, nicméně s nepřehlédnutelnými melodramatickými rysy a nezbytnou špetkou patosu navrch. Zároveň ovšem v celku neskutečně sterilní. Jako by člověk hlavní hrdiny a jejich milostné peripetie sledoval skrze tlusté kouřové plexisklo – lze samozřejmě vytušit, jaké emoce má příběh v daných okamžicích vyvolat, ale rvát si u toho vlasy? Těžko. Protagonisté představují více než co jiného prosté skicy, načrtnuté charaktery, nahodilé členy v rovnici: x (mladá, krásná doktorka) + y (mladý, citlivý architekt) = VL (láska veliká, co hory přenáší a silnější než klinická smrt bývá). Nestačilo vše vyrýt doprostřed srdíčka do sekvojové kůry? Musely se kvůli tomu opravdu kácet stromy? Ps: Nezaměňovat, prosím, s agitací za elektronické knihy.

První české vydání knihy z roku 2001 (nakladatelství Olympia), v překladu Jiřího Essera, nese název „Jste zřejmě jediný člověk na světě, se kterým mohu sdílet své tajemství“, tedy větu, jež se jako rudá nit vine celým románem. Titul druhého vydání (Albatros) se již přibližuje francouzskému originálu „Et si c'était vrai...“ – „Co kdyby to byla pravda...“.

Fifth Element
27.06.2013

Presto, ze se mi tato kniha moc dobre necetla, od romanu ocekavam spis vetsinu dialogu nez popis toho, co si dve a vice postav mezi sebou reklo, nemohu hodnotit jinak, nez ctyrmi hvezdami, jednu ubiram prave za tu formu, jakou je kniha napsana.
Nicmene ctyri hvezdicky davam proto, protoze me svym zpusobem zasahly myslenky, ktere autor v knize vyjadril.. neni to jen roman na dovolenou, ale je to skutecne roman, ktery donuti cloveka na chvili zastavit a opravdu se zamyslet nad tim, co si prave precetl..

Knihomol.ka
12.10.2012

Líbila se mi rozhodně více než film. Film si z knihy vzal opravdu jenom námět a udělali z toho (dobrou) komedii. Pro mě to je pěkný milostný příběh se smutným koncem. Doporučuji i druhý díl "Potkat vás znovu".

Lisel
02.07.2012

Hezké, ideální na dovolenou, kde jsem ji taky přečetla. Odpočinkové, romantické.

Danafantom
27.01.2012

Občas mě to nudilo, ale celkově to šlo, možná proto, že knížka nebyla dlouhá.

Miru
25.07.2011

Velmi příjemné, lehké čtení. Bohužel tak, jak mne první polovina knihy mile navnadila, tak mne její druhá část lehce zklamala. Chyběl mi určitý spád příběhu, který by vyústil v tolik očekávaný závěr. Asi jsem postrádala jistou dramatičnost děje. Takto pro mne kniha zůstává lepším průměrem.

kroftik
24.07.2011

Milé, příjemné a oddychové. Určitě o dost lepší než filmová verze, kterou jsem si pustila bezprostředně po dočtení knížky a díky které se mi pozitivní dojem z příběhu lehce pokazil...

lotos
16.11.2010

Předloha filmu A co když je to pravda?

Márinka

Čekala jsem od ní mnohem více ...

nishen

Myslím, že knížka je trošku přeceňovaná. Obyčejná romantická komedie, kterých je všude fůra. Průměr.

stopni

Kniha se mi určitě líbila o mnoho víc než stejnojmenný film, který na spoustu věci zapomněl. Pokud si chcete odpočinout, zasmát se, ale i trošku se zamyslet nad životem, tak si myslím, že je to nejlepší volba.......:-)

luciekla

Kniha je asi nejznámější knihou autora - nicméně je možná lehce přeceňována, protože v Levyho tvorbě jsem našla lepší díla. Každopádně nic jí neupírá milý, lehce pohádkový příběh, který jistě zaujme.

Minion

Knihu jsem četla, je moc povedená a mnohokrát jsem se při čtení i zasmála... Film mě ale zklamal... Oproti knize byl filmový děj velmi krátký a strohý :( Škoda...

Annelize

Je i film s tim nazvem. Proč tu jen nei popis?

zfilmováno

Marc Levy