A co když je to pravda?

Romantická komedie založená na příběhu dvou mladých lidí dokazuje, že láska je opravdu nesmrtelná. Americký architekt Arthur žije v nově pronajatém bytě v San Franciscu a ani náhodou nepřemýšlí o tom, že by se mu mohl zjevit duch. Ten přichází v podobě Lauren, které byt patří, avšak po těžké automobilové nehodě je v nemocnici v hlubokém komatu. Po podivuhodném setkání se dva "nájemníci" bytu sbližují a dostávají do spletitých romantických a komických situací. Tento neobvyklý vztah je však ohrožen Laureninou matkou, která se rozhoduje ukončit život své dcery......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/668/a-co-kdyz-je-to-pravda-w8h-668.jpg 4.1124
Vydáno, Albatros (ČR)

Et si c’était vrai..., 2000

Kniha A co když je to pravda?

micha-ella
02.02.2020

Zjistila jsem, že už asi nejsem ani trochu romantická, humor vyznávám taky jiný, duchařinu už vůbec nemusím, v polovině jsem se přestala do čtení nutit a konec jen přeletěla.

Micha-Él
17.04.2019

Knížku jsem četla jako teenager a opravdu mě zasáhla. Je to krásný příběh dvou zamilovaných lidí, který ale není nijak plytký. Na tomto milostném příběhu Levy ukazuje, jak je život krátký a nikdy nevíme, kdy skončí. Hodně jsem při četbě přemýšlela o smyslu života apod. Příjemná kniha ukazující to, že pokud žijeme "normální" život, ani si neuvědomujeme, že může každým okamžikem skončit. (Y)

lucie2371
16.12.2018

Filmové zpracování jsem viděla už nespočetněkrát, knihu jsem četla poprvé. Kniha je oproti filmu jiná a film se mi líbil o malinko více, než jeho knižní předloha. Proto dávám čtyři *

elleyne
27.08.2018

Na tuto knihu jsem samozřejmě byla zvědavá kvůli jejímu filmovému zpracování, které mám ráda.
Jak to už bývá, knižní předloha se dost lišila od filmu.
Když to shrnu, jsou věci, které se mi více líbily v knize, a některé naopak ve filmu

Petulik1996
22.01.2018

Z počátku jsem byla zklamaná že se kniha od filmu liší. Nakonec jsme byla ráda, že je to jiné. Byla jsme mile překvapená jak se to nepodobalo klasické romantické knize.

Anne Leyyd
22.08.2017

K této knize jsem se dostala díky filmu, který patří k jedněm z mých nejoblíbenějších. Po dočtení musím říct, že toto je zřejmě 2. případ, kdy byl film lepší než kniha.

Autor píše velmi svižně a příběh letí kupředu - možná až moc rychle. Uvítala bych, kdyby se vztah mezi hlavní postavami odvíjel trochu víc pozvolna, přišlo mi opravdu velmi rychlé to, že logicky uvažující Arthur uvěřil během jediného večera v existenci ducha z jeho šatníku. Chyběla mi také trochu psychologie postav a opravdu pozvolnější rozvíjení jejich vztahu... Jinak ale oceňuji některé myšlenky, které si rozhodně vypíšu - tohle musím autorovi nechat, zakomponoval do příběhu spoustu životních mouder.

Filmové zpracování z námětu vytěžilo to nejlepší a ještě kupu navíc přidalo. Takže celkově bych to zhodnotila tak, že jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale jednou to bohatě stačilo a těším se, až se zase mrknu na film :-)

Knihu hodnotím tak na 3,5 *

oskli
02.11.2016

Odpočinková kniha, která se čte sama. Ideální na léto nebo do postele při nějaké zákeřné chorobě :-)

cecetka
27.10.2016

Tohle pro me bylo slapnuti vedle. Do knihy se vubec nemuzu zacist :(

zfilmováno láska duchovní bytosti San Francisco dopravní nehody kóma

Marc Levy