Elkiss Elkiss komentáře u knih

Až jsem se jednou při čtení na veřejnosti začala smát nahlas na celé kolo. Musím říct, že tohle chtělo hodně práce celé vymyslet. Aby do sebe vše zapadalo jak má, navíc aby děj byl vtipný, plný paradoxů a neskutečného štěstí, které Stoletému staříkovi rozhodně nechybělo. Myslím, že perfektní :). Teď se vrhnu na Zabijáka Anderse a pak na Analfabetku

30.05.2017 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Kulhánek mě snad nezklame ani jedinou knihou. Je pravda, že jsem zatím četla jen upiří styl, ale myslím, že kdyby to bylo jakýkoliv jiný žánr od Kulhánka, byl by akcí stejně nabitý jako tato kniha. Napětí, strach, akce, láska, odevzdanost a nezkrotnost na Vás dýchne ze všech stránek. Doufám, že už jednou někoho napadne některou Kulhánkovu knihu zfilmovat, seděla bych v první řadě.

29.05.2017 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Tak už název knihy v podstatě podtrhuje její dění. Nedočtete se ničeho jiného, krom vyjímek, že stále a pořád souloží. ALE! jelikož hlavní hrdinka je evidentně čím dál více závislá na sexu, tak by čtenáře nejspíš nezajímalo jak si šla kupovat nové boty a o čem jiném má závislák psát. Za mě musím říct, že určité pasáže semnou něco udělali, jiné jsem četla už s pocitem zvrácenosti. Musím však říct, že jsem ještě nikdy takovou knihu nečetla a nelituji toho, v podstatě to bylo z jiného soudku než na který jsem zvyklá a jako laik v tomto oboru dávám 4 hvězdy, protože myslím, že kniha za to stála.

27.05.2017 4 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Bohužel. Ke čtení jsem se musela vážně nutit. Už po druhé knize od Žambocha jsem si jen potvrdila, že to není autor pro mě. Přes všechna kladná hodnocení jsem mu chtěla dát ještě šanci, ale dopadlo to opět špatně. Kniha byla na můj vkus až zbytečně dlouhá a leckde v podstatě o ničem nebo stále se opakujících pasážích. Myslím, že by se dala napsat i mnohem kratší aniž by musela mít skoro 500 stran. Jako další mínus mi přijde, neoznačení kapitolami (i kdyby to mělo být psáno stylem deníku, ale alespoň víte kde v ději jste předchozí den skončili). Proti gustu žádný dišputát. Tudíž za mě ne, ale ostatním po vůli :).

09.05.2017 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Než jsem se vžila do děje a stylu autorčina psaní, tak mi to trochu trvalo. Ale po přečtení pár desítek stránek mě příběh strhl a všem ho nadšeně vyprávím. Bohužel mnoho lidí by to vidělo raději zfilmované než ve psané podobě. Na to bych osobně asi neměla žaludek.... Soucítím s hlavní hrdinkou, tomu co se stalo by nechtěl věřit nikdo... a kdo Vám zaručí, že to všechno není vlastně pravda....?

09.05.2017 4 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

SKVĚLÁ, SKVĚLÁ, SKVĚLÁ!! Na konci mě strašně mrzelo, že už je konec. Knížka je po všech stranách perfektně napsaná, čitelná, humorná, dobře se v ději orientujete a i si možná popláčete jako já. Neuvěřitelně mě autor vtáhl do děje a už teď vím, že to není poslední knížka od Gemmela, co jsem četla. Těším se na další jeho díla.

04.04.2017 5 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Na to jak Hilla zbožňuju a můžu se chlubit jeho prozatím kompletní sbírkou, kde každou knihu jsem zhltla jako malinu a přála jsem si, aby příběh nikdy neskončil, tak jsem zklamaná.
Děj je výborný! Dračí plíseň skvostná, k tomu není co dodat, ale ten strašlivě natahované vyprávění, leckde v podstatě o ničem, jako kdyby jste poslouchali tlachaní paniček u vedlejšího stolu, mě potrápilo. Hodně už jde synáček do podoby tátovi, tak doufám, že v protahovaném ději nebude pokračovat i u ostatních knih.
V jednom z komentářů jsem četla, že Hill chtěl tuto knihu vydávat na díly, což by bylo skvělý, ale asi bych se dřív zbláznila než by vyšel další díl.

21.03.2017 3 z 5

Už chápu proč to tolik lidí naprosto uneslo.... Byla jsem skeptická vůči knize, protože nemám ráda, když je BOOM čehokoliv tak raději čtu, shlédnu nebo cokoliv až po tom co se všichni vzpamatují z toho že to bylo úchvatné. V tomto okamžiku nelituji, že jsem si knihu přečetla právě ještě v boomu. Ani nevím co bych knize vyčetla... nejspíš nic. Příběh mě bavil, doplnění fotkami se mi velmi líbilo (alespoň u toho člověk nemusel tak zapojovat fantazii, takže oddechová kniha) a i když ze začátku jsem z knihy měla strach (myslela jsem si podle fotek, že se pouštím do hororu), tak mě přes veškeré napětí a falešné očekávání, kniha velmi mile překvapila, i když si myslím že ostatní díly už mě asi tolik nezaujmou

15.03.2017 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Příběh je napínavý, velmi zajímavý a pokud by se stala taková apokalypsa jako je v knize (ačkoli v knize jsem se nikde nedočetla, co přesně se stalo, že apokalypsa nastala, možná jsem jen přehlédla) tak by asi pud sebezáchovy a vracení se k dávným kořenům, kdy lidé žily v přírodě pocítil a prožil každý jako právě hlavní hrdinové.
Co bych knize vyčetla je naprosto chaotický popis, nikde není rozlišená přímá řeč od popisu děje a spisovatel hodně přeskakuje děj (několika hodinový až denní). Vím, že to není deník, ale styl psaní co spisovatel má, mi vadil.
Ale velkou hvězdu má konec, i když to tušíte od začátku, tak Vás konec šokuje, zamrzí, rozveselí i přivede do "reality" v knize. Ke knize se vrátím asi o něco později než ke svým oblíbenějším.

14.02.2017 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Skvělé!!! Od začátku je děj našlápnutý a text krásně přehledný a dobře se čte. Moc se mi líbilo prolínání postav i když postava SSsáka mě tolik nezajímala jako Tonin příběh. To že postavy se nakonec sejdou bylo předvídatelné, avšak ne za takových okolností, které nastanou. Ale to už bych prozradila moc. Teď se stydím za svou skeptičnost, kniha byla famózní a ráda se k ní časem vrátím.

05.02.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

NAPROSTO BEZKONKURENČNÍ!!! Skvělý děj, zápletka, sled událostí i příběh hlavní hrdinky ve skvostném podání Petry Stehlíkové. Knihu všem doporučuji, protože mě uchvátila natolik, že jestli vyjde další díl, tak žádná knihovna, ale ihned kupuji! A díky této knize se v mém seznamu čtenářské výzvy 2017 objevují převážně čeští autoři. Netušila jsem, co mám celou dobu před nosem.

26.01.2017 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Námět velmi pěkný, sci-fi je prostě Kingova parketa a docela by mě zajímalo, kam na to chodí. Protože na tohle musí být člověk trošku šílenec nebo paranoik, i když po přečtení Duma Key se z Vás lehce může stát... Zkrátka nekresli druhým to, co nechceš aby kreslili oni tobě. Jedinou výtku mám k začátku knihy, kde úvod čtenáře do děje i po 70 straně stále neupoutá natolik aby chtěl číst dál (sama jsem váhala, že jí odložím). Ale pro milovníky Kingovek nic nového.

15.12.2016 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Za ten napnutý konec bych vraždila!!! To už se člověk nemůže dočkat až si přečte víc a víc. Skvělá knížka, jen si myslím, že některé scény byli popisované až moc zdlouhavě a nebylo to třeba. Jinak knížka je skvostná :)!!!

27.07.2016 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Krása. 2. díl lepší a akčnější než 1. ale kdybych měla hodnotit celek, tak jsem doposud nečetla nic napínavějšího.

04.07.2016 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

SUPER, SUPER a ještě jednou SUPER!!! Perfektně čtivé, akce běží hned od začátku a člověk vážně neví, co ho může na další stránce překvapit. Perfektní práce!

28.06.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

film jsem viděla už před delší dobou, ale mám takový pocit, že v něm je spousta věcí jinak než v knížce...Ale což, kniha samozřejmě lepší! nejvíc se mi líbil konec a dávám maximální počet hvězd, protože myslím, že tahle kniha by neměla chybět v knihovně žádnému příznivci srdceryvných Kingovek ani lidem, co jeho tvorbu moc nemusí. Krásný smutný i napínavý příběh při kterém ukápne slza

19.06.2016 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

I přes to jaký jsem měla strach ze stran, které kniha má, jsem se do čtení pustila. Avšak! Kdyby kniha měla ještě dalších 1000 stran, četla bych dychtivě dál. Velmi poutavé, dobře se v knize dá orientovat v osudu všech hlavních postav a od děje se zkrátka v hlavní zápletce neodlepíte (to mi věřte). Takže těm z Vás, koho by kniha odradila počtem stran, doporučuji, aby zariskovali a dali jí šanci. Stojí to za to!

13.06.2016 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Myslela jsem, že to bude více souviset s Temnou věží a bude v knize více zmínek, ale bohužel i díky bohu se k TV moc nevztahovalo a knihu jsem přečetla velmi rychle a byla jsem velmi mile překvapena jak dějem tak i jeho rychlejším postupem

10.06.2016 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Ne jeden psychopat by se mohl inspirovat. Kdyby jím King byl...nechci ani domýšlet.... Z jiného soudku, ale geniální příběh, vyprávění a nejlepší je vyšinutý hlavní záporák. Začátek klasicky zbytečně dlouhý, ale jak se Mercedes rozjede, ani fronta lidí na pracovní veletrh ho nezastaví...

13.04.2016 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Kingu, Kingu, kolik se s Tebou naše ka-tet natrápilo? A Rolande co ty jsi s nimi udělal? Všechny je "zabil". Nevydržela jsem si nepřečíst jak to bylo dál a co čeká až na vrcholku temné věže.... Konec nečekaný, ale vše to vysvětluje! Trošku mě mrzelo, jak celá sága skončila, ale jak by vlastně takovéhle celoživotní dílo mělo končit?

01.03.2016