Elkiss Elkiss komentáře u knih

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Vlci, Vlci, Vlci! Čím víc o nich slyšíte, tím víc chcete vědět jak vlastně vypadají...a hadej co, King to vyšponuje do nejvyšších otáček zvědavosti a pak to řekne jen tak mezi řečí jako chleba s máslem. Takže to jediné asi můžu knize vytknout když nepočítám klasický Kingovský zdlouhavý děj

01.03.2016 3 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Skvělá knížka! Dostala jsem s k ní až asi zhruba po roce, ale jakmile jsem začla číst dál, i když jsem se nepřesunula na začátek, okamžitě jsem věděla kde jsem přestala. Knížka je poutavá, dobře se čte (myslím, že líp než předchozí díl, který byl taky nabitý dějem), ale tato je ze série asi doposud nejoblíbenější. Když začal Roland vyprávět, oči mi po stránkách jezdili rychlostí světla :D. Občas mě naštval konec "podkapitoly" s číslem, když skončil před vyvrcholením děje, ale o to dychtivěji čtete další "podkapitolu". Jsem ráda, že jsem čtení u 3 dílu nevzdala, protože bych hořce litovala.

16.01.2016 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Čtivá kniha, z trošku jiného soudku, než na jaký jsem od Kinga zvyklá. Každopádně, za konec dávám jedničku s hvězdičkou, protože, když už si myslíte, že vše je zachráněno a zapomenuto. Nakonec vše není jak se zdá. Skvělá, krátká knižka

14.01.2016 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

I když autoři píší že Černý dům není přímo navazující na knihu Talisman, pokud si je přečtete zvlášť asi Černý dům nebudete tak úplně chápat. Když už se do čtení dáte, nevzdávejte se po prvních 100 stránkách jako jsem to udělala já u obou knih. King a jeho zdlouhavé začátky mě sice jednou zabijí, ale plně chápu, že pro uvedení čtenáře do děje a charakteristiky a seznámení osob, jsou tyto dlouhé začátky nutné. Zpátky ke knize. Pokud tedy přežijete prvních 100-150 stránek, pak už začíná mít děj rychlejší spád. Seznámíte se zde opět s Jackem Sawyerem a jeho příběhem až do nynější doby, kde byl celá léta, čím se živil a proč si zrovna vybral městečko ve kterém žije. Zjistí, že skoro na vše ze své minulosti zapomněl, ale vzpomínky se mu postupně vrací, po tom co vrah a kanibal malých dětí stupňuje svoje počínání. Jakmile se prokoušete přes půl knihy, nebudete stíhat ani stránky obracet. Děj už jede na plné obrátky a Čeká Vás spousta neznáma a dobrodružství smíšené se strachem a napětím.
Konec byl čekaný i nečekaný zároveň, poprvé mi přišel fádní a po druhé mi vyrazil dech. Samozřejmě stojí za to knihu si přečíst, mohu ji jen doporučit.
PS: Opět zde autor směřuje a odkazuje v ději na svoje celoživotní dílo Temná věž, takže teď už mi to nedalo a musela jsem sérii Temná věž začít číst

11.06.2015 4 z 5