Elkiss Elkiss komentáře u knih

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Skvely soubor povidek. Libili se mi vsechny. Nemela jsem velka ocekavani a kniha mile prekvapila rozmanitosti, stylem a hlavne napady. Urcite si znovu prectu medailonky autoru a jiste zabrousim i do jejich samostne tvorby. Kniha mi dala spoustu autoru, ktere jsem ani neznala a co pisi velmi poutave a napinave. Urcite stoji za precteni, hlavne pro milovniky magie, magu, demonu a vubec veskere fantasy a sci-fi milovniky

24.01.2020 5 z 5

Organická oprátka Organická oprátka Vilém Koubek

Trvalo mi, nez jsem se szila se stylem psani. Na me moc odborny a plny cizich slov. Ale jak jsem prekonala prvotni rozpaky a dej nabiral obratky, tak uz neslo knihu odlozit. Zajimavy namet, prisel mi podobny jako 2 filmy dohromady a presto unikatni svym vlastnim puvabem. A mistrnne zakonceni vse jen podrthlo. Cekala bych vsechno, ale tato kniha mi vyrazila dech, hlavne zminovany konec!

06.01.2020 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Tak silny pribeh! To je snad nejkrasnejsi klasika jakou jsem kdy cetla! Clovek to tak proziva, jako by na starem Belidle sam byl. Moc se mi libi pokora a ucta ke vsemu, co bylo popsano a strasne me ranil konec. Cela kniha je fantasticka a rada si ji prectu jeste nekolikrat! Clovek by se mel ucit starym mravum a hlavne te pokore. Uzasna kniha, uzasna!!!

27.12.2019 5 z 5

Skvela sci-fi. Precteno jednim dechem.

13.12.2019 5 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Leoš Kyša

Kysovu tvorbu miluju, ale tohle? S jeho zenou, na dany tema, je to absolutni dokonalost!!! Ted uz vic chapu myslenkovy pochody moji polovicky a doslova jsem mela chut ho vyprovodit nekam na parbu s kamaradama. Mame 2 deti a je to dost frustrujici pro me, natoz pro chlapa, ktery mi se vsim pomaha. Jeho "patecni" hospoda je nejlepsi mozny reseni aby se nezcvokl. Takze damy, odpustte si prehnany naroky na chlapa (vsichni jsou totiz stejni, takze novym si nepolepsite. Tak na to ani nemyslete. Mate toho nejlepsiho!), vyzente ho nekam s kamarady a uzivejte si doma nebo venku vlastni svobody! Chlapi, neberte nas tak vazne, obcas nase tlachani je unavujici, ale zkratka nemuzeme si pomoct, tak to s nama nejak vydrzte.
Bezkonpromisne mi tento manzelsky par dodal silu vydrzet, protoze uz bude jen lip a vse se da snest. A rozhodne doporucuju at pro pobaveni, odreagovani a jisto jiste tuto knihu prohlasuji za vlastni Bibli! Uzasna!!! Doufam, ze vydate v knizni podobe dalsi fejetony!

10.12.2019 5 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Ufff, konecne docteno! Asi nikdy jsem necetla nic tak nezazivnyho. Prakticky celou knihu se nic nedeje az na poslednich par strankach to jde sup sup a je konec.
Kniha je dle meho nazoru az moc dlouha, plna odbornosti a popisu (coz je na jednu stranu dobre, protoze my si velrybu asi neulovime, tak je to trosku cesta do historie). Ale plno podrobnosti bylo zbytecnych a ztracela jsem se v koncerzacich mezi namorniky. Klasiku mam rada, ale tohle jsem louskala pak uz s nechuti, jen abyvh knihu nenechala rozectenou. Rozhodne ji nebudu cist znovu.

02.12.2019 2 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Nejdriv jsem myslela, ze knihu odlozim. Hlavniho hrdinu bych musela totiz "proplesknout" jaky je to sobec a pokrytec, ale pak me zajimalo, jak to vlastne vsechno dopadne a ke konci uz jsem jsem se smala jeho pohledu na svet a vcelku se to podoba nasi situaci doma s mladsim bratrem, takze za me povedena kniha, ac trosku zvlastni co se tematu tyce. Podobnou jsem jeste necetla.

22.11.2019 4 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Za mě totální špička drogové tématiky hned po Dětech ze stanice Zoo! Měla pomalejší rozjezd, ale tolik zvratů v jedné knize snad ani není možné stíhat. Tuhle knihu by si měli přečíst všichni puberťáci a neměla by rozhodně chybět v jejich knihovnách. Silná kniha!

18.12.2017 5 z 5

Feťák Feťák William Seward Burroughs

Takové ty první krůčky k tomu, proč a jak se z lidí stávají feťáci. Spoustu věcí bylo popsáno detailně a některé věci byli dost novinkou, např. Feťáci smrdí, protože se nekoupou a nekoupou se proto, že jim vadí pocit dopadající vody na kůži. To jsem se jinde nedočetla. Za mě krásné 4 hvězdy pro Beatnika

18.12.2017 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Chaos a zoufalost na Vás dýchne z každé strany. Pokud se přesně tohle odehrává feťákům v hlavě, tak to potěš koště... Nedivím se že se mnohdy zblázní. Kniha mě uchvátila a zároveň ve mě budí zhnusení (co všechno dokáží lidi udělat "bezbranné" dívce) a respekt (když zjistila že je v jiném stavu). Zkrátka tohle nevymyslíš. Šokující příběh ze života jedné feťácké teenagerky.

11.10.2017 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Výborná kniha! S takovým nápadem jsem se setkala poprvé a ráda bych si přečetla podobné žánry. Kotleta mě naprosto uchvátil a vtáhl do děje už podruhé. Jen tak dál.

11.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ze začátku chytlavá, rychle se čtenář dostane do děje. Avšak závěr velmi předvídatelný. Od poloviny knihy jsem se nudila. Hlavní hrdinové jednají jako z Bčkového filmu (nelogicky), ale nápad hezký. Takže za mě 3 hvězdy.

11.10.2017 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Myšlení hlavního hrdiny se mi zamlouvalo, v psychologickém slova smyslu. Tichá voda břehy mele, ačkoliv tento hlavní hrdina moc tichý nebyl. Soucit a láska ke všem, a hlavně k nejbližším pro mě byla poetikou a romancí, než začal přemýšlet jako ovce. Jeho život a rodina byla bohémská, navždy jí bude, ale bohužel už ber Romana. Všichni se dají zlákat na lepší pracovní místo a za lepší zítřky, avšak tato kniha je nadčasová a totéž se děje dnes, jen v jiném měřítku. Člověk by sám nad sebou a nad jeho ovlivnitelností měl přemýšlet. Média a sociální sítě jsou dnes velká páka na naše mladé, co se však netoulají a nespí ve stohu v Suchdole.

27.08.2017 5 z 5

Hlava plná přízraků Hlava plná přízraků Paul Tremblay

Asi doposud nejhorší kniha co jsem četla. Vím, že vše se nedá hodnotit zlatem a sto lidí znamená sto chutí, ale tohle bylo jako co??? Příběh dobrý, ale hlavní myšlenka znehodnocená. Když už konečně...se začínal děj rozjíždět, přišel Blog....Proč??? Proč ho do knihy vůbec vkládál. Dobře, Blog mi dal spoustu zajímavých témat na filmy a knihy... a pokud se autor snažil být zároveň kritikem (což mi přišlo příhodné, proč vůbec by si hanil vlastní knihu/nápad), rozhodně se mu to nepovedlo. Za mě ne a to jsem žrout všeho. Kdo hledá dobrý horor rozhodně to není tento. Kdo hledá dobrý triller taky to není ono. Leda uznavačky Výměny manželek by to přijaly se souhlasem.

27.08.2017 1 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Detektivky nejsou můj žánr, ale po dlouhém přemlouvání knižního klubu, že si přeci jen nějakou knihu vzít musím, jsem zvolila dle recenzí tuto. Musím říct, že na to jak jsem knize ze začátku nevěřila, nakonec jsem z ní byla mile překvapena. Bestseller bych jí určitě nenazvala, ale děj rychle odsejpal, styl psaní se mi líbil a autorka přes 3/4 knihy nenechá čtenáře oddechnout z jeho napětí. Přes komentáře co jsem zde četla je to tak půl napůl. Ale sto lidí, sto chutí. I přes to, že pomalu čtu, jsem knihu zvládla za 2 dny. Takže za mě ano, líbila se mi.

10.08.2017 5 z 5

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Nějak mě překvapilo, že i černokněžník může být samaritán. Myslela jsem si vždycky, že tito týpci stojí na druhé straně barikády, než na té dobré. Zrada která v knize byla zmiňována přišla až přespříliš rychle. Myslela jsem, že přijde až v dalších dílech a ne po pár kapitolách. Z knihy mám dobrý pocit, konečná řežba byla něco úžasného, ale přijde mi, že autor knihu "šil horkou jehlou". Tempo mi přijde uspěchanější než u první knihy jakoby to chtěl mít už z krku.

10.08.2017 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Musím říct, že do knihy jsem se dlouho dokopávala. A kdybych věděla, že mě příběh tak pohltí, neváhala bych už ani den. Hned po přečtení 1. dílu jsem se vrhla na další a z tátovy nemalé knihovny ihned stáhla i další díly. Zamotaný příběh plný lásky, nenávisti, přátelství a hlavně akce s víc než špetkou kouzel. Pěkné, čtivé fantazy s rychlým spádem.

09.08.2017 5 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Co na to říct. Nevím kde k tomu autor přišel nebo jaká múza ho okouzlila, že přišel zrovna na tento geniální příběh. Ale PECKA! Asi nejlepší ztvárnění pekla, jaké jsem kdy četla. Závěr naprosto neočekávaný a šokující. Jen jsem občas měla problém s textem. Autor má český jazyk asi v lásce a se slovíčky si hraje jako kočka s myší. Rozhodně by kniha neměla chybět v knihovně nadšeného sci-fi milovníka

03.08.2017 5 z 5

Stařík byl super, ale Zabiják Anders je už dost přitažený za vlasy a přijde mi jako nepodařený pokus s komplikacemi po cestě stejnými jako měl Stoletý stařík a pokus i o spoustu paradoxů jaké byli také ve výše jmenované knize. Zkrátka, přečetla jsem jí, ale už ne s takovou chutí jako první knihu. Doufám, že Analfabetka bude lepší než Zabiják.

24.06.2017 3 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Moje první kniha od tohoto autora doporučeného od zdejšího uživatele tony64. A tímto bych mu chtěla i vzkázat, že nejen že mi doporučil dobrého autora, ale takovej drive jsem dlouho nezažila. Občas se děj nekontrolovatelnou rychlostí hnal dopředu, že jsem si určité pasáže musela přečíst i dvakrát jak moc rychlé to na mě bylo, ale egoismus, sarkasmus a občas vtipy ze slabšího soudku a občas perly, hlavnímu hrdinovi rozhodně nechybí. K tomu trošku té otcovské lásky, napětí, krve a sem tam nějakého pošahaného superpadoucha. Někdo Kotletu srovnává s Kulhánkem, jiný to absolutně sabotuje, ale dle mého názoru si autor píše po svém, ale přece jen to trošku s Kulhánkem srovnat jde. Všichni jsme však originál a dle toho autor píše. Za mě skvělá kniha a určitě dokoupím další jeho díla.

14.06.2017 5 z 5