Elkiss Elkiss komentáře u knih

Krvaví psi Krvaví psi Ondrej Trepáč

Je velka skoda, ze knihu precetlo tak malo lidi (dle hodnoceni jsem 16ta). Ano neni to narocne, ale odpocinkove cteni, utek z reality. Me dej absolutne strhnul a kniha se cetla krasne! Po par kapitolach se vzijete do doby i do hlavnich hrdinu. Co mi vadilo je konec, ale nebudu uvadet spoilery, jen si myslim, ze pokračování by zaslouzila. Krasne, ctive, intriky a taktika uveritelna. Pro me skvela kniha!

05.10.2020 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Oddechove cteni, ale kolikrat me jednani hlavni hrdinky vytacelo. Za prve je teda skvele sarkasticka a vtipna, coz je plus a to se mi libilo, ale jak se plete pod ruku detektivum, tak si myslim, ze to realne neni a kolikrat vazne jednala jak nafouknute decko. Kniha neurazila, byla krasne ctiva i kdyz rozuzleni bylo evidentni od pulky.

03.10.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silny a zdrcujici pribeh. Prebihal mi mraz po zadech a mela jsem co delat udrzet slzy. Tato kniha se mi vryla do pameti i pod kuzi...

27.09.2020 5 z 5

Klan vlčice Klan vlčice Maite Carranza

Myslenka hezka, minulost pekne popsana, ale pribeh dost predvidatelny. Mam rada YA, ale v tehle knizce bylo vsechno naopak. Uceni Anaid bylo shrnuto na par strankach, coz me mrzelo. Na to jaky jsem si predstavovala dril a namahu, slo hlavni hrdince vsechno az moc lehce a snadno se vsechno naucila, aniz by ji bylo neco vysvetlovano podrobneji. Cekala jsem pecku a serii si setrila a ted me uprimne zklamala.
Naproti tomu dej zas rychle odsypal a dobre se to cetlo. Takze je to takove pul napul.

18.08.2020 3 z 5

Sbohem, maturito Sbohem, maturito Karel Štorkán

Krasny roman, krasne napsane, odpocinkove, ale poutave a dokaze vtahnout do deje behem par stran. Skvele dilo!

13.08.2020 5 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Vtahlo me to do deje v podstate okamzite. Proste musite vedet co prozil hlavni vypravec a proc jedna, jak jedna. Moc se mi libi "fištrón" vypravece a jak chape souvislosti. Vazne Sherlock (!!) obdivuji zarazeni do deje, cely proces adaptace do nove spolecnosti, ale zatoven vlastni hrdost, pokoru a troufalost. Prozivate to tak, jako by jste byli samotny Wulf a jako bombonek pred kazdym ukoncenim dilu, odhalujete stripky Rolfova zivota. Za me skvele a poutave napsane!
Ctu hodne pomalu a tuhle knizku jsem nedokazala odlozit. Za 3 dny 400 stran precteno.
Doporucuji, ackoliv se to pry od serialu hodne lisi. Na ten se kouknu az ted a rozhodne koupim dalsi dil Vikingu!:-)

12.08.2020 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Velky respekt! Hrdinu neni nikdy dost a tomuto se klanim az na zem! Pribeh je silny a mnohokrat jsem mela co delat udrzet slzy a ohlodala si nehty az na kost, pri "stesti", ktere Schindlerovi pralo (konexe jsou velka carodejka).
Nicmene styl psani a popisovani pro me byla velka muka a casto jsem se ztracela v textu. Zlepsilo se to az ke konci, ale mozna to je tim, ze jsem knize proste nevenovala dostatek casu, abych precetla vic kapitol najednou. Autor se casto vracel uz k popisovanym scenam, coz me matlo o to vic. Nakousl a pote o nekolik kapitol dal, scenu rozvedl. Mnohem vic me pohlti autenticke pribehy, nez popis od druhe osoby. Za me dobre, ale ten styl mi vadil - proto o hvezdu mene.

05.08.2020 4 z 5

Satiry a humoresky Satiry a humoresky Jaroslav Hašek

Ja nevim. Asi tomu nerozumim nebo nejsem spravne naladena. Na kazdou knizku musi byt spravna atmosféra a nerikam, ze jsem se nesnazila. Ale vtipne mi tam prisly tak 2-3 povidky a zbytek jen brak. Na tu dobu to asi vtipne bylo. Dnes uz je to jinak a mozna jsem jen moc narocny ctenar, ktery klasiky necte, tak je nedokaze nalezite ocenit.

26.07.2020 2 z 5

Trůn pro mrtvého Trůn pro mrtvého Jenny Nowak (p)

Woow! Jeste ted jsem z knizky unesena. Ze zacatku jsem si myslela, ze to bude zas nejaky blabol a hodnoceni knizky je nadnesene, ale neni! Je to krasny pribeh Draculy v trosku jinem svetle. Spoustu intrik, lasky, oddanosti, necekanych zvratu, taktiky a tak dale, a tak dale. Kvetnaty popis autorky, knize dava jiny rozmer a nikdy nevite, co ceka na dalsi strane. Za me krasny pribeh, krasny a poutavy popis a nejvic me tesi, ze to napsala pod pseudonymem ceska autorka. Ke knize se urcite vratim!

19.07.2020 5 z 5

Stolety starik se mi libil moc, nasmala jsem se a v deji se slo krasne orientovat i pres rychly sled udalosti a pocet jmen. U pokracovani starika se to rict neda.
Zasmala jsem se tak 3x vseho vsudy a spis slo o dejovou linku Julia a vsech kolem, nez starika jako hlavni postavy.

09.07.2020 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ne nebala jsem se....ja se totiz malem u cteni po.! Snad zadna knizka me nevydesila tolik jako tahle. Fuj fuj a znova fuj! King me po dlouhe dobe vazne k smrti vystrasil, uz jen proto, ze mam stejne stare dite jako byl Gage. Predstavivost jela na plne obratky a ta bezmoc a zoufalstvi byla zivejsi nez nejzivejsi sen, co se mi kdy zdal. Dilu po pravu nalezi cena E.A.Poea a pro slabe povahy vazne neni. Ale zpracovani a vypraveni Vas tak chytne, ze 5 z 5ti hvezd je tady zcela na miste.

29.05.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Silne, mistama extremne nechutne. Ze zacatku to bylo dobre ctive a clovek se tak nejak nepozastavoval nad utrpenim hlavniho hrdiny, protoze bylo podavano tak jak ho vidi 6tilety chlapec, s davkou detstvi, fantazie a lehkovaznosti. Vubec celkova promena hlavniho hrdiny v dile byla skvele popsana, to jak uvazoval, jak se choval. Doslov, me ale absolutne zdrtil, ze jsou porad lide, kteri vyvraceji evidentni fakta a jeste jsou schopni utocit na lidi, kteri si prosli peklem, jen kvuli etnickemu puvodu.

04.05.2020 5 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Nebylo to spatny, ale asi mam radeji Kotletu v jinem zanru. Hustej narez a Kosek je top, po nem nasleduje Poutnik z Mohameda a mozna Poutnika preskoci Spad az ho doctu cely, ale tenhle styl kyberpunku mi asi proste nesedl. Moc zmateny, rychly, zkratka jsem se v Undegroundu dost casto ztracela.

03.05.2020 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Jizda jako vzdy! Plukovnikovi ze "starych" casu nejde nedrzet palce a vzhledem k tomu, ze je pokracovani, tak uz ted se tesim do jakych situaci se dostane i se svou bandou priste. Ale co me naprosto odzbrojilo, byla jedina kratka veta ve 3/4 knihy. U toho jsem nahlas rekla doslova "No do prdele" a zaborila oci jeste bliz do stranek! Skvele, ctive, napinave, proste Kotleta:-)!!!

06.04.2020 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Bozi!... Teda pekelny! Bures me neprestava prekvapovat rozmanitosti del a i kdyz jsem od nej precetla jen serii a tohle dilo, tak verim, ze zasoby muzy ho neopousti a bude psat dal jak ďas na jakekoliv tema. Jeho ztvarneni pekla + humor mi obcas pripadal napadne podobny Koprivove Asfaltu, nicmene tohle je uplne novy koncept pekla, kdy jsou lide dobytkem s nevycerpatelnou silou a hlavne potravou pro pekelniky. Takze za me super cteni s notnou davkou napeti, krasneho a srozumitelneho popisu, lasky, nenavisti a skopcaku coby v roli zaporaku (ostatne kdo by jim prikladal kladne role..). V pulce knihy prijde takovy zvrat, ze nestihate hltat stranky. Urcite doporucuji a nenecham ji prectenou pouze jednou, za cas se k ni rada vratim!

10.03.2020 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Za me skvela! Melo to drive a hltala jsem uz od druhe kapitoly. Dej skvele prehledny, i kdyz se mnohdy odehrava na vice mistech najednou. Zapletka musela vygradovat a taky se stalo. Pro milovniky cele serie, je to ocekavane pokracovani a za me osobne z tech vsech (ted uz trech dilu, co nepsal Larsson), je to nejlepsi dil!

29.02.2020 5 z 5

Pršely růže: Kniha sonetů 1886–1920 Pršely růže: Kniha sonetů 1886–1920 Jaromír Borecký

Krasna sbírka basni a pisni. Nektere me vazne vzaly za srdce a dojaly! Je tezsi se ve versich orientovat, protoze je to psano starocesky, ale po par basnich si ctenar rychle zvykne. Borecky nejcasteji opevuje zeny ve svych basnich a tak mi jde na mysl, jestli byl vazne jen poeta a nebo pekny proutnik :-D

26.02.2020 4 z 5

Krasny pribeh. Ctenar se ani chvili nenudi, dej odsejpa a zasmejete se a i si poplacete. Je krasny, jak autor popisuje kazdodenni rezim a zvraty v zivote ve kterem byl Marley od zacatku do konce. Hned mi to v jistych okazimzicich pripomnelo naseho Bernskeho salasnickeho, ktery ma taky energie na rozdavani a hravost a blaznivost ho neopousti. Doporucuji kazdemu at psa ma a nebo ne, u tehle knihy si odpocinete, zasmejete a vtahne Vas do deje od prvni kapitoly.

20.02.2020 5 z 5

Ozvěny velké písně Ozvěny velké písně David Gemmell

Druhá kniha od tohoto autora a opět nezklamal! Krásný fantazy příběh s napětím, láskou, nenávistí, bojem, nadřazeností, pokorou a spoustou smyšlených zbraní a nadáním. Ješte sice nemám Gemmellovu sbírku celou, ale postupně doplňuji a už teď se těším jaké dobrodružství a naprosto strhující děj zažiju příště!

10.02.2020 5 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Mene popsaneho sexu, vic popsana taktika a boj. Prijemna zmena. Po vsech ostatnich ze serie mi chybela jen tato kniha a muzu rict, ze takovy zacatek jedne z hlavnich postav proste nevymyslis. Nechci uvadet spoilery, proto tak stroze, ale kdo cetl, pochopi:-). Za me super, ale Hustej nazer lepsi o tu jednu hvezdu.

29.01.2020 4 z 5