Elize Elize komentáře u knih

Deeply Deeply Ava Reed (p)

Tohle musím pochválit, ani jsem to nečekala, ale jednoznačně nejlepší knížka celé série a zároveň krásné zakončení. Četlo se to v podstatě samo a téma bylo velmi těžké a náročně, tak musím uznat, že autorka si s ním poradila perfektně. Hlavní hrdinové čtenáři okamžitě přirostou k srdci, chápala jsem je a prožívala všechno s nimi. Zkrátka spokojenost, nemám co vytknout, doporučuji!

10.08.2022 5 z 5

Vím, že tě chci Vím, že tě chci Estelle Maskame

Moc pěkné, rozhodně bych se nebránila dalším dílům z Tylerova pohledu, je to zkrátka moc fajn kluk. Za mě velmi dobře napsané, zvlášť ty části, kdy se vracíme k Tylerovu dětství. Autorka vše servírovala tak věrohodně a myšlení Tylera jako dítěte bylo prostě reálné, jeho neustálé doufání, snaha tátu potěšit, vážně mě za něj bolelo srdce, když člověk neustále s ním prožívá jeho bolesti a zklamání. Tenhle díl asi nejvíc chytnul za srdce.

02.06.2022 5 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

V knížce nám autorka tentokrát naservírovala velice aktuální témata. Bylo to čtivé, milé, mělo to své veselé okamžiky, ale i velice tragické momenty. Bohužel, mě to úplně nesedělo, jednak mám pocit, že tyhle témata se na člověka momentálně hrnou ze všech stran (stačí otevřít Netflix) a především mi to nesedělo jazykově! Některé zásadní momenty byly scvrklé do jednoho odstavce a pak hromada několikastránkových dialogů, které nebyly pro děj vůbec zásadní. Než se hlavní hrdinové setkají a trochu sblíží, tak musí čtenář urazit přesně 12 kapitol! To je v případě jednodílné knihy hrozně moc! Zvlášť když vezmete v potaz, že pár stránek na to Mickey uvádí, že nechce zničit, co se jim podařilo vybudovat... Za mě hrozně roztahané a občas to mělo sklony se nikam neubírat. Mám problém, že v těchto knihách jsou rozebírána vážná témata v příběhu, který postrádá alespoň minimální spád. Bylo to čtivé, hezké, ale určitě to není pro každého, moc hezká obálka a název "Někdo nový" zde dostává zcela nový rozměr.

13.12.2021 3 z 5

Sliby chyby Sliby chyby Winter Renshaw

Zpočátku měla kniha dobře našlápnuto - romantický příběh, chemie mezi postavami jiskřila, ale to fungovalo asi tak první dvě kapitoly, a že to byly krátké kapitoly, pak jako kdyby přišlo zakolísání a vše je dál psané už v jedné rovině. Nemastné, neslané, nikam se neposouvá ani děj ani vztah hlavních protagonistů a ten konec? Naprosto nelogický... Julian, který má celou dobu sny, plány a vizi a vlastně nám ho celou dobu autorka servíruje jako přemýšlivého a oddaného vládce pro svůj lid a svou zemi, najednou obrátí a prostě radši je pro něj přednější jeho přítelkyně - neodpovídá charakteru a je nelogické, kdyby se alespoň ten konec trochu pozvednul a našli společnou cestu, jak překonat své problémy... je to milá knížka, ale znovu bych ji už neotevřela.

19.11.2021 2 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Čtivé, pěkné, oddechové, podobnost s Monou Kasten se nedá zapřít, je to jako Začít znovu revival, ale nevadilo mi to. Bylo to čtivé, chemie mezi postavami fungovala, nic mi zde nechybělo. Možná to nebylo tak detailně a tak hluboce zpracované jak od Mony, ale nevadilo mi to. Určitě přečtu další díl a milovníkům Mony doporučuji.

19.11.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Ani lepší než první díl, ani horší... zkrátka stejné... trocha toho humoru a přestřelek v dialozích hlavních postav a nikterak velká zápletka ani složité rozzuzlení. William mi připadal zajímavější a barvitější než třeba Bruce v prvním díle, o to nudnější ovšem byla postava Hailey… jako kdyby autorka prostě prohodila postavy z prvního dílu, kdy ten upjatý a nudný byl Bruce. Jinak prostě jednoduchá krátká oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí... pohodové počtení na jedno odpoledne.

26.11.2020 3 z 5

Jet Jet Jay Crownover

(SPOILER) Stejné jako předchozí díl, ne horší, ale bohužel ani lepší. Hlavní postavy opět nejsou nijak zajímavé, i když popravdě mi Ayden seděla trochu lépe než Jude. Opět sálodlouhé opakující se odstavce, tak akorát na přeskákání. Znovu špatně zvládnuté střídavé vyprávění, kdy je muž stejně psaný jako žena. Navíc mi v tomto díle vadily alogismy (např. Jet je jedním z nejúspěšnějších hudebníků ve Státech, má vlastní nahrávací studio, skládá a nahrává písně jiným kapelám, plánuje si založit vlastní nahrávací společnost, ale když mu vykradou studio, tak nemá peníze na nové nástroje?) Vztah hlavních postav špatně rozvedený, oba po sobě touží, pak se spolu asi dvakrát vyspí, dál se skoro celou knihu spolu nebaví a na závěr, když má Ayden krizi, tak Jet skočí do letadla, přeletí půl zeměkoule a požádá ji o ruku? Lehké, oddechové čtivo, kdy čtenář nesmí očekávat nic kvalitního.

23.09.2020 2 z 5

Rule Rule Jay Crownover

Celkem lehké oddechové čtivo plné romantiky... ALE sposta odstavců, kde se autorka opakovala, vážně by stačilo, kdyby komplikované rodinné vztahy vysvětlila jednou a pak je třeba rozvedla přímou řečí, než aby se neustále opakovala zdlouhavými odstavci... zbytečné a počítám, že to většina čtenářů přeskáče, dále bych do knihy dala více přímé řeči a zaměřila se na charaktery hlavních postav, byly totiž až příliš nereálné tím nedobrým způsobem. Rule je potetovaný a opiercingovaný drsňák... k jeho zkrocení dojde během jedné či dvou stran, nepůsobí to přirozeně, naopak velmi strojené. Také se podle mého názoru měla autorka vyhnout střídavému vyprávění, protože ten mužský pohled se nikterak nelišil od ženského a to je špatně. Dalo se to přečíst celkem dobře a rychle, když člověk přeskakoval odstavce rovnou k přímé řeči, ale jako oddechové čtivo to šlo. Rozhodně nesmí čtenář očekávat kvalitní literární dílo.

21.09.2020 2 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Pěkné, oddechové čtivo. Bylo osvěžující, že je příběh psaný v ER formě, to nebývá moc často u tohoto typu knížek. Hlavní postavy byly super a docela jsem se i zasmála, četlo se to pěkně, jedním dechem, ale ten konec...? Uf... jako chápu, proč je tam taková zápletka, ale mohla být podle mě lépe zpracovaná, takhle to na mě působilo jednak trochu odbytě a především ujetě, ale nebýt toho, tak je to pěkná kniha.

14.01.2020 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Tenhle díl byl za mě slabší než první. Zatímco v prvním díle byly hlavní postavy výrazné charaktery a měli mezi sebou vášnivý sex se zvrhlou předehrou, tak Sara a Max mi příšly jako jejich slabé napodobeniny. Bylo fajn, že tam byly postavy z předchozích dílů.

19.12.2019 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Musím říct, že zpočatku mi to vadilo, asi tak první dvě kapitoly, jsem nedokázala pochopit, jak dva lidi, co se tolik nesnášej, v jednom kuse si nadávají, tak snadno sklouznou k sexu. Postupně jsem tomu ale přišla na chuť, hezky rozvedené, jak se vztah vyvíjí a postupně mění, oblíbila jsem si jak Bennetta tak Cloe. Kniha je psaná čtivě, vtipně a s nadsázkou, oceňuji střídavé vypravění.

19.12.2019 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Velmi čtivé, napínavé, dobře psané, spousta akce a taky romantiky. Rozhodně je v knížce vše, co jsem očekávala. Temnyje mi bylo skoro líto a Mal mi připadá jako jouda bez názoru, ale každopádně se na tom opět ukazuje, jak umí autorka krásně vykreslit charaktery postav. Zápletka je jednoduchá - klasický boj o moc. Dala bych pět hvězd, není to vůbec špatná knížka, ba naopak, je velmi dobrá, ale když to porovnám se Šesti vranami, tak Griša je prostě jednodušší a předvídatelná, přesto doporučuji!

18.11.2019 4 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Zpočátku mi hodně dlouho trvalo, než jsem se do příběhu začetla a pochopila všechny politické vztahy. Postupně se ale pro mě kniha stala čtivá a napínavá a musím ocenit celý nápad se střelnými zbraněmi a střelným prachem, který se samozřejmě šňupe :D Taniela jsem si okamžitě zamilovala - dokonale komplikovaný hlavní hrdina, který má zajímavou společnici. Za mě jedno z nejlepších fantasy, které jsou aktuálně na trhu.

07.11.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Zpočátku a celkem dlouho nemá kniha žádný děj - nicméně je velmi čtivá a člověka nutí, aby prostě otočil na další stránku. Za příběhem Krásky a zvířete se ale skrývá dokonale promyšlený svět víl, který člověka zaujme a okamžitě si sám sebe v něm umí představit. Konec! překvapivý, napínavý a jedním slovem dechberoucí, ačkoliv se nemohu zbavit dojmu, že se po tom všem už k sobě Feyre ani Tamlin vůbec nehodili. Za mě jednoznačně nejlepší postava je Rhysand - neskutečně promyšlený a dobře napsaný charakter (autorka si zde zřejmě popsala svého vlastního manžela). Rozhodně doporučuji!

06.11.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Vzhledem k "tloušťce" knihy jsem nic neočekávala, takže žádné překvapení, zklamání, ani nadšení. Knížka nemá žádný děj, spíše přibližuje každodenní život jednotlivých postav ze světa Dvorů. Zkrátka takové lehké vánoční čtení.

06.11.2019 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Celé mi to trochu připadalo jako šílená čokoládovna Willyho Wonky, kde je všechno možné, ale zároveň to nemusí znamenat ve výsledku nic hezkého a dobrého, asi jako když natáhnete Telekuka do napínáku. Místy kniha velmi chaotická a čtenář se podle mě snadno ztratí v tom, co je skutečné a co klam. Zároveň je však kniha nevšední, čtivá a napínavá. Zda se ale pustím do druhého dílu si musím ještě rozmyslet.

22.10.2019 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Stejná kvalita jako předchozích dvou dílů, četlo se to samo, napínavé, celkem dobrá zápletka a zajímavé národy. Velmi oceňuji konec - nevyhnuli jsme se smrti některých hlavních postav, ale dobré zakončení pro Bryn a Ridleyho. Myslím, že rozhodně patří k sobě. Moc jsem nechápala, proč někteří čtenáři zde uvádějí, že čekali, jak se dají dohromady Bryn s Konstantinem - rozhodně jsem během čtení mezi nimi necítila žádnou chemii, maximálně přátelství a bylo by to i divný, že by najednou Bryn zapomněla na všechny své city k Ridleymu, když do něj byla tak dlouho platonicky zamilovaná. Konec byl napnutý jak kšandy a doufám, že autorka brzy napíše něco dalšího.

10.10.2019 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Jednorázovka - a to doslova. Knížka na jeden den. Jinak nápadité a velmi vtipné zpracování klasického motivu Krásky a zvíře. Musím říct, že jsem se u knížky hodně nasmála, což hodnotím kladně. Také všechny hlavní postavy jsou celkem zajímavé a dobře napsané dialogy. Mezi Rhenem a Harper je dokonalá chemie a jejich postupující vztah je dobře psaný, že mu čtenář skutečně věří. Jinak je to v podstatě klasický příběh Kráska a zvíře, (nebo Dvůr trnů a růží od S. J. Maas) což ovšem nic špatného neznamená. Rozhodně jsem pro nové verze starých a ověřených motivů, stejně jako například stále funguje Romeo a Julie od Shakespeara.

11.08.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Skutečně famózní zakončení celé série. Je zde vše, co čtenář u Maasové zbožňuje - akce, napětí a místy i romantika a hlavně sex :D Klasicky perfektně čtivě psané.

Negativně bych snad ohodnotila pouze jen měkkou vazbu. U knihy, která má 1000 stránek je to velmi nepraktické. Rozhodně mě nebaví dřepět u stolu, abych si neponičila vazbu. Dále musím říct, že konec byl předvídatelný a za mě bych věnovala více prostoru Lorcanovi, který je dle mého názoru charekteristicky zajímavá postava a mnohem méně kapitol Crochankám. Ovšem to jsou jen drobnosti, zvlášť pokud se člověk ohlédne za celou sérií.

04.08.2019 5 z 5

Ohnivá krev Ohnivá krev Elly Blake

Druhý díl stejně kvalitní jako první, velmi čtivý s napínavým dějem a zajímavými zápletkami. Opět vynikající dialogy mezi hlavními postavami, velmi dobře napsaný rozhovor mezi Ruby a Arcusem v závěru knihy. Jediné, co mi v knize schází je mapka, aby se čtenář lépe orientoval v autorčině světě.

22.06.2019 5 z 5