Příslib krve ekniha

Polní maršál Tamás svrhl svého krále, aby hladovějícímu lidu přinesl chleba, jenomže převratem také vyprovokoval válku v Devateru států, vnitřní útoky fanatických roajalistů a nenasytnou honbu za penězi a mocí mezi svými údajnými spojenci. Tamás, na hranici svých sil, spoléhá na to, že několik jeho zbývajících prachmistrů udrží mír. Chaosem se však šíří zvěsti. Povídá se o zlomeném slibu, znameních smrti a bozích opět kráčejících po zemi. Těm starým pověstem ale nikdo nevěří. Možná by měli začít věřit všichni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328138/prislib-krve-KQe-328138.jpg 4.4138

Prachmistři 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno (ekniha) · Talpress

Promise of Blood · 2013

Kniha Příslib krve

Ryorka

tak nevím, má to všechno, co má dobrá fantasy mít. Hrdiny, myslitele, mystiku, akci, magii, vztahy. Dobře dávkovaná stará tajemství, kletby, kouzla a při čtení jsem se nemohla dočkat až....až....až to konečně odhalí. A přesto mi tam něco vadí, něco nesedí, něco není tak, abych řekla wow. Ale další díl si určitě dám, třeba pak to wow bude.

Tarja666

Na knihu jsem narazila náhodou, když jsem projížděla přečtené knihy jednoho z uživatelů na databázi. A zastavila jsem se u ní díky její obálce. Myslím, že v současné době bývá málo knih, které by měly tak hezky propracovanou obálku a konkrétně u této knihy se opravdu povedla. Díky tomu jsem si ji mohla zařadit i do čtenářské výzvy - Kniha, který mě zaujala svou obálkou.

Co se týče samotného děje knihy, tak jsem cca první polovinu měla trochu problém se opravdu pořádně začíst. Rozhodně však oceňuji nové nápady, co se magie týče. Bylo to něco zbrusu nového, ale možná i právě z tohoto důvodu mi prostředí bylo nejdříve trochu cizí. Z postav jsem si od začátku nejvíce oblíbila Taniela a jeho dějovou linku, ale u ostatních to trochu pokulhávalo... Když jsem se přehoupla za polovinu a stále se nic moc nedělo, říkala jsem si, že knihu dočtu, ale po dalších dílech už asi nesáhnu. No a pak samozřejmě nastal zlom :D Konec se začal pěkně rozjíždět a už se mi ani nechtělo knihu odkládat. Taaakže, samozřejmě budu muset přečíst i ty zbývající díly. Nic jiného mi nezbývá.
Ke konci už se všechny postavy předvedly o něco více, oblíbila jsem si tak i Tamáse. Nejméně zajímavý mi přišel Adamat. Jsem zvědavá, jak se v dalších dílech předvede Ka-Poel a jestli se někam rozvine její vztah s Tanielem a docela se těším na to, co předvede dále se svými woodoo panenkami.

jakub6611

Za poslední dobu jedno z těch lepší fantasy. Velmi zajímavý svět a postavy, žádná není bíla ani černá.

tonysojka

Svižné vyprávění,vojenský humor,propracovaný vymyšlený svět ,kde magie je propojena se světem lidí i bohů.Trochu mi to připomnělo pár knih o Malazu ,které jsem kdysi přečetl,než jsem to vzdal,ubit počtem knih a stránek a složitosti vyprávění.Tady jsem zvědav na další díl,i když zatím u mne vede série Mince a dýka,dějem trochu podobná,ale dle mého názoru více propracovanější,i když méně akční.

Psenda31415

Hodnocení celé série Prachmistři - 4 a 2/3 hvězdiček :-)

Celý svět Prachmistrů je něčím novým a vymyšlen byl dobře. Propojení různých druhů "nadpřirozených schopností" je vážně zajímavé a nikde jinde jsem něco podobného nenašel. Ohledně prechmistrů samotných, tak jejich schopnosti a zasazení do doby střelného prachu mi připomíná Ryanův Ohěň Probuzení, ale mnozí by spojitost viděli jen ve střelném prachu :D
První i druhý díl perfektně frčí dál a dál, člověk by neustále chtěl vědět co se stane na další stránce. Nechybí spousta menších potyček, velkých bitev, střetnutí magií obdařených postav i politiky. Jednu hvězdičku jsem sebral jen poslednímu dílu a to proto, že jsem od něj čekal ještě o něco víc :-)
Celou serii mohu jen doporučit a už se těším na Příběhy ze světa prachmistrů, které jdu právě hledat v pražských knihovnách :-)

denniys

Velmi zajímavá a dobrá kniha..skvěle vykreslená magie a svět prachmistrů, stejně tak politika a fugování tohoto světa..nedám plný počet hvězd jen proto, že ačkoliv je kniha členěna na příběhy tří hlavních hrdinů, ani jednoho jsem si nedokázala nějak víc oblíbit..za mě byla prostě nejlepší Ka-poel a její panenky a kuchař Mihály/Adom..uvidíme, co přinesou další díly :)

QEDS

Musím uznat, že podobný nápad jako v této knize jsem nečetl. Schopnost prachmistrů mě hodně zaujala a byl jsem nadšený z něčeho nového. Autor si velice dobře poradil s každou hlavní postavou. Na začátku jsem se hodně ztrácel kvůli počtu postav, ale po přečtení třetiny knihy jsem měl jasno kdo je kdo. Snad jen ten konec mohl autor trochu rozvést. Tuto knihu můžu všem doporučit.

Metla
25.12.2018

Když je král zkorumpovaná, bezohledná svině, co vede svůj lid jedině k bídě, může se mu stát, že se se na něj vaří voda v podobě někoho dostatečně schopného a ochotného riskovat, zasáhnout proti uzurpátorovi a převzít odpovědnost. Někoho jako polní maršál Tamás se svými spojenci a podřízenými. Odstavit krále od koryta je pouze jeden z prvních obtížných kroků na dlouhé cestě ke změnám k lepšímu, ke spravedlnosti, svobodě a dalším ideálům, jak by měla vypadat prosperující země. Přímočarý drsňák Tamás čelí tajemné kletbě mágů, nepřátelským mocnostem, intrikám, podezřelým záhadám, zradě i vlastním "démonům". Jakkoliv patří k nejmocnějším Prachmistrům, nadaným schopností manipulace se střelným prachem pomocí mentálních sil, ocitá se v nebezpečí života takřka každý den. Stejně jako jeho neukázněný syn Taniel, nebo nájemný vyšetřovatel Adamat.
Z trojice hlavních hrdinů jsem si docela snadno oblíbila zdánlivě nelítostného polního maršála, s podobným zaujetím jsem sledovala také detektivní pátrání vysloužilého policajta. Linie toho nejmladšího, ač dobrodružnější, akčnější a nejvíce prosycená střelným prachem i mocnou magií, v mých očích malinko zaostávala. Taniel je prostě na můj vkus trucovitý spratek s minimem sebeovládání, co by potřeboval takových pár facek, že by chytil ještě dodatečné od zdi. Snad na nějaký ten umravňující kopanec dojde v dalším díle.
Stránky v knize snadno odsýpaly, mám však několik výhrad ke světu Prachmistrů (SPOILER ALERT!!!): nejvážnější z nich se týká privilegovaných, tedy všehoschopných mágů. Podle všeho by měli drtit celé armády na sekanou i s prstem v nose... ale ne, stačí nadaný chlápek s puškou a z čarodějů jsou cvičné terče. Někdo je prakticky nesmrtelný, srovnává města se zemí, ovšem nezvládá čelit děvčátku s voodoo panenkou, jiný peče z ničeho lívance pro celé království, a jestli je důvod děsit se příchodu nejobávanějšího boha, hm, možná příště. Zatím jsou všechny ty supersíly poněkud chaotické, nevyrovnané, autor až moc drží palce svým oblíbencům. Já jim sice fandím zrovna tak, ovšem dělat z protistrany neschopné amatéry tomuto jinak skvělému románu úplně nesvědčí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

steampunk akční fantastika hrdinská fantasy

Brian McClellan
americká, 1986