Krvavé tažení

Polní maršál Tamás svrhl krále a odstranil největší vnitřní nepřátele nového režimu. Ovšem nyní musí vyhrát válku proti Kezu, který má děsivou převahu. Už tak zoufalou pozici mu navíc ještě zhorší zrada. Tamás a jeho nejlepší muži jsou náhle odříznuti od Adra a nezbývá jim nic jiného, než se vydat na dlouhou cestu napříč nepřátelským územím a odrážet neustálé útoky pronásledovatelů. V Adopestu se zatím přiostřuje boj o moc. Gangy a špioni hrají tu nejšpinavější hru ze všech, v níž má lidský život cenu jako drobné, které je možné rozhazovat plnými hrstmi. Je to čas podlosti, ale i hrdinství. A v nejtemnější hodince království se k armádě vrací poslední prachmistr Taniel, jen aby zjistil, že Kezu pomáhá někdo, komu prohnal hlavu kulí - do hlubin šílenství se propadající bůh Kresimír, který je pevně odhodlán zničit své nepřátele... a dost možná i celý svět!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303199/krvave-tazeni-H9l-303199.jpg 4.699

Prachmistři 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Talpress

The Crimson Campaign · 2014

Kniha Krvavé tažení

tonysojka

Dobrodružné,krvavé a magické,pro fanoušky fantasy lahůdka

jakub6611

Druhý díl je už o něco slabší ale stále velmi dobré fantasy. Jen co bych tedy vytkl - a to bude zřejmě chyba korektora - je zvláštní že se v kapitole mluví o Tanielovi, v další větě o Tamasovi a na konci věty o Tanielovi :)
Za překlad bych také ruku do ohně nedal.
Teď se těším na třetí díl!

denniys

Tak tohle je už prostě dospělá kniha..vynikající díl, lepší než první..politika, intriky, zrady, přátelství, čest, mraky krve a usekaných končetin..úprk armády přes kezské území mi trochu připomněl Coltainův psí řetěz z Malazské ságy padlých a nutno podotknout, že to se ještě žádné knize nepovedlo, takže za to klobouk dolu a o jednu hvězdičku víc..kdo má rád bitvy a knihy, které se s ničím nes*rou a nevoněj růžově, si tuto knihu zaručeně užije ;)

Metla
26.12.2018

Druhý díl „Prachmistrů“ nasazuje od začátku strhující tempo, které se překvapivě daří udržet až do finále, tedy bezmála 600 stran.
Hlavní postavy už známe a dozvíme se o nich jen málo nového. Tamás musí použít veškerý svůj um, strategické myšlení i lstivost, aby se dokázal probít přes nepřátelské území. Jeho syn Taniel bojuje se svou závislostí, se svými city, s kezskými protivníky i s nadřízenými ze své armády. Adamat se veškerými myslitelnými prostředky pokouší zachránit milovanou rodinu. Všichni tři při ve svých liniích hojně prolévají krev nepřátel i tu vlastní. Trochu méně prostoru má neobyčejná pradlenka Nila a její snaha chránit nezletilého následníka trůnu. Na obou stranách konfliktu přibude několik nových hráčů, jsou to však jen kosmetické změny.
Události jsou proměnlivé, o akci a brutální scény není nouze – chvílemi autor možná až příliš tlačil na pilu, přesto jsem s napětím hltala jednu stránku za druhou. A mohlo by to napětí být větší, kdyby ústřední postavy nevykazovaly až nadpřirozenou nezničitelnost. V téhle sérii prostě nefigurují normální smrtelníci (pouze jako bezejmenný komparz určený k likvidaci), což poněkud zamrzí. I tak hodnotím vysoko, adranští hrdinové jsou fajn (i tomu sebelítostivému feťákovi Tanielovi musím přiznat několik sympatických vlastností), padouši jsou správně padouchovití a čte se to jedna báseň… až na pár kopanců v textu, které jdou na vrub nepozornosti odpovědného redaktora. Čtyři velmi silné hvězdičky se zamyšlenými pohledy směrem k páté.

martina1199
23.08.2018

Bylo to opravdu krvavé tažení, příběh plný akce, kdy oddech nebyl dopřán ani hrdinům, ani čtenářům :-) Hned se vrhám na třetí díl, jelikož prostě potřebuji vědět, jak to celé dopadne :-)

Stellia
24.02.2018

Nemám slov...Fantastické! Prachmistri ma chytili pevne za srdce už prvou knihou. A teraz to zovretie ešte viac zosilnelo...

michal3736
22.02.2018

Perfektní pokračování rozjetého příběhu a těším se na závěr cele série. Tamás a Taniel nejlepší postavy

Turlogh
22.01.2018

Souhlasím, druhý díl Prachmistrů je stejně super jako první. McClellan je vynikající vypravěč a jeho knihy nemají chybu. Tamás je muž ze železa a nikdy nic nevzdává. Jeho synek Taniel Dvě Kule je zjevně po něm a nezaleknou se ani bohů. Opět originální a neotřelý děj, plný napětí s vynikajícím spádem příběhu. Přiznám se, že mě (byť jsem starý válečník), docela dojímá vztah Taniela a Ka-Poel, no otřít slzu a pokračuji dále ve čtení. Oproti tomu Flora a Olem, byť jsou celkem sympatičtí, nejsou mými favority. Adamat je sympatický, kladný a zásadový detektiv, který nepustí stopu a udělá vše, bez ohledu na osobní a rodinné ohrožení, aby zvítězila ta pravá spravedlnost. A již se nemohu dočkat třetího dílu! Hlavně, že to jde takhle rychle za sebou, nemám rád, když musím rok či dva čekat na další díl...
Na vítězství Tamáse a spol.! A plný počet v hodnocení knihy!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

steampunk akční fantastika hrdinská fantasy

Brian McClellan
americká, 1986