eliska2126 eliska2126 komentáře u knih

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Tak tohle byla Vánoční roztomilost. Dostala jsem ji jako dárek na Štědrý den, takže jsem nemohla číst podle dat, která jsou na začátku každé kapitoly, ale jakmile jsem začala, nemohla jsem přestat a brzy jsem ten skluz dohnala. Bylo to čtivé jak blázen a strašně dobré napsané. Sophie jako hrdinka byla skvělá. Chce to odvahu jít na 10 rande a vlastně nevíte kam a s kým. Hrozně se mi líbila i její obrovská rodina. Já sama takhle velikánskou rodinu nemám, ale strašně ráda s ní trávím čas. Také se mi líbil vztah, který měla Sophie se svojí sestrou Margot, to jsem jim záviděla.
A teď už k samotným rande. Byly tam fakt krásné momenty, ale myslím, že ty vtipnější rozhodně převyšovaly. Třeba rande od tety Patrice? To jsem se nasmála dost a dost.
Takže pokud chcete oddechovou sváteční knížku se sympatickou hrdinkou u které se budete usmívat, jak je to hezké, ale i se smát nahlas, když je to vtipné, tak 10 rande naslepo je přesně pro vás!

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen je pro mě osobně rozhodně záruka skvělého čtení. A 9. listopad mi to opět jen potvrdil.

V této knize sledujeme dva hlavní hrdiny - Fallon, bývalou herečku, a Bena, kluka, ktery je tak skvělý, ale skrývá také nejedno tajemství. Pro obě postavy jsem už po pár kapitolách dychala, úplně jsem si je zamilovala a fandila jim. Sice to mezi nimi byla totální insta love, ale čert to vem - fakt jsem jim to věřila.

Celá podstata knihy, že se hlavní hrdinové budou setkávat jen jednou za rok - 9. listopadu - mi přišla opravdu nápaditá, nicméně v druhé polovině knihy jsem si přála, aby se na to celé vykašlali a vídali se prostě normálně, protože jsem prostě chtěla víc té chemie mezi hrdiny.

Věc, co mě úplně zničila se stala čtvrtý 9.listopad, to jsem opravdu jen četla s otevřenou pusou a slzami v očích a říkala "Colleen, co to sakra děláš?". Jenže potom? Popsala bych to asi tak, že vám Colleen rozbije srdce na milion kousků a jen ona ho pak dokáže zahojit takovým způsobem, že to ve vás zanechá tolik.

Styl autorky naprosto miluju, její knížky mě vždycky úplně pohltí a vyplivnou na konci. Měla jsem přečteno na dva zátahy, což se u mě jen tak nevidí.

Za mě jedno obrovské doporučení a stará dobrá Colleen to zase dokázala. Taky doporučuju poslechnout i písničku ke knize November 9, teď ji jedu pořád dokola.

Malum – část druhá Malum – část druhá Amo Jones

Tak tohle bylo snad ještě lepší, než první část! Celý příběh Tillie a Natea se uzavírá a mně do sebe všechno hezky zapadlo.
V této části sledujeme, jak se vypořádávají z událostí minulého dílu. Byla jsem celkem dost překvapená z toho, jak se to celé vyvinulo. Takové rozuzlení, kdo za co vlastně může jsem nečekala, ani to, koho Tillie vlastně vídala/nevídala.
Amo prostě psát umí a její knihy jsou pro mě návykové, i když občas zvrácené a bizarní. Tady v tomhle díle bych neměla ani tak výtku k hlavní lince, ale k tomu, co sakra autorka udělala s Madison a Bishopem. Špatně, špatně, špatně!
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který byl měl vyjít příští rok. Snad se to celé vysvětlí a samozřejmě jsem zvědavá na příběh Brantleyho a Saint.
Takže pokud máte rádi například sérii Royal, ale chcete něco trochu temnějšího, tak celou sérii Elitní klub králů můžu jen doporučit!

Malum – část první Malum – část první Amo Jones

Konečně jsem se pustila do Malum, kde autorka svůj příběh zaměřuje na Tillie a Natea. Konečně se dozvídáme, jak to je s Micaelou a dozvídáme se i něco z Tillieiné minulosti. Upřímně, nechápu, jak mohla Amo něco takového vymyslet, protože tam bizár střídá zvrácenost. Ale i přes to jsem neměla problém se do knihy začíst a svět králů mě úplně pohltil.

Během čtení jsem si hodně oblíbila zejména Tillie. V prvních třech dílech byla taková upozaděná a děj se soustředil výhradně na Madison. Konečně jsme poznali, jaká Tillie opravdu je a úplně jsem na ni změnila názor. No a Nate byl prostě Nate. Náladový, panovačný a občas dost hrubý. Jenže jak příběh pokračoval, začínala jsem chápat, že za tímhle jeho hrozným chováním musí být i něco víc, což se mi následně potvrdilo v dalším díle, na jehož recenzi se můžete těšit brzy.

V knize se objevuje jedna scéna, před kterou sama autorka na začátku varuje. Čekala jsem snad všechno, ale tohle opravdu ne a musím přiznat, že mě to docela sebralo.

Co se Amo musí nechat, tak je její styl psaní. Je to opravdu dobře napsané, dej plyne, kolikrát jsem skončila s otevřenou pusou nad nějakým zvratem, který jsem opravdu nečekala. Kniha obsahuje peprnější scény, které ovšem nepůsobí lacině a jsou uvěřitelné.

Takže určitě doporučuju, brzy se můžete těšit na recenzi dalšího dílu, protože ten jsem zhltla hned po tomhle a jsem nadšená.

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Tenhle podcast jsem objevila na začátku celé tady té covid věci a neskutečně mi pomáhal nějak využít čas a stala se z toho moje závislost. Proto, když Lucka vydala knihu, kde o těchto zločinech dokonce píše, tak to byla jasná volba a nebylo nad čím přemýšlet. To jsem prostě musela mít! Hlavně jsem čekala na knihu na eshopu holek, páč jsem chtěla i podpisy. Bylo fakt hrozně těžké vidět, jak už jste ji tady skoro všichni měli a já furt čekala na naskladneni podepsaných knih.

Každopádně jsem se dočkala a knihu už dokonce i přečetla a za mě fakt suprova záležitost. Lucka vybrala opravdu zajímavé případy, jen mě třeba osobně mrzí, že tam chybí takové ty moje oblíbené (Teď Bundy, Chris Watts apod.), ale to je čistě můj problém. Doufám, že třeba v budoucnu vyjde nějaká další knížka a v ní tyhle moji oblíbenci třeba budou. Ještě jedna maličkost mě mrzelo a to, že některé případy by si určitě zasloužily pár stránek navíc, ale zas chápu, že knížka by měla v tom případě třeba 500 stránek.

Takže za mě must have pro každého zlocinožrouta a pokud máte rádi podcast a holky, tak určitě kupte. Teď by to byl třeba i skvělý dárek k Vánocům.
Zůstaňte na svobodě a naživu.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tak tohle byl fakt mordor... Teď otevřené přiznávám, že kdybych neviděla film, který se mi vlastně i dost líbil, tak bych téhle básní vůbec nerozuměla. Za mě je to dost chaotické, moc děje jsem tam neviděla. Spíš jsou tak popisy prostředí (jakože hodně) a pocitů.

Nedokážu si představit, že bych si zrovna toto dílo vytáhla na rozbor a měla například podle ukázky zařadit, kam to patří. Nebo s tím textem cokoliv dělat.

Takže za mě, ano, je to klasika, ale nesmírně těžká na přečtení a spíš doporučuju film, který je opravdu dobře udělaný. Navíc tam miluju tu písničku od Support Lesbiens.

16.12.2021 2 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Tuhle jednohubku jsem přečetla během jednoho odpoledne. Skvěle jsem se u toho odreagovala a odpočinula si.
Nicméně párkrát se mi stalo, že byly dvě hlášky spojené do sebe a trošku mě to zmátlo.
Některé hlášky jsou úsměvné a u některých jsem se dost podivila, jestli se tohle opravdu stalo.
Takže za mě, na odpočinek knížečka dobrá, nic jiného ale od toho nečekejte.

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Právě se stáváte svědky mé nové závislosti! Jako pardon, ale tohle potřebujete číst.

V knize sledujeme Cecílii Hornerovou, dceru majitele továrny, ve které bude po celý rok Cecilie pracovat, aby získala od svého otce své dědictví. Zpočátku ji nejde o nic jiného, než celý tenhle rok přežít, odejít s penězi a pomoct své matce. To se změní hned prvním dnem v práci, kdy je Cecilie na úvodním školení a zde se setkává s tajemným Seanem. Sean ji po školení vezme na večírek, kterým se Cecilie dostává do úplně jiného světa. Světa tajemství, podivného bratrstva a možná ještě něčeho dalšího.

Co se týká samotné postavy Cecilie, tak ze začátku jsem si ji opravdu oblíbila. Nicméně v druhé polovině knihy jsem měla maličko pocit, že ji občas nechápu, byla trochu otravná a docela tlačila na pilu. Za to Sean? Pane bože, přeneste ho někdo do reálného života a dejte mi ho! Ale teď vážně, Sean je totální Dream boyfriend. Choval se k Cecílii jako ke královně, byl milý, pozorný a velice velice trpělivý, vzhledem k tomu, jak se Cecilie občas chovala.
No pak tu máme ještě Dominika. Týpek, který se na všechny furt mračí a vypadá to, že nenávidí celý svět. Ale jak postupujeme v příběhu, tak se ukazuje, že to není takový mrzout, jak se zdá. I tak jsem ale úplně na Seanově straně. Každopádně se zde dostáváme do zajímavé situaci, kdy si Cecília vlastně nemusí vybrat jak to tak bývá a dostaneme i nějaké ty peprnější scény.

Styl psaní autorky jsem si opravdu oblíbila, kniha má svižné tempo a protože se pořád něco děje, stránky rychle ubíhají. Myslím, že autorka i vhodně zvolila prostředí, vše mi do sebe zapadalo.
Měla jsem z toho pocit jako z Royalů nebo Elitního klubu králů. A tyhle dvě série patří mezi moje Guilty pleasure už nějaký ten pátek. Teď k nim přibyde i Havrani bratrstvo.

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

V knize Někdo nový sledujeme vznikající vztah mezi Mickey, bohatou dcerou právníků, a Julianem, číšníkem, který kvůli ní dostal padáka. Ale Julian není takový, jaký se zdá a skrývá nejedno tajemství.

Když jsem tuhle knihu rozečítala, tak jsem si říkala: "Joo, další romanťárna, bude to super, krásné, ale ničím mě to nepřekvapí." A tahle kniha mě nejen překvapila, ale také jsem byla v šoku a absolutně jsem nečekala to, co přišlo.

Postavy jsem si oblíbila už od samotného začátku. Mickey, ačkoli má rodiče jako má, tak je jejich pravý opak. Julian je tajemný už od začátku, neustále od sebe Mickey odháněl a na druhou stranu mě zaráželo to, jak za ním Mickey pořád chodila. To by mě v osobním životě asi za chvíli přestalo bavit.
Jak už jsem zmínila výš, tak rodiče v této knížce, ať už Mickey, nebo později i Juliana byly opravdu špatní. Naopak jsem si opravdu oblíbila třeba Alizu, Cassie, Auriho a Lilly.

Knížka se čte opravdu dobře, styl Laury je opravdu čtivý a příběh má spád. Opravdu jsem neměla problém přečíst dvojnásobek svého normálního denního "limitu". Laura umí udělat každou postavu unikátní a skvěle vystavět příběh, který vás pohltí. No a když do toho přidáte ještě takovou bombu, kterou tady určitě nebudu spoilerovat, protože to si musíte prostě přečíst!

Dcera Dcera Kiera Cass

Tak jsem se po dlouhé době rozhodla, že zase pohnu s jednou sérii, kterou mam už delší dobu rozečtenou. Sáhla jsem po čtvrtém díle série Selekce - Dcera. Příběh vypráví o Eadlyn, což je dcera Americi a Maxona z předchozí trilogie.

Doufala jsem, že stejně jako America bude Eadlyn "normální". Ale ona ne! Celou knihu jsem ji měla chuť pěkně profackovat. Byla nafrněná, rozmazlená a její nos je až nepřirozeně vysoko. Neustále mě vytáčely ty její promluvy typu: Jsem královna, mám a můžu všechno. No děvče, jedna z věcí, kterou postrádáš je zřejmé pokora a trocha rozumu. Naopak další postavy jsem si oblíbila. Například takový Kile, Henri nebo Eric. Ti byli vážně skvělí a nechápu, jak o někoho jako je Eadlyn můžou stát.

Moc ráda jsem se naopak vrátila do Illey a do paláce. Nicméně stále jsem si nemohla zvyknout, že je to vpodstatě moderní svět. Pořád jsem měla před očima nějaký středověk nebo něco podobného.

Knize se samozřejmě nedá upřít čtivost. Autorka má opravdu jednoduchý styl psaní a rozložení knížky je také super. Tempo je svižné a stránky mizí pod rukama.

Takže já určitě doporučuji původní trilogii Selekce, Elita, První. Za mě je tohle takové slabší pokračování s příšernou hlavní hrdinkou. Nicméně další díl zkusím, protože ho mám už doma a navíc nemám ráda nedočtené série.

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Zachraň se je již druhý díl série Zachraň mě. Sledujeme pokračování příběhu Ruby a Jamese, navíc se nám tu přidává i pohled Ember, což je Rubyina mladší sestra, a také Lýdie, což je naopak Jamesová sestra - dvojče.

Jak už jsem psala k prvnímu dílu Ruby jsem si velmi oblíbila. Její organizovanost je mi opravdu blízká. Je ambiciózní, ví co chce a jde si zatím. Aspoň, co se budoucnosti týče. Co se ale naopak týká jejich vztahu s Jamesem, tak tam si už tak jistá není. James i v tomto díle nezklamal. Na jednu stranu se tváří jako nafoukaný nedostupný floutek, který jednou převezme rodinnou firmu, na stránku druhou ho v tomto díle dále poznáváme i jako milého kluka, který neváhá udělat pro Ruby cokoliv. Samozřejmě pokud jste četli první díl, tak víte, jak to bylo na konci, proto mi přišlo docela zábavné, jak se James snažil a dělal věci, které by normálně nedělal.

Kromě postav zde poznáváme i více Maxton Hall. A Mona je v tomhle prostě skvělá. Nepotřebuje sáhodlouhé popisy prostředí, aby vás tam jednoduše přenesla.

To samé platí i o jejím stylu psaní. Neumím si představit, co vy autorka musela udělat, aby její kniha nebyla čtivá, aby neměla svižné tempo a stránky nemizely pod rukama. Styl Mony mi opravdu sedí a co jsem tak zaregistrovala tady na Instagramu, tak nejsem jediná.

Určitě jsem zvědavá na další díl a hlavně po tom konci se ho nemůžu dostat. Mona to opět ukončila naprostým zvratem, který jsem opravdu nečekala. Nicméně mi přijde, že ona prostě Ruby a Jamesovi nepřeje!

Knihu určitě doporučuju všem milovníkům romantiky, kteří si u rádi odpočinou u nenáročné oddechové knihy, protože přesně to to je. Nic náročného pro váš mozek, co by vás nějakým způsobem obohatilo, od toho čekat ani nemůžete.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tak jsem po delší době sáhla po příběhů z války. Není to příběh z koncentračního tábora, se kterými je tady v poslední době roztržený pytel, ale sledujeme příběh Franky Gerberové, německé ženy, která nesouhlasí na Hitlerovým režimem. Právě díky Hitlerovi skončí na světě sama, bez rodiny, která ji byla vším. Proto už nenachází důvod dál žít. Právě v lese, kam se rozhodla odejít a už se nikdy nevrátit domů, najde polomrtvého může v uniformě Luftwaffe. Ale je onen muž skutečně příslušníkem režimu, který ji připravil o všechno?

V knize sledujeme hned několik postav, které mě něčím zaujaly. Jako první určitě hlavní hrdinka Franka. Její osobnost se v knize neustále vyvíjí a jak příběh plyne, pomalu odhalujeme její tajemství. Hodně jsem ocenila i prvky retrospektivy během jejího vyprávění, co se vlastně stalo s její rodinou a jak se dostala tam, kde je nyní. I postava parašutistu byla zajímavá. Přiznám se, že ji autor mohl více rozvinout, ale i přesto jsem si ho oblíbila.

Určitě musím také ocenit autorovo popisování míst v knize. Nejsou zde žádné sáhodlouhé popisy, ale tak perfektně to pasovalo do děje, že jsem neměla problém se tam přenést a dokonale si to představit.

Kniha se čte opravdu skvěle. Autorům styl mi sedl a byla to po dlouhé době kniha, na kterou jsem myslela i v době, kdy jsem číst nemohla. Tempo je svižné, každá pasáž má své místo a v knize jsem nezaznamenala žádná výplňová místa. Vše mi perfektně sedělo.
Konec mě totálně oddělal. Přiznám se, že i pár slz padlo a myslela jsem na to pak ještě dlouho.

Takže, abych to shrnula - opravdu strhující příběh, který by si měl každý nadšenec do těchto příběhů také přečíst.

Otrávená Otrávená Jennifer Donnelly

Otrávená je vlastně už druhá kniha, kterou jsem od Jennifer Donnelly četla. První byla Nevlastní sestra, která byla za mě skvělá. Proto absolutně nechápu tento počin. Jedná se o retelling na Sněhurku, z čehož jsem byla nadšená, páč jsem si říkala, že takový retelling jsem ještě nečetla.

Jako první bych chtěla zmínit obálku. Ano, ta je velmi krásná a ke knize i sedí. Nicméně obsah už není tak slavný jako její obal.

Námět byl za mě opravdu super. Ten mě vlastně na celou knihu nejvíc nalákal, protože nikde jinde jsem zatím příběh princezny s hodinovým srdcem nečetla, jen to provedení trochu pokulhávalo.

Hlavní postava princezny Sophie alias naší Sněhurky mi moc nesedla. Přišla mi naivní, místy až hloupá a přehnaně důvěřivá. Ať se tam objevila sebepodezřelejší postava, Sophie si od ní vše vzala, na nic se neptala a pak taky blbě končila a všichni ji museli zachraňovat. Mnohem více mě zaujala postava královny, 7 mužíků z Dolíku nebo Will a jeho rodina.

Nicméně se Jennifer nemůže odepřít její velmi čtivý styl psaní. Krátké kapitoly s otevřeným koncem jsou dobrá volba, protože vás neustále nutí číst dál. Tempo bylo svižné, i když bych pár míst nazvala výplňovými.

Takže za mě bohužel průměr a moc mě to nenadchlo.

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Tak a já mám za sebou i druhý díl z téhle romantické série. Tento díl se věnuje, jak už název napovídá, prvorozenému synu Anthonymu. Toho známe už z prvního dílu jako pěkného proutníka. Nyní se ale rozhodl, že se konečně ožení a usadí a nám všem je jasné, že to s ním jeho nastávající nebude mít lehké.

Postavu Anthonyho, jak už jsem zmínila, známe už z Vévody a já. Zde ho ale poznáváme víc, dozvídáme se víc o jeho dětství, vztahu s otcem atd. Přiznám se, že mě Anthony ze začátku pěkně rozčiloval. Jeho samolibost mi lezla na nervy a měla jsem chuť ho kopnout. ALE! Na scéně se objevuje Kate, sestra překrásné Edwiny, která mi hned přirostla k srdci. Vystupuje tady jako dívka, která se ve stínu krásné Edwiny, také snaží najít manžela. Kate byla opravdu skvělá. Byla sarkastická, vtipná a upřímná.

Ráda bych vypíchla i prostředí. Anglie v roce 1814 je prostě krásná. Úplně jsem se přenesla na všechny ty bály a do krásného venkovského domu, kde se udála jistá událost.

Kniha se četla opravdu skvěle. Styl Julie Quinn mi skvěle sedl, i když si myslím, že nový překlad tohoto vydání udělal své. Stránky mizí pod rukama a příběh jsem opravdu proletěla.

A samozřejmě nemůžu opomenout zmínit seriál. Na Netflixu je teprve první série, která se věnuje první knize, ale já už se teď nemůžu dočkat druhé série a jsem dost zvědavá, jak bude věrná knižní předloze. Ráda bych tam viděla určitě momenty a samozřejmě špičkování mezi Kate a Anthonym.

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

V knize se dostáváme do krásného městečka Fairwood. Prostředí se mi líbilo, ale nic speciálního jsem na něm neviděla. Nedýchla na mě nějaká super zapamatovatelná atmosféra, která byla například v knize Nové začátky.
Co se týká postav, tak tady jsem půl na půl. První hlavní postavou je Hailee. Ta byla na ránu od začátku až do konce a když už jsem si říkala, že to třeba nebude zas tak hrozně tak bum! Přišel další Haileein záchvat iracionálního chování. Naopak postavu Chase jsem si zamilovala. Choval se moc mile, někdy jsem se až divila, co na té Hailee vidí. Podle mě jsme každý sledovali úplně jinou Hailee. Ostatní vedlejší postavy byly fajn, ale zase: žádná mi nepřirostla k srdci tolik, abych o ní chtěla další knihu.
Autorčin styl psaní není nic náročného. Četlo se to celkem dobře a tempo bylo slušné.
Takže ta mě suma sumárum normální průměr a pokud máte rádi romantické příběhy doporučila bych vám vyzkoušet spíš sérii Znovu nebo novinku Nové začátky. Každopádně na druhý díl se asi mrknu, konec mě docela překvapil.

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Tak tohle ️. Poprvé jsem knihu viděla u @penny_and_books, která se nad ní rozplývala ve svých stories. Když jsem to viděla, musela jsem ji mít. A miluju každou jednotlivou stránku v téhle knize. Je plná krásných hlubokých myšlenek, které jsem občas v posledních dnech sdílela i u sebe na stories. Kresby jsou nádherné a text je zapsaný tak, že to vypadá jako ručně psané. Celá ta kniha mě zahřála u srdce a měla jsem ji v hlavě ještě dlouho (stále tam je).
Doufám, že si tuhle knihu přečtete úplně všichni, protože mě tak pohladila po duši.

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tak jsem se asi zamilovala ️. Jak jistě mnoho z vás ví, jsem velká milovnice knih Mony Kasten. A v Nových začátcích a stylu Lilly Lucas jsem našla přesně to, co jsem měla i u Mony Kasten.
Prostředí hor se mi strašně líbilo. Autorka všechna místa popsala tak skvěle, že mi přišlo, jako bych stála přímo s Lenou na svahu. Musím říct, že žít v Green Valley by se mi fakt líbilo. Je to takové přátelské městečko, kde každý zná každého, všichni si pomůžou, ale samozřejmě tady pěkně lítají i drby. A ten jejich penzion Golden leaf? Tam bych se ubytovala hned.
Všechny postavy jsem si hrozně moc oblíbila. Neměla jsem problém se do nich vžít a vztah, který se tvořil mezi Ryanem a Lenou jsem hrozně prožívala a fandila jsem jim. Lena si mě získala už na začátku, jen Ryan se na začátku choval docela jako blb. Nicméně, jak jsem se dostávali do příběhu dál a odkrývali jeho minulost, tak jsem jeho chování i chápala. Ztratil v podstatě všechno, na čem mu záleželo. Nikdo by asi nebyl na všechny milý a usmíval se na všechny strany. Jediné, co mě docela v ději zarazilo bylo to, že Lena, která byla sice au pair, tak to hlídání malého Liama v knize moc zmíněno nebylo.
Tempo knihy je svižné a stránky mizí pod rukama. Autorky styl mi sedl a jak už jsem zmínila, dost mi připomínal sérii Znovu od Mony Kasten. Jedna scéna byla dokonce skoro stejná jako v knize Začít znovu. Ale vůbec mi to nevadilo, páč ukončení série Znovu mě dost mrzelo a dlouho jsem doufala, že najdu něco aspoň stejného stylu. A stejně jako v sérii Znovu i tady má vycházet několik dílů a každý by měl být o jiné dvojici. Už se nemůžu dočkat až se ke mně dostane díl o Izzy a doufám teda Willovi nebo o Madison.
Takže podtrženo sečteno, já jsem s tímhle kouskem opravdu strašně moc spokojená a doporučuju ji všem, kdo mají rádi Monu Kasten nebo si prostě jen rádi užijí večer a nějakou skvělou romanťárnou.

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Já sama jsem tak napůl cesty (mám ráda společnost, ale čas od času mám ráda svůj klid o samotě, jen třeba s knihou), takže ne úplně ve všem jsem se viděla. Kresby jsou skvělé, styl autorky se mi líbí. Situace, které zde zobrazuje jsou vtipné a z reálného života. Bohužel mi přišlo, že se občas situace opakovaly, což je škoda. I tak ale doporučuju všem nadšencům do těchto obrázkových knížeček!

Tohle není žádná lovestory Tohle není žádná lovestory Mary Hargreaves

Tak tohle byla parádní oddechovka. V knížce Tohle není žádná lovestory sledujeme skvělou hrdinku Maggie Gardinerovou, typickou smolařku, která zkazí na co sáhne. Také to, že je obklopena rádoby dokonalými lidmi a jejich dokonalými životy ji moc nepomáhá. Rozhodne se proto, že překope svůj život od základů a napíše si seznam. Dokáže ale vše splnit a stát se lepší verzi sebe samé, jak si myslí?

Maggie je přesně ten typ postavy, který si zamilujete už od první stránky. Maličko jsem v ní viděla takovou Bridget Jones. Utápí se v alkoholu, o super chlapa ani nezavadí a v práci je to jedna velká katastrofa. Ale je vtipná, je sympatická, je prostě skvělá! Už během první kapitoly si mě získala a do knížky mě vtáhla. Další postavy příběhu, ať uz Maggiini sourozenci, rodiče, babička nebo tajemný chlapík z jógy mě také bavily. Každá postava měla svou osobnost a řešila jiné problémy.
Autorka sice nepíše sáhodlouhé postavy prostředí, ve kterém se zrovna nacházíte, ale i tak jsem si to dokázala skvělé představit. (Úplně jsem viděla tu plíseň na chodníku .)
Jak už z výše napsaného vyplývá, knížka se čte opravdu lehce, její tempo je rychlé, autorka hodně používá dialogy, takže mi stránky mizely pod rukama. Autorčin styl psaní mi celkově dost sedl, má takový oddechový styl u kterého nemusíte nějak extra přemýšlet.
Myslím si, že pokud jste fanoušky Bridget Jones, knížek Jo Watson nebo obecně si rádi oddychnete u vtipného čtení, tak je Tohle není žádná lovestory přesně to pravé pro vás.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tak mám další rest od Colleen Hoover splněný. Už během čtení jejich prvních knih jsem věděla, že chci všechny. Nevím, jak to ta Colleen dělá, ale její knihy jsou vždy čtivě a nemůžu je odložit a Možná jednou určitě nebyla výjimka.
Na knihách Colleen se mi líbí, že ve svých knihách vždy pracuje s nějakým vážnějším tématem, ať už je to domácí násilí, neplodnost, deprese apod. V Možná jednou se Colleen zaměřila hned na dvě tato témata. Jedním z nich je hluchota, už z anotace totiž víme, že jedna z hlavních postav neslyší. Druhé téma vám nebudu prozrazovat, protože mě samotnou to v knize překvapilo a díky tomu jsem si čtení víc prožila.
Hlavní postavy jsou jako vždy u CoHo knížek naprosto bezvadné. Jsou sympatické, hned si mě získaly. Prožívala jsem jejich emoce a strašně jsem jim fandila, aby se jim povedlo vše a nic zlého se jim nestalo. V knížce se střídají pohledy obou postav, takže máte skvělý přehled o myšlenkách obou z nich.
Další výsadou CoHo knih je prostředí. Autorka vždy dokáže popsat vše tam dokonale, že jsem se ocitla se Sydney na balkoně ani jsem nevěděla, jak snadno. Přitom zde nejsou žádné sáhodlouhé popisy jako u jiných knih, u kterých jsem měla kolikrát si prostředí představit.
Jak už jsem psala na začátku, styl autorky mi velice sedí, píše naprosto fantasticky, tempo knihy je rychlé, nejsou zde žádné výplňkové pasáže, nestalo se mi, že bych se nudila nebo chtěla něco přeskočit.
Takže tahle kniha opět nezklamala. Doporučuju všem milovníkům romantiky, kteří se nebojí popasovat se i s nějakým vážným tématem.
Počítejte s tím, že vás knížky od CoHo vždy zasáhnou.