eliska2126 eliska2126 komentáře u knih

Vraždící děti Vraždící děti Cliff Linedecker

Musím říct, že tato kniha je velmi povedená, i když pojednává o takovém tématu. Celkem tu máme 10 příběhů, které jsou opravdu skvěle rozepsány, hezký chronologicky, jak se co stalo.
Na začátku se dozvíme, co se stalo. Následuje policejní vyšetřování, příprava na soud, pak samotné líčení a nakonec se dozvíme, co se a pachateli stane.
Takže doporučuju, i když do některých příběhů jsem se nemohla začíst. Každopádně na jedničku zpracované. Navíc kniha je už celkem stará (1994), tak by mě zajímala třeba nějaká další s novými případy.

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Na to, kolik negativních komentářů a recenzí jsem na tuto knihu četla, tak já jsem z ní zas tak zklamaná nebyla. To, jak všichni nadávali, že se zde propírá a dostává do popředí hlavně vztah mezi Jules a Liamem, s tím tedy moc nesouhlasím. Nepřišlo mi, že by se vztah mezi těmito dvěma, dostal nějak výrazně do popředí.
Sice to není tak skvěle jako první díl, ale i tak to nebylo zas tak špatné.
Je pravda, že se zde hlavně řeší minulost Alchymisty a Čarodějky a skvěle vypracovaný svět, kde se platilo kovokrví jde do pozadí. Což je bohužel velká škoda, protože právě to bylo tak originální na prvním dílu.
Co se týká nějakého vývoje postav, tak ten tu moc nebyl. Jules neustále utíkala před čarodějkou a hledala něco, co ani vlastně nevěděla co má být. Zbytek postav jsem ani moc nepostřehla, páč tam nic moc nedělaly.
Takže za mě žádná hrůza, ale první díl stopro lepší.

17.12.2020 3 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Začínám tu skvělou Monu Kasten milovat víc a víc. A musím říct, že se mi Věřit znovu líbilo ještě o trochu víc, než Začít znovu.
Poznáváme příběh Dawn a Spencera. Zatímco Kaden byl v Začít znovu takový bad boy, nebo si na to aspoň teda hrál, tak Spencer byl už v prvním dílu takový milý a starostlivý. V tomhle díle jsme poznali, že i ten nejveselejší člověk může skrývat smutnou minulost a i přesto, každé ráno, když se vzbudí, je to pro něj nový začátek, který hodlá využít, jak nejlíp dokáže.
Jediné, co bych asi vytkla byl trošku nafouknutý problém v životě Dawn. Chápu, že rozchody jsou těžké, ale to, jak se chtěla navždy zříct lásky, to mi přišlo až moc radikální.
Čtivost je u Mony už takovým standartem, takže to zmíním už jen tak mimochodem.
Takže doporučuju celou sérii Znovu, zatím, co jsem četla, tak bylo skvělé!
A já se brzy pustím do Cítit znovu.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Tak konečně tady máme finále Ferské ságy, více známé pod jménem Krutý princ.
Na toto finále jsem se neuvěřitelně těšila, proto jsem od toho měla také velká očekávání. A ta se víceméně vyplnila.
Na to, jak mi Jude ze začátku nesedla, tak během Podlého krále si mě získávala víc a víc a v Královně ničeho jsem ji fakt fandila. Líbil se mi i její vztah s Cardanem. V prvním dílu nebylo ani moc jasné, co tedy mezi nimi je, ale tady už o tom nebylo pochyb. Hezky se nám oba otevřeli.
Děj byl zajímavý a neodhadla bych, co se stane. Když už jsem si myslela, že se stane tohle, tak vůbec.. stalo se úplně něco jiného!
Jen škoda toho pomalého začátku, protože první třetina knihy byla opravdu pomalá. Nicméně zbytek knihy byl brilantní!

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Tak a poslední díl série Royalové. Celá tahle série se mi moc líbila a určitě si ji někdy přečtu znovu!
V předešlém dílu mě Easton docela vytáčel, choval se jak fracek a řešil vše alkoholem. Tady mi přišlo, že konečně dostal rozum a dospěl.
Celý příběh se ubíral úplně jinak, než jsem předpokládala, takže zvrat střídal zvrat. Autorky to fakt umí. Překvapit tak, až jsem valila oči a to, co se stalo v druhé polovině knihy jsem fakt nečekala. Jak se říká Na každou svini se vaří voda. Jen chudák Hartley no.
Tato série je tak oddechová a tak krásně jsem si od ní odpočinula. Někomu asi může připadat stupidní, koneckonců se u Royalů říká, že buď sérii milujete nebo nesnášíte, ale mě to prostě sedlo a líbilo se mi.
A ten konec? Já jako fanoušek Elly a Reeda jsem šťastná.
A doufám, že se třeba ještě dočkáme příběhu dvojčat, páč to by mě zajímalo, jak ti dva skončili.

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Tak a máme tu první část, kde se věnujeme i dalších bratrům Royalům. První část je kratší a věnuje se nejstaršímu Gideonovi. Všechny předešlé díly mi vrtalo hlavou, co se stalo mezi ním a Savannou. A tady jsem konečně dostala vysvětlení. Super bylo, že se střídala minulost, takže jsme zjistili, co se stalo a zároveň tam byly části z přítomnosti a to, jak se to Gid snaží vše napravit. Takže za mě super!
A větší část knihy se věnovala Eastonovi. Ten si mě v předchozích dílech získal svým vtipem a volnomyšlenkářským stylem života. Teď jsem konečně viděla i to, že to není jen kluk, co se otočí za každou sukní, ale když ho pobláznila Hartley, tak je schopný pro ni udělat cokoliv. Na druhou stranu mě fakt občas štval tím, jak vše řešil alkoholem a pak jednal impulsivně. Občas jsem měla chuť ho malinko proplesknout. Za mě prostě stále lepší původní trilogie o Reedovi a Elle.
Příběh byl super i tak a čtivost opět zaručena, takže za mě celou knihu i oba příběhy doporučuju!

Palác lží Palác lží Erin Watt

Tento díl byl opět stejně skvělý jako předchozí. Tahle série se určitě řadí mezi série na které už nedám dopustit.
V tomto díle už neřešíme jen vztah těch dvou, ale máme tu i hromadu napětí v podobě řešení trestného činu. Celou knížku jsem s očekáváním obracela stránky a čekala na rozluštění, páč jsem si byla jistá, že původní obviněný to neudělal. A i když tohle není detektivka, tak jsem pachatele neodhalila až do poslední chvíle (což je škoda, že tohle u některých detektivek odhadnete). Jak se na to přišlo, tak jsem jen valila oči a říkala si, že tohle by mě v životě nenapadlo.
Co se týká postav, tak ty mi během čtení celé série neuvěřitelně přirostly k srdci. Fandila jsem Elle i všem Royalům a nesnášela Dinu, Brooke a Steva (ten mi strašně lezl na nervy!).
Čtivost už ani nezmiňuju, to je hlavní značka téhle série!
Takže za mě velké doporučení celé série a myslím, že brzo dostanu chuť na rereading. Teď jsem dočetla Padlého dědice a dneska se vrhnu na úplně poslední díl série a to Prohnilé království, takže můžete brzy očekávat recenzi na zbytek série.

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Musím říct, že od přečtení prvního dílu jsem nic moc neočekávala, proto jsem byla překvapená, jak moc mě to vtáhlo a hned jsem objednala zbytek série.
Ale teď už k samotnému druhému dílu. Konečně tady trochu poznáváme i samotného Reeda Royala, protože tu máme příběh i z jeho pohledu. Co si budem, k Elle jsem měla prostě blíž a ne jen tím, že je to prostě holka. Jen mi přišlo, že se občas Reed vyjadřoval jak opičák. Příběh skrývá opět plno zvratů jako v jedničce a ten konec .. pane bože, byla jsem strašně ráda, že mám po ruce hned další díl. Postavy Elly a Reeda se hezky rozvíjí a rozvíjí se i jejich vztah.
Je zde hezký ukázána taková ta zkaženost zbohatlíků a některých soukromých škol.
A ta čtivost? Pardon, ale za poslední dobu jsem četla jen velmi málo knížek, které se tak dobře čtou. Někomu bude příběh připadat třeba stupidní, ale mě se svět Royalů prostě líbí!

První První Kiera Cass

Tak a mám tu recenzi na poslední díl z původní trilogie Selekce. A musím říct, že ten se mi líbil úplně nejvíc. Konečně si America uvědomila, že chce Maxona a začala s tím něco dělat, to bylo asi největší plus a změna od Elity. America se stává silnější hrdinkou a už není tou nerozhodnou chudinkou, kterou byla v předchozím díle.
Dostáváme se taky víc k Maxonovi. Víc ho poznáváme a víc si ho zamilováváme (#teammaxon).
Co se týká závěru knihy, tak mi to trošku přišlo jako pěst na oko. Jakože až takový zvrat jsem nečekala a přišlo mi, že autorka moc nevěděla co, tak tam hodila tohle. Napínavé to samozřejmě bylo, to ne že ne, ale bylo to až moc. Úmrtí některých postav mě mrzelo a přišlo mi, že tím autorka trošku zametka Americe cestičku, páč umřeli hlavně "záporné" postavy, které nepřály vztahu Americe a Maxonovi.

Elita Elita Kiera Cass

Tak jsem se během nemoci pustila i do druhého dílu Selekce.
Přišlo mi, že po Selekci se tady toho nedělo tolik. America se neustále plácala v milostném trojúhelníku a přebíhala od Aspena k Maxonovi a zas k Aspenovi a tak stále dokola. To mi docela vadilo. Když byla s tím, tak s ním chtěla zůstat a vzít si ho, ale když byla s tím druhým, tak to stejné.
Fakt jsem nechápala, proč chce Aspena i po tom všem, jak se na ni vykašlal... (#teammaxon)
Co se mi naopak líbilo, že jsme se konečně blíže seznámili s ostatními účastnicemi, protože jich zbylo jen 6.
A určitě bych také vyzdvihla, že jsme se konečně něco dozvěděli o rebelech a dokonce se dostali na scénu i víc, než jen když útočili na palác. Také se nám začalo odhalovat proč.
Čtivost už je u této série samozřejmostí, takže stránky mizely opravdu rychle.

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Této knížky jsem se trochu bála, protože jsem pár dní předtím četla celkem ošklivou recenzi, ale řekla jsem si, že si udělám svůj názor. A světe div se, mně se to líbilo!
Je pravda, že kdyby to četl nějaký náročný čtenář, tak asi spokojen není, ale mně to vážně sedlo do nálady.
Čte se to samo a stránky mizí pod rukama.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, jen jsem občas moc nepochopila, jak v klidu vtipkovala o své bývalé práci striptérky. Asi bych se ti úplně nechlubila no.
Každopádně první díl byl ukončený tak, ze jsem hned objednala zbytek série.

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Jee, tak u toho jsem si tak hezky odpočinula. Strašně mi tenhle typ knížek sedí poslední dobou. Moc se mi líbilo, jak se Allie a Kaden pomalu poznávají a uvědomuji si, že by něco mezi nimi mohlo být.
Děj hezky ubíhá, knížku bych určitě nijak nezkracovala, bylo to skvělé. Žádné části mi nepřišly výplňkové a nebudily mě.
Od začátku stejně víte, jak to dopadne, ale stejně jim v těch těžkých chvílích fandíte, aby to mezi nimi dopadlo dobře a byli spolu. Hlavní hrdinka sympaťanda a co se týká Kadena, tak toho jsem občas nechápala, ale pak se za pár stránek stejně ukázalo, že se tak nechoval bez důvodu.
Takže pokud chcete milý romantický příběh, u kterého si odpočinete, tak určitě doporučuju.
Jediné, za co srážím půl hvězdičky byly dvě situace, nad kterými jsem protočila oči, ale jinak bomba!

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tak to nebylo to, co jsem od toho čekala. První díl se mi líbil teda o dost víc. Nějak jsem se nemohla začíst a i když jsem hlavním postavám v prvním díle fandila, v Nimbu to nebylo to stejné.
Určitě oceňuju myšlenky samotného Nimba. Bylo zajímavé poznat víc tento důmyslný systém a to jak vůbec funguje.
Kniha mě přestávala bavit v momentě, kdy na scénu přišel Greyson Tolliver. Tohle pro mě byla absolutně nezajímavá postava.
Knihu zachránila hlavně druhá půlka knihy a díky konci se těším na druhý díl.

17.12.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od této knihy jsem měla pěkně vysoká očekávání... A vůbec mě nepřekvapilo, že tato moje očekávání byla ještě milionkrát překonána.
Čtivost zmíním jen v rychlosti, protože ta je u Colleen už takovým standardem.
Co se týká zápletky, tak z těch se mi až motala hlava. Nevěřila jsem kolikrát tomu, co čtu. Hlavní hrdinka velká sympaťanda a úplně jsem hltala její vyprávění. I to, jak náš aktuální příběh prolínala autobiografie Verity bylo skvělé. A ten konec? No pane bože, fakt jsem na konci netušila, co je vlastně pravda a co je lež..
Prostě mohla bych tady o tom básnit v superlativech ještě hodiny, ale jediné, na co se po dočtení téhle knížky zmůžu je: "TAK TO SI SAKRA MUSÍTE PŘEČÍST!!"

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Tak tohle bylo jedno velké překvapení. A to samozřejmě v dobrém.
Nedávno jsem slyšela, že se toho moc v této knížce nedělo, ale naopak mi přišlo, že se tam toho dělo moc.
Hodně jsem ocenila vývoj hlavní postavy. Jak čistá dušička se nám stala z té ošklivé nevlastní sestry Isabelle. Jediné co, tak mi přišlo, že ostatní postavy stály na místě a nijak se nerozvíjely.
Je to psané opravdu dobře, skvěle se to čte a díky krátkým kapitolám máte potřebu číst dál a dál, protože většina kapitol konci dost otevřeně a ve velmi napjaté chvilce.

Spící Beatrice Spící Beatrice Júlia Matulová

Od této knížky jsem opravdu nevěděla moc, co čekat. Věděla jsem jen něco málo o ději a že by to měl být retelling na Šípkovou Růženku.
Ve výsledku říkám, že se mi dost líbila. Měla jsem jen jeden problém, ale ten rozeberu za chvilku.
Knížku bych zhodnotila jako velmi čtivou, stránky opravdu mizely pod rukama. Je to dobře napsané.
Vím, že autorka napsala příběh už dřív, tuším já wattpadu, ale tím, že jsem to četla v této korona době, tak to na mě působilo snad ještě víc.
Příběh graduje celou knihu, určitě nestojí na místě. Vir neustále postupuje a zasahuje další a další lidi.
Také romantická linka, která tu je, se mi líbila, ale... Tady právě přichází můj problém. Ačkoliv mám romantické příběhy ráda a tento byl opravdu super, tak mám výhradu k tomu, jak Bea neustále vzdychala nad čímkoliv, co Charlie udělal, popř. nad detaily jeho těla. Takže za to jsem srazila jednu hvězdičku, ale jinak je linka nepřeplácaná a dobře zpracovaná.
Docela by mě zajímalo i to, co se dělo před tím, než se Bea vůbec dostala do centra. Jak se virus vůbec vyskytl a tak, to by bylo fajn, aspoň v jedné dvou kapitolách.
A kapitoly jsou další věc, kterou musím ocenit. Jsou krátké, takže děj hezky ubíhá. Nemám ráda, když jsou kapitoly třeba na 40 stran.
A naposledy bych zhodnotila vizuální stránku knížky. Prostě většinou nemám ráda reálné postavy na obálkách, ale tahle slečna vypadá, jak Hermiona, takže se to dá prominout.

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Wau. Tak tady smekám.
O tohle téma už se nějakou dobu zajímám, bohužel mi přednáška, na kterou jsem dlouho chtěla zajít, nevycházela kvůli práci.
Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala a konečně jsem se dostala i k přednášce, která byla kvůli stávající situaci online.
Skvěle podaná odborná literatura. První část je spíš taková vysvětlovací, psychologická a druhá je 200 příběhů sériových vrahů. A jak sám pan Drbohlav zmínil na přednášce. Mnohem lépe jsem termínům z první části rozuměla, když jsem si pak četla ty příklady. Takže moc super a doporučuju, pokud vás toto téma zajímá.

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Megaaa! ❤️
Myslím, že si tahle knížka rozhodně zaslouží humbuk, který kolem ní je. #humbooktip2 rozhodně nezklamal.
Určitě bych chtěla vypíchnout tři věci: styl psaní, vývoj postav, atmosféra.
Styl psaní mi vážně sedl. Shelby píše opravdu čtivě. Děj je skvěle vystavěný. Stránky doslova mizí pod rukama.
Vývoj postav je taktéž naprosto dokonalý. Každá postava v knize je osobitá a úplně jiná. Naše hlavní dvě postavy jsem si zamilovala už od prvních stránek. Lou je vtipná, sarkastická a tvrdohlavá, kdežto Reid je takový ten správný ctihodný gentleman.
A jako poslední bych ráda vypíchla atmosféru. Je to skvělý frankofonní příběh. Ta francouzská atmosféra na mě přímo dýchala. Musím ale přiznat, že mě ze začátku ta nahodilá francouzská slova trochu vytrhávala z děje, ale pak jsem si všimla, že jak postupuji dějem, tak tam jsou míň a míň.
Takže ano, jdu s davem a Holubici a hada budu doporučovat, kudy budu chodit.

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Tuhle knížku jsem tenkrát viděla tuším tady na Instagramu u @penny_and_books a strašně dlouho jsem se k ní nemohla dostat. Letos jsem si ji konečně přála na Vánoce, ale bohužel z mojí blbosti a lenosti jsem se k ní dostala až teď. Ale jak se říká: lepší pozdě, než nikdy.
A teď ke knížce. Co vám budu povídat, knížek o světové válce jsem četla hodně, ale tahle byla vážně něčím jiná. Nebyla o neštěstí vyplývající z koncentračních táborů. Byla o přátelství, které bylo schopné vzniknout mezi dvěma ženami ve zcela impozantním prostředí ve strašné a zlé době. A přesně díky tomuhle se mi knížka líbila. Je napsána dobře a čtivě. Sledujeme vyvíjející se krásné a čisté přátelství mezi někým, u koho bysme to ani nečekali, protože co vám budu povídat, začátek není zrovna přátelský. Každopádně pokud chcete něco, co není tak úplně válka a smrt a neštěstí, ale něco krásného z této doby, tak doporučuju Světla zimní noci všemi deseti, dokonce všemi dvaceti prsty, které mám.

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Tak ze Zlodějů dýmu jsem byla ze začátku dost rozpačitá, protože se přiznám, že začátek mě moc nebavil. Nebo ne nebavil, ale nemohla jsem se začíst, respektive, když jsem se ke čtení dostala, tak mě to celkem bavilo, ale že bych furt sahala nedočkavě po knížce, jen abych věděla, jak to bude dál, to bohužel ne.
Nicméně, jakmile jsem překonala stránku 100, tak mě to fakt chytlo.
Samozřejmě byly části, které mě bavily a které ne. Konkrétně mě bavily kapitoly Catherine a Tash. Za to March mě moc neoslovil.
Nápad knihy je podle mě ale skvělý. Lovení démonů a získávání jejich dýmu a tak, jako námět prostě super. Má to určitě potenciál, takže jsem zvědavá na další díl.
V těch pletichách jsem se trošku ztrácela, ale nevadí.
Takže za mě doporučuju a nenechte se odradit delším rozjezdem, zbytek knihy a hlavně konec stojí vážně za to!