ElikaS ElikaS komentáře u knih

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

S Viciousem to sice nebylo vždy jednoduché, ale ani on sám to v životě jednoduché neměl. I když se na první pohled může zdát, že měl všechno, co by si mohl přát. V podstatě ho milujete a nenávidíte zároveň. V hlavě Emilie bych být nechtěla, protože ani ona to se svými vnitřními rozpory nemá jednoduché. Každopádně knížka mě vtáhla a než jsem se nadála už byl konec.

29.05.2020 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Druhý díl se mi možná líbil o trošku víc než první. Ocenila jsem vývoj postav, teda hlavně Tylerův.

29.05.2020 4 z 5

Před námi Před námi Anna Todd

Já tuhle sérii prostě miluju, hrozně mě baví ta vášeň, láska, nenávist, emoce, které jsou mezi Tessou a Hardinem. Je pravda, že tahle knížka toho moc nového nepřinesla. Líbily se mi především kapitoly potom, celkem zajímavý pohled přinesly i kapitoly předtím. Kapitoly během už známe z Polibku, ale i tak jsem se k nim ráda vrátila. Jen mě trošku mrzelo, že chyběla třeba kapitola táboráku z Hardinova pohledu nebo rozchod s Noahem, protože ty jsou mé oblíbené. Stejně tak jsem doufala, že by mohlo dojít k odpovědi na Tessinu otázku ohledně Hardinova tetování na zápěstí. No nic no. I tak jsem si knížku užila a ráda se k nim vrátím.

29.05.2020 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Viděla jsem seriál a ten mě uchvátil, takže jsem si musela přečíst i knížku. Musím řct, že mě hodně zaujal styl psaní. Je to asi první knížka v du formě, kterou jsem četla a bavilo mě to. V seriálu mi byl Joe vlastně skoro až sympatický a téměř jsem měla tendenci mu fandit, v knížce jsem tenhle pocit neměla a trochu problém vidím v tom, že si vlastně nejsem jistá, jestli v té knížce vůbec někdo sympatický byl. I přesto právě kvůli stylu vyprávění ji knížku hodnotím celkem vysoko a určitě si přečtu další díl.

26.05.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Do čtení Zaklínače jsem se pustila díky seriálu, který mě opravdu oslovil. Ale na internetu jsem četla spoustu názorů, že je kniha náročná, a tak jsem pořád váhala, zda se do ní pustit, a když jsem se do ní konečně pustila, byla jsem nadšená. Knížka obsahuje soubor povídek, které vás hned vrhnou do děje a čtou se velmi lehce. Postavy jsou velmi sympatické, moc mě bavil Geralt, který toho sice moc nenamlouví, ale když už něco řekne, stojí to za to. I přesto je mou nejoblíbenější postavou Marigold, který je neskutečně vtipný. Mám ráda dynamické knížky, ve kterých se stále něco děje, a to Poslední přání bez výhrady splňovalo. Navíc se mi moc líbilo využití tématu pohádek a napasování je na jednotlivé celkem drsné příběhy.

24.05.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

U prvního dílu jsem byla velmi příjemně překvapená, takže tentokrát jsem už měla vysoká očekávání. A ta byla nakonec ještě překonána. Faja se mi líbil ještě víc než Naslouchač a vzhledem k tomu konci už se nemůžu dočkat pokračování. Děj měl spád, líbil se mi kontrast mezi Nížinami a Duvalským pohořím. Čekala na mě celá řada nečekaných zvratů. Plus si užívám si vztah Ilan a Joela.

17.05.2020 5 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Knížka byla milá. Prostředí Paříže se mi moc libilo a příjemně dokreslovalo příběh. St. Clare byl poměrně originální postavou a velký sympaťák, i když občas by z jeho nerozhodnosti člověk zešílel.

14.05.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Komix, který máte za par minut přečtený a pozná se v něm asi každý, kdo miluje knihy. Takže jsem se pobavila a několikrát poznala a doporučuji

10.05.2020 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Paráda, i druhý díl jsem si neskutečně užila. Sabina a Maarten mě opravdu baví. Je to skvělá dvojka. Navíc příběh je nepředvídatelný a opravdu až do konce člověk čeká než se mu všechno propojí. Rozhodně doporučuji.

10.05.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Wow, tak tohle byl rozhodně nejlepší thriller, který jsem četla (i když uznávám, že jich nemám přečtených zas tolik). Knížka mě chytla od první stránky a do konce nepustila. Příběh byl propracovaný a po celou dobu neskutečně napínavý a Sneijder byl úžasný, hned jsem si ho oblíbila.

07.05.2020 5 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

U knížky jsem se skvěle povavila, stejně jako u prvního dílu. Rozhodně nemůžete čekat žádný velký příběh ani zápletku, ale je to legrace, takže když potřebujete zvednout náladu, přesně po téhle knížce stáhněte.

06.05.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Knížka byla fantastická. Opravdu propracovaná, libil se mi pohled do hlavy pachatele. Ale jednu hvězdu musím srazit za neskutečne otravnou Rizzoliovou, ta me neskutečně iritovala.

05.05.2020 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Moc jsem si to užila a od knížky se nedokázala odtrhnout. Příběh mě vtáhl a do poslední stránky nepustil.

02.05.2020 5 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Skvělý příběh a hlavně ohromná zábava. Celou knížku jsem se skvěle bavila, vzájemne pošťuchování a slovní výměny byly perfektní. Všechny postavy mi byly prakticky okamžitě sympaticke, takže se určitě pustim i do knížky Kulti.

30.04.2020 5 z 5

První láska První láska James Patterson

Před čtením jsem očekávala další z řady young adult romantických oddychovek, která řeší první lásku bez nějakého závažnějšího tématu. Takže v půlce knihy mě čekal v celku šok a byla jsem vyvedena z omylu. Knížka se mi líbila, četla se krásně a i jsem si pobrečela, takže rozhodně vyvolává emoce. Doporučuji

29.04.2020 4 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

První půlka byla úžasná, druhá pro mě byla trochu slabší. Každopádně jsem se skvěle pobavila a knížku přečetla za chviličku.

27.04.2020 4 z 5

Útěk za láskou Útěk za láskou Petra Martišková

Tyhle romantické příběhy prostě můžu. Příběh jsem si užila, Nate byl úžasný a moc jsem si ho oblíbila, Emma byla taky fajn. Příběh krásně plynul a oceňuju, že byl vlastně krátký a nebylo tam nic zbytečného. Příjemná, milá, romantická oddychovka na odpoledne.

26.04.2020 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

To bylo tak něžný a sladký, při tom ale příběh měl myšlenku a silné téma. Rozhodně to není moje poslední knížka od autorky a doporučuji.

25.04.2020 5 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Knížka je podle me spíš průměrná, autor sice umi zvolit originální prostředí, ale příběhu bohužel chybí neco navíc, nejaka hlubší myšlenka. V podstatě se v knížce nic moc neděje.

23.04.2020 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Bylo to skvělý! Promyšlený příběh, kdy jsem sama nepřišla na to, kdo je vrah. Navíc Tilly s Poeem byli úžasná dvojka!

22.04.2020 5 z 5