ElfkaEleanor ElfkaEleanor komentáře u knih

Konkláve Konkláve Robert Harris

Čtivé, propracovaná psychologie postav i dialogy mezi nimi. Oceňuji autorovu snahu zrekonstruovat, co se děje za zavřenými dveřmi, a že knihu neodbyl. Na faktech a prostředí si dal záležet. Pro laika relativně zábavná forma, jak poznat zákulisí volby papeže a v hrubých náčrtech církevní hierarchii.

28.05.2019 4 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Ačkoli kniha není žánr, který běžně čtu, tak ve mně Čtyřcestí zanechalo hluboký dojem. Příběhy čtyř členů jedné rodiny, které se navzájem proplétají s leckdy velmi realistickými popisy, které o to víc podtrhují dojmy čtenáře.Oceňuji i autorovu odvahu nedávat čtenáři nic na zlatém podnose. Střípky děje si člověk musí do jednoho celku poskládat sám... a je to skvělé.

12.02.2019 5 z 5

Hezky napsane, ale vlastne kniha nerika noc noveho...

10.02.2019 3 z 5

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Brownovka pro mladsi rocniky, ktera je vsak ctiva i pro dospeleho. Peclive studium alchymistickych postupu a historickych pramenu se autorovy vyplatilo, dokazal to bravurne zuzitkovat a knihu nelze nez doporucit.

09.02.2019 5 z 5

Pohodova cetba, zadna extra romantika, originalni zapletka. Pravda, nazev je zavadejici a cigeratami se kniha jen hemzi. To ale asi patri k francouzskemu zivotnimu stylu.

20.10.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Langdonovo dobrodruzstvi se cte porad dobre, ale zkratka to pusobi uz jako ohrana deska. Jakoby si autor vzal osnovu Sifry a na jeji misto dosadil jine jmena postav, zemi a moderni umeni. Namet je zajimavy, ale utopil se v premire popisu modernich del a neoriginalitou zapletek.

31.08.2018 2 z 5

Rozcouraná duše Rozcouraná duše Marcela Mlynářová

Knihu považuji za poměrně suchý a velice stručný popis cest. Zážitků a děje je tam jen velmi poskrovnu. Další knihu si rozhodně nepřečtu.

30.08.2018 1 z 5

Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Velitelem v Osvětimi : autobiografické zápisky Rudolf Höss

Zajimave dobove svedectvi a nahled do psychiky nechvalne proslule osobnosti nasich evropskych dejin. Bohuzel, v uvodu i na konci meho vydani je mnozstvi vycerpavajicich komentaru, ktere cloveku od zacatku nuti nejake chapani nasledneho textu a nenechaji ho utvorit si vlastni nazor. Tyto komentare a interpretace bych vsechny presunula za hlavni text.

02.08.2018 4 z 5

Dcera ohně Dcera ohně Matt Ralphs

Čte se rychle, děj není složitý, cílová skupina 11+ v tomto knihu ocení. Problém vidím v některých krvavějších a drsnějších pasážích, které mě sice potěšily jako zpestření a jisté prohloubení děje, ale už mi dávno není 11 a nejsem si jistá, zda bych chtěla, aby knihu dcera četla.

Jedná se o autorovu prvotinu, potenciál kniha má, ale není naplno uplatněn. Mohlo by se jednat o hezkou pohádkovou knihu nebo fantasy pro starší a dospělé. Bohužel, mám pocit, že se autor snažil zavděčit všem. Uvidíme, co přinese druhý díl.

29.07.2018 2 z 5

... ismy: Jak chápat moderní umění ... ismy: Jak chápat moderní umění Sam Phillips

Přehledná kniha pro základní orientaci v umění. Škoda jen, že v ní není více obrazových příkladů.

10.07.2018 4 z 5

Vaříme s Chody Vaříme s Chody Vladimír Strnad

Netradiční kuchařka, která překvapí, pobaví a hlavně poučí!

Každý recept asi nevyzkoušíte, ale většinu určitě.

10.07.2018 5 z 5

Vyvážená strava Vyvážená strava Sarah Brewer

Osobní zkušenost s ní nemám, ale manžel ji jen chválí a odmítá vyřadit z knihovny. :)

10.07.2018 5 z 5

Kočičí řeč Kočičí řeč Gerd Ludwig

Kniha je sumarizací informací o kočičím chování. Vše je řečeno jasně a stručně. Nehraje si na odbornou literaturu, takže ji ocení každý začátečník jako základní příručku pro péči o kočku. Troufám si říci, že je vhodná i pro dítě 8+, vzhledem k jasnosti a krátkosti textů s množstvím obrázků. Takže pokud chcete někomu darovat vrnivé klubíčko, určitě přibalte knihu jako must-have příručku.

Pokud však chcete nadchnout chovatele, který má kočku už nějaký ten pátek, pak tuto knihu ne. Máme dvě kočky a v knize jsem nenašla nic, co by mne nenaučila již praxe. Pokud se svým mazlíčkem trávíte čas a znáte ho od kotěte, pak toho mnoho okoukáte a doporučuji odbornější literaturu.

10.07.2018 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Snad nejsilnější kniha o holokaustu, kterou jsem kdy četla. Oceňuji obzvlášť vyprávění života hrdinky před 2. světovou válkou. Ukolíbá vás to, dodá vám větší pocit spřízněnosti. Postupně s ní pak nuceně propadáte na dno společnosti, cítíte zmatek a nakonec objevujete hrůzy Osvětimi a života "nežádoucí" osoby.

Název Mengeleho děvče je sice zavádějící, protože jen velmi malá část je tomuto tématu věnována. Na druhou stranu, kdyby si ji Mengele opravdu "oblíbil" a dorazila do tábora dříve, zřejmě by nebyl nikdo, kdo by mohl vyprávět její příběh.

Fotografie vhodně doplňují vyprávění a podtrhují vzpomínky.

04.07.2018 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

...A tak to dopada, kdyz psychicky slabi jedinci bez vlastni vule a nazoru pisi dejiny...

Bravurni romanove zpracovani zivota Rudolfa Hosse.

19.06.2018 5 z 5

Padesát odstínů tymiánu Padesát odstínů tymiánu Zdenka Pšeničková

Nekonvencni hrdinka, ktera ma vskutku sverazny pristup a prorizlou pusu, pobavi. Autorka vystihla typickou teenagerku a jeji osud zasadila nekam na pomezi recke mytologie, Bradavic a naseho sveta. Skoda, ze podtitul evokuje pribeh ze sveta bylinkarstvi a magie. Magie sice nechybi, ale sila bylin a jejich kouzelne vyuziti budete hledat marne. Pro dospivajici idealni fantasy pohadka, pro dospele, kteri maji uz neco nacteno, to muze byt unavne opakovani toho, co cetli uz jinde.
Hvezda navic za krasne graficke zpracovani.

08.06.2018 3 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Vlastne nevim, co jsem cekala, ale milostne dopisy vytrzene z kontextu ztraceji na kouzle... Skalni fanousek Sexu ve meste knihu snad oceni do sbirky relikvii ze serialu.

19.05.2018 1 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Vtipne a ctive zpracovane postrehy ze zivota herecky. Doporucuji kazdemu, kdo si chce dat nohy na stul a jen tak relaxovat u nenarocne cetby.

19.05.2018 3 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

Dej byl originalni, plny fantazie autoru. Akce take nechybela, ale bohuzel knize chybi to, co by vtahlo ba primo pohltilo ctenare. Demotivujici je i to, ze dalsi dily v cestine jiz nevysly.

19.05.2018 2 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Vtipne, pohodove cteni plne akce a romantiky, ktere oceni kazda romanticka duse 13+ :) Bonus je i zakomponovani do historie. Vic takovych knih!

19.05.2018 4 z 5