Dcera ohně

Dcera ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362394/bmid_dcera-ohne-NeX-362394.jpg 4 102 20

Dcera ohně série

Hazel až do svých dvanácti let neopustila kouzlem chráněnou mýtinu, kde žila se svou matkou – čarodějkou. Jednoho dne se tam však zjeví nebezpečný démon a matku unese. Dívka se poprvé ve svém životě vydává za hranice mýtiny s nelehkým úkolem matku najít. Cestou se přidá k pochybnému lovci čarodějnic a jeho učedníkovi Davidovi. Ti netuší, že Hazel je také čarodějka. Její schopnosti se začaly projevovat až po šoku z matčina únosu a i ona sama je z toho pěkně vyděšená. Dokáže dívka matku najít a vysvobodit ji ze spárů zlého démona? Co se stane, až David zjistí, že Hazel umí kouzlit s ohněm? Vždyť jeho úkolem je čarodějnice chytat a přivádět je před soud!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Fire girl , 2015

viki77
15.11.2022 5 z 5

Zajímavý fantasy román.Dobře se četl i byl chvilkami napínavý.Děj se mi velmi líbyl.

jennefer
04.11.2022 3 z 5

Beru to jako příjemnou knížku pro děti 9-12 let. Je tam odvaha, přátelství, rodina, a spousta trablů:-D

monika3332
04.03.2022 1 z 5

Fantasy mám ráda, ale tady jsem se nudila.

M.C.SMITH
12.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Kniha zajímavá, dobře a lehce se četla. Líbil se mi námět, i když mne hrozně zklamal David, ale dalo se čekat, že to bude zmetek.
Lovec čarodějnic byl parádní, jeho nabručená povaha se mi líbila. A úplně nejlepší byl plh Bramley, ten byl sladký a já si ho zamilovala.
Jinak musím říct, že to byla kniha, která nenadchne a ani neurazí. Byla to oddechovka.

kate9326
27.05.2021 5 z 5

Opravdu pěkná fantasy....je těžké najít něco nového, co tu ještě nebylo, a tohle se tedy povedlo..Historicko-magická zápletka se zajímavými postavami - a obálka je také nádherná..

Bublina999
17.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Zajímalo by mě, proč má dívka na obálce hnědé vlasy, když je v knize snad dvacetkrát řečeno, že Hazel je zrzka. Kniha se dobře čte, i když je to spíš odpočinkové, postavy jsou příjemné, baví mě, jak David Hazel zradí, ač byli předtím přátelé, a jak se s Titem spřátelí, ač jí předtím trochu štval. Nejlepší je ale Bramley.

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Hezky se mně četla.

Tialexa
06.03.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Užila jsem si ji moc. Dobře se mi četla.

Alusa111
16.02.2021 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila, každý večer jsem lehla a nemohla se od ní odtrhnout (jako od všech knížek s nepřirozenosti). Ale musí se k tomu koupit i druhý díl jinak by byl konec neuzavřený (a to stejně je)

Luigi1
15.02.2021 5 z 5

Příběh Hazel mě tak zaujal,že jsem knihu pustil až byla přečtena.Jsem moc zvědavý jak dopanou utajované skutečnosti.

_Nelisa_
02.01.2021 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, i když to je v trochu jiné věkové kategorii než jsem já. :D

Plusy:
+ Já jako velká fanynka YA žánru (zejména fantasy knih), jsem musela po téhle knížce prostě sáhnout. A myslím si že jsem neudělala chybu. Je tam plno věcí s magií a celkově strašně věcí s nadpřirozenou tématikou.
+ Hlavní hrdinku Hazel jsem si oblíbila už od její první zmínky.

Mínusy:
- V některých částech si myslím že to bylo celkem drastické vzhledem na věkovou skupinu pro kterou je tahle kniha určená (i když pro mě to bylo spíš plus :D).
- Kniha je zakončena tak neurčitě, že si prostě musíte koupit druhý díl, i kdyby se vám to příliš nelíbilo.

Dani3
02.03.2020 2 z 5

Příběh není nijak složitý, ale špatně se mi to četlo, hlavně ze začátku. Přišlo mi, že autor si namyslel určité body a ty pak hodně nešikovně pospojoval dohromady, nebo text hodně proškrtal, aby zachoval formát dětské knihy. Krátké kapitoly a forma tomuto odpovídají, ale na druhou stranu některé pasáže se mi ale zdají na věkovou skupinu 9-12 (v této sekci je to zařazeno u nás v knihovně) trochu moc násilné.

Vikos
04.10.2019 5 z 5

Nádherný :D bylo to vážně fajn čtení.

ElfkaEleanor
29.07.2018 2 z 5

Čte se rychle, děj není složitý, cílová skupina 11+ v tomto knihu ocení. Problém vidím v některých krvavějších a drsnějších pasážích, které mě sice potěšily jako zpestření a jisté prohloubení děje, ale už mi dávno není 11 a nejsem si jistá, zda bych chtěla, aby knihu dcera četla.

Jedná se o autorovu prvotinu, potenciál kniha má, ale není naplno uplatněn. Mohlo by se jednat o hezkou pohádkovou knihu nebo fantasy pro starší a dospělé. Bohužel, mám pocit, že se autor snažil zavděčit všem. Uvidíme, co přinese druhý díl.

Pajii
28.07.2018 5 z 5

Ač je to čtení pro mládež, knížka mě úplne vtahla do děje a nešlo se odtrhnout. Psané v krátkých poutavych kapitolách mi naprosto vyhovovalo.

hurikan123
17.06.2018 5 z 5

vzrušující magické prostředí a hrdinové, skvělé pasáže a stabilní příběh
Jedna z nejlepších, co jsem kdy četl ale chtělo by to pokračování

carollfu
07.06.2018 4 z 5

Tato knížka se sice tváří jako miloučký příběh pro děti a mladistvé, ale zdání klame. Z některých pasáží mě až mrazilo v zádech a u konce jsem prostě musela ukápnout slzu. 4*

1259
04.06.2018 4 z 5

Knížka se mi hezky četla, i když je určena pro 14 letý. Snad bude i pokračování, neboť příběh se mi zalíbil a hodně upoutal.

laura
24.03.2018 3 z 5

Upoutala mě především nádherná obálka... Příběh jsem zpočátku moc neprocítila, protože dvanáctiletá hlavní hrdinka je mi už zřejmě příliš vzdálená. Ale pak mě zvrat v ději překvapil a kniha mě začala bavit. Druhá polovina je napínavá, akční, děsivá a překvapivá svými zvraty. Ne všichni, které považujeme za přátele jimi jsou... Ne všichni, které považujeme za nepřátele, se jimi stanou... Myslím, že při čtení této knihy se nakonec nebudou nudit ani starší ročníky (jako třeba já)...

simona8126
16.02.2018 4 z 5

Je to knížka pro mladší čtenáře, ale celkem jsem si ji užila. Téma čarodějnictví mě jistě nikdy neomrzí, ačkoli tu rozhodně nejde o příběh, co by se podobal třeba Harrymu Potterovi. Hlavní hrdinka téhle knížky své schopnosti sice taky objevuje pomalu a vylekaně, ale žije ve světě, kde jsou čarodějnice pronásledovány a upalovány. Navíc má velmi sympatického společníka, totiž služebníka – roztomilého plcha se smyslem pro sarkasmus. Jediné, co mi vadilo, byly poměrně časté chyby a překlepy (všímala jsem si jich hlavně ve druhé části, ta byla napínavější a zajímavější). Taky mě mrzí, jak to dopadlo s Davidem, ale nepředbíhejme. Na to už si přijďte sami. Víceméně doporučuji těm, co ještě úplně nevyrostli a dost možná je to ani nikdy nečeká. ;)