eLeR eLeR komentáře u knih

Miluj ma ironicky Miluj ma ironicky Maxim E. Matkin

Je to veľmi rýchle a ľahké čítanie. Povedala by som, že také časopisové čítanie. Na začiatku som si myslela, že ju odložím a nedočítam, ale potom som sa rozbehla. Od Matkina som čítala len jeho prvý román, ale ten bol veru ďaleko lepší. A ten bonus ma celkom pobavil ... riadne somariny :-)))

26.02.2014 2 z 5

Kolotoč Kolotoč Michail Michajlovič Zoščenko

Najprv som si na jeho štýl musela trošku zvyknúť, ale číta sa to samo. Naozaj vtipné.

Cizinec Cizinec Albert Camus

Jednoduchý a zaujímavý príbeh vyrozprávaný úprimným a mierne "necitlivým" človekom. Ak sa Vám knižka dostane do rúk, treba prečítať.

26.02.2014 4 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

kto toto ešte nečítal? .. :-)

Tajný život včel Tajný život včel Sue Monk Kidd

Naozaj pekná kniha, písaná príjemným štýlom. A aj film bol pekný.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Anna mala veľmi bohatý vnútorný život a tú svoju mladú hlávku plnú všelijakých myšlienok a pocitov, preto sa tých 26 mesiacov zdá, akoby uplynuli rýchlo. Ale dva roky sú stále dva roky, o to viac, že sa odohrávali na pozadí takých smutných udalostí, a že ich prežili v takých "neľudských" podmienkach. To že Anna, bola na svoj vek veľmi uvedomelá a duševne a rozumovo vyspelá, netreba ani pripomínať.

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Mám rada, keď siahnem po knihe z úplne iného súdka, z akého obvykle čítavam, a tá sa mi páči. Čítala sa naozaj dobre a dozvedela som sa zasa niečo nové a iné. Je to predovšetkým kniha pre ženy a o ženách.

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Smutný životný príbeh jednej ženy, ktorá nestratila nikdy nádej aj napriek pohnutému životu. Treba prečítať, človek sa dostane do úplne iného, nepoznaného sveta.

Voda pre slony Voda pre slony Sara Gruen

Zaujímavý životný príbeh, miestami inšpirovaný skutočnými udalosťami. Kniha je písaná jednoduchým štýlom a veľmi dobre sa číta.

Biele noci, čierne dni Biele noci, čierne dni Peter Holka

mne sa veľmi páčila a bolo mi to všetko veľmi povedomé :-) ... odporúčam

Zem a popol Zem a popol Atík Rahímí

iné, ale zaujímavé ...

Jedz, modli sa a miluj Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbert

Druhý z dvoch ? prípadov kedy ma film bavil viac ako kniha.

26.02.2014 2 z 5

Púštny kvet Púštny kvet Waris Dirie

jeden z dvoch ? prípadov, kedy ma bavil film viac ako kniha

Boh múch Boh múch William Golding

Nevinný dobrodružný príbeh sa mení na príbeh plný strachu a hrôzy. Ku koncu naozaj sila. Vždy bude nejaký Ralph a Jack, dobro a zlo. Každý človek je iný a každý prežíva a správa sa vo vyhranených situáciách inak. Celkom zaujímavé a poučné čítanie, ale čakala som ďaleko, ďaleko viac ..

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Výborná vec ..

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Veľmi ťažké čítanie, sama sa čudujem, že som to dočítala ... ale niečo ma nútilo čítať ďalej a ďalej ...

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Myslím si, že toto nie je ľahké čítanie. Mne sa čítala dobre, lebo tesne predtým som bola na návšteve v Anglicku, takže som potom s pani Dé chodila úplne s prehľadom po Londýne.

19.02.2014 4 z 5

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

fajin jednohubka ..

19.02.2014 4 z 5

Pevné pouto Pevné pouto Alice Sebold

pre mňa veľké sklamanie ...

19.02.2014 2 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend