eLeR eLeR komentáře u knih

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

Kultová kniha. Kultový film. Nič viac, nič menej.

Inventúra Inventúra Erlend Loe

Výborná kniha. Úplne iný Loe. Bol by z toho super film, keby ho točili Severania. :-)

Kaspický dážď Kaspický dážď Gina Nahai

Knihy Giny B. Nahai by nemali brať do rúk ľudia, ktorým nesedí magický realizmus, lebo potom zostanú sklamaní. Ja som bola spokojná.

Tiché mesto Tiché mesto Gina Nahai

Samozrejme, že každý, kto čítal Anjelov bude porovnávať. Ja som sa tomu nevyhla tiež. Ani zďaleka to na nich nemá, ale je to tiež výborná, magická kniha.

Anjel nad Teheránom Anjel nad Teheránom Gina Nahai

Fantastický zážitok. Odporúčam!

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Posteľ, oranžová deka, kniha a ja. A John si získal moje srdce. Navždy.

Písečná žena Písečná žena Kóbó Abe

Ku knihe som sa dostala cez čsfd, viac ľudí ju tam pochválilo. Tak som si ju požičala z knižnice a prečítala. Veľmi dobre čitateľná, aj keď náplň je ťažšie stráviteľná. Film som ešte nevidela.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Moja prvá kniha od Harukiho a hneď po nej sa zaradil medzi mojich obľúbencov. Midori bola famózna, patrí k mojim obľúbeným knižným hrdinom.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Fantastická záležitosť.

Komplet - Věčně zpívají lesy Komplet - Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Nádherná trilógia. Nádherná. Čítala som to všetko rad radom a cítila som sa byť členkou ich veľkej rodiny. Odporúčam!

Zóna 22 Zóna 22 Tig Hague

Kniha podľa skutočnej udalosti. Silný príbeh. Nepredstaviteľná vec, že niekoľko rokov dozadu, niekoľko kilometrov od nás sa niečo takéto dialo. Bola som naozaj pohoršená väzením a podmienkami v ňom.

Majster šarkanov Majster šarkanov Khaled Hosseini

Silný príbeh a jedna nádherná kniha. Hosseini vie naozaj bravúrne "rozprávať".

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Výborná kniha, výborný štýl ... človek akoby putoval s pani lekárkou. A priznajme si, skoro každému by takáto cesta pomohla.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Síla vzdoru ma zo všetkých kníh bavila najmenej, ale čo začnem čítať, vždy dočítam. Čítala sa ľahko, len ma už trošku nudila.

17.02.2014 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhá časť série ma bavila trochu menej ako jednotka. Stále sa tam všetko opakovalo ... boj o život, prežitie, veriť, či neveriť protivníkovi ... stále to isté, ale aj tak to bolo v pohode čítanie.

17.02.2014 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Hry o život som si zohnala preto, lebo kamarátka žijúca v Amerike mi o tom stále rozprávala. Moc tento typ kníh nečítam, ale ... Čítalo sa to veľmi ľahko a naozaj ma to bavilo.

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Snáď moja najobľúbenejšia kniha. Pamätám ako som ju začala čítať a hovorila som si po prvej strane, bože to ak bude takto dopodrobna opisovať všetko, to bude ale riadna nuda. A opisoval, a dopodrobna, a všetko ... a bolo to geniálne.

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Knihu som mala na zozname kníh, ktoré mám prečítať, od jedného kamaráta. Na zoznam som zabudla, po niekoľkých rokoch sa objavil a ja som sa do nej pustila. Neskutočná záležitosť. Odporúčam všetkým!

12.02.2014 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Toto bola veľmi, veľmi dlho moja najobľúbenejšia kniha a Yossarian môj obľúbený knižný hrdina. Viac snáď ani netreba písať.

12.02.2014 5 z 5