Červený stan přehled

Červený stan
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21655/bmid_cerveny-stan-R5t-21655.jpg 4 99 99

Biblický příběh ze Starého zákona zpracovaný do románové podoby vypráví o životě Díny, dcery Jákobovy. Červený stan byl pro starozákonní ženy životně důležitým místem. V něm se rodily děti, ženy se do něj uchylovaly v době nemoci i pocitu nebezpečí. Hlavní hrdinkou příběhu je Dína, dcera Jákobova. O dívku se kromě matky Ley starají také tři tety a každá z nich dá Díně do života jinou cennou radu a zkušenost. Na svět biblických žen i mužů se díváme především jejíma očima, ona nám vypráví i svůj vlastní pohnutý osud.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

The red tent , 1999


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený stan. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (32)

kosátkoo
21.06.2024 5 z 5

Nalezeno v knihobudce a kupodivu – ačkoliv to má příšernou obálku, tak to bylo velmi čtivé a příběh dobře vystavěný. Chválím a vrhám se na další knihy autorky.

ElikaS
22.01.2024 4 z 5

Přiznám se, že o tomto příběhu jsem nikdy neslyšela. Je pravda, že biblické příběhy znám jen povrchně, a to především ty nejznámější, takže o tomhle jsem vůbec neslyšela. Každopádně musím říct, že mě knížka celkem příjemně překvapila.
Příběh se mi líbil, stejně jako atmosféra knihy. Knížka mi nádechem i stylem vyprávění připomínala Vzpurnou dceru, která se mi líbila moc.
Poslední dobou mě začínají bavit knížky, které odhalí i část historie a dobovou reálie, tak tomu bylo i v této knížce, i když podle toho, co jsem dohledala s fakty (jestli se tomu tak dá říkat), autorka nakládala volně. Každopádně knížka byla zajímavá a bavila mě.


Chytuš
09.01.2024 5 z 5

UCHOKNIHA. Před lety jsem viděla film, který se mi tenkrát hodně líbil, proto jsem si chtěla příběh připomenout i v jeho knižní podobě. A rozhodně nelituji - příběh Díny je okouzlující v obou podobách. O Díně Bible moc neříká, takže byl prostor pro vystavění originálního nového pohledu na celý její život. Knížka je hodně ženská v tom pozitivním slova smyslu - ukazuje život žen v tehdejší společnosti nikoli jako podřadných bytostí, ale žen, které si dokázaly v omezeních společnosti vytvořit svoje vlastní pravidla a dokázaly v rámci možností jít svou cestou, která ovšem v ničem neztrácela ženskost. Krásné a inspirující...

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (44. týden)

25.10.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Červený stan v seznamech

v Právě čtených2x
v Přečtených128x
ve Čtenářské výzvě15x
v Doporučených7x
v Knihotéce79x
v Chystám se číst78x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

pohled jiné postavy na původní příběh

Autorovy další knížky

Anita Diamant
americká, 1951
2002  84%Červený stan
2016  81%Bostoňanka
2011  72%Po noci přijde den