Efča59 Efča59 komentáře u knih

Jezero Jezero Bianca Bellová

Bylo to drsné, jiné, ale mně se to prostě líbilo.

23.04.2018 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Pro mě byla kniha trochu zklamání. Do první poloviny jsem se ztrácela v jednotlivých liniích děje a propletenosti postav. V druhé půli už kniha nabrala spád a četla se lehčeji. Oproti Rybí krvi, ze které jsem byla nadšená, se jedná o slabší kousek.

08.04.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mě nenadchla. Přečetla jsem ji celkem rychle, ale děj mi přišel hodně překombinovaný. Pocitově bojuji mezi tím, zda to byla oddychovka nebo slatanina.

20.02.2018 3 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Tak toto byla jedním slovem nádhera. Krásný jazyk, zajímavě propletený příběh, nešlo přestat číst.

04.01.2018 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Mně se kniha líbila... Přečetla jsem ji v podstatě na jeden zátah. Jedná se o intimní zpověď autorky, ve které se snad každý místy najde. ZN. Ideální číst po rozchodu nebo v krizi vztahu.

01.01.2018 5 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Krásná a poučná klasika.

16.12.2017 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Musím souhlasit s vetšinou čtenářů. Přes rozvážný a možná zdlouhavý začátek se kniha rozvinula ve velmi příjemné čtení s řadou charakterních postav a poslední třetina už se četla doslova sama. Je to přesně ta kniha, co pohladí po duši.

Opět kniha, ke které jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě. Takže díky databáze :-)

12.12.2017 5 z 5

Já nevím, opravdu jsem se snažila tu knihu dočíst....ale posledních 100 stran jsem už jen proběhla. Rozhodně nemohu doporučit někomu, kdo už cestoval někdy sám s batohem na zádech. Nevím, jaký je autor ve skutečnosti, ale celá kniha je protkána "všeználkovstvím" a rádoby vtipy, u kterých jsem se ale nesmála.....Jedna hvězda alespoň za ilustrace.

29.10.2017 1 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Výborná kniha o lásce k synovi. Oddechové čtení. Bavila jsem se.

29.10.2017 5 z 5

Mafie matek Mafie matek Kerstin Gier

Ideální čtivo pro matky na mateřské, které to mateřství zas až tak nežerou :-)

07.10.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knihu jsem si koupila v podstatě jenom kvůli Čtenářské výzvě. Nakonec byla tato pohádka příjemné překvapení.

17.08.2017 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha pro mě byla příjemným překvapením. Po delší době je to český autor, který mě zaujal stylem psaní, jazykem, vyprávěním. Kniha se četla lehce, krásně plynula. I když neměla žádné dramatické zvraty, těšila jsem se vždy na další a další stránky.

11.08.2017 5 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Literární skvost to pravda není, ale jako oddychove čtení na mateřské dovolené mohu doporučit.

04.08.2017 3 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Úžasná kniha.. Perfektní jazyk a silné téma... Doslova jsem ji zhltla. Určitě to není poslední kniha od teto autorky.

24.06.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět skvělá detektivka. Čtyři hvězdy místo pěti pouze z důvodu, že jsem se kolem stopadesate stránky zasekla a chvíli se nešlo hnout z mista.

13.06.2017 4 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Krásná kniha, přečtena opravdu velmi rychle. Čekala jsem spíše oddychovou literaturu, ale kniha je spíše o popisu emocí. Ukázka toho, že i z jednoduchého příběhu se dá vytvořit opravdu krásna četba pomocí vhodně zvolených slov a vcítnění se do pocitů hlavní hrdinky.

26.05.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Musím říct, že kniha mě zklamala. Dočetla jsem ji v podstatě jen kvůli výzvě. Autor se snaží byt za každou cenu vtipný, ale někdy je to zkrátka až moc. Děj nebo zápletku jsem také hledala marně. Kniha vhodná jako oddechové čtení k vodě.

07.05.2017 2 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha je napsána krásným jazykem. Myslím, že přesně toto české literatuře chybělo. Určitě to není poslední kniha od tohoto autora.

15.04.2017 5 z 5

Zajímavý námět skvělé doplněný fotografiemi, díky kterým si člověk může ještě lépe představovat dej knihy. Přečteno jedním dechem.

26.02.2017 5 z 5

Láska a tělo Láska a tělo Arnošt Lustig

Napsáno krásným jazykem. O tom, že láska může existovat i v koncentračním taboře. Čtyři hvězdy jen proto, že knize i přes krásu jazyka trochu chybí samotný příběh.

24.02.2017 4 z 5