DustinMind DustinMind komentáře u knih

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá knížka, která vás dostane do zajateckého tábora Čangi. Mohu jen doporučit.

16.09.2011 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tohle byl můj nejdepresivnější, nejšílenější, nejznepokojivější zážitek co se týče celkové literatury. Byly chvíle, kdy jsem si dokonce naivně myslel, že třeba se to povede, třeba je O´Brien vážně taky ideozločinec, který se Winstonovi a Julii snažil pomoct - dokud se to neotočilo v roky týrání, nesnesitelné mučení, ponižování a vrcholné psychické vygumování mozku. Vším, čím si Winston procházel a čím trpěl, jsem trpěl s ním.
Otroctví je svoboda. 2 + 2 = 5.

V rámci příprav na týden nenávisti se odebírám k sobě na kóji. Miluji velkého bratra !

10.09.2011 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

,,Co to znamená ochočit?´´ nádherná knížka, kterou jsem se pročetl v mladším věku a která mi zůstala jako jedna velká čerstvá pohádková vzpomínka.

09.09.2011 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Agatha Christie je jedna z nejlepších, která dokáže udělat z detektivky čtení na jeden nádech.

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Všechny Neználkovy knihy jsem časem mého dětství pomalu pročítal. Legrační, zábavné a naprosto ideální pro první čtení.

30.08.2011 5 z 5

Ideální kniha pro ty nejmenší. Masivně tlustá (pokud máte vydání všech dílu v sobě) a masivně legrační.

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Sice velmi tlustá, ale také hodně ilustrovaná kniha pro děti. Legrační, dobrodružná a s každým krokem plná radosti.

30.08.2011 5 z 5

Agáta a doktor Lupa - Ukradený obraz Agáta a doktor Lupa - Ukradený obraz Gerit Kopietz

Detektivka pro mladé, která pobaví už jen díky té malé lupě na přední straně. Jedna z mých prvních knížek v mladém věku.

30.08.2011 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

Ta první povídka byla celkem překvapivě děsivá. Na čtení v nočních hodinách celkem slušný povídky.

28.08.2011 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Kniha pro mě byla rozhodně děsivější a napínavější než zfilmování, ale rozhodně se mi líbila v obojí podobě.

26.08.2011

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čtyři nohy dobré, dvě nohy lepší. Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. Jak se to vlastně choval sovětský svaz. Ať už jen lidská prasata, nebo zbytek v otroctví těch nahoře. Farma zvířat předvádí alegorickou formou chování opravdových lidských ,,sviní´´.

26.08.2011 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tohle dílo šlo stránku po stránce jako neskutečná literární krása. Občas sice neustále opakování věty ,,chodil okolo a kousal se do rtu..'' mě už přecházelo, ale rozhodně to nic nemění na tom dokonalém díle. Závěr byl rozhodně překvapivě mrazivý.

24.08.2011 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Svět podle Garpa byla moje první Irvingovka, a hned od začátku mě Irving rozhodně plně oslovil svým humorem a bavil mě po celou dobu toho čtení. Od týhle knížky se odtrhnout pro mě bylo těžký.
____________________________________________________________________________

Pozn. pod čarou.

Momentálně jsem se pobláznil k znovu přečtení Garpa, kterého jsem tedy po roce znovu přečetl, takže se zase těším z dokonalé Irvingovské tvorby, než přejdu na Owena, nebo New Hampshire.

23.08.2011 5 z 5

Pravý Hannibal Lecter Pravý Hannibal Lecter Jaques Buval

Opravdu zajímavá knížka. Robert Maudsley jako Hannibal mě vážně nadchnul a jeho příběh byl místy vážně děsivý. Knížka byla napsaná perfektně, rozhodně skvělý dílo.

19.08.2011 5 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Jako menší jsem ji četl s velikou chutí a celkem hodně mě bavila. Bořík byl prostě kluk pro můj věk.

18.08.2011 5 z 5

Těžký časy Těžký časy Charles Bukowski

Tahle knížka se mi opravdu moc líbila. Několika stránkové povídky, které mě většinou vážně hodně rozesmály. Rozhodně patří jedněm z nejlepších od Bukowskiho.

18.08.2011 5 z 5

Tvrdej chleba Tvrdej chleba Charles Bukowski

Bukowski jde pokaždé jinou cestou. Tahle mě zrovna moc nezaujmula, ale co na tom. Průměrná sbírka básní, ale oproti jeho jiným knihám tu nestavím vlajku na stožár.

18.08.2011 3 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Básně a povídky od bukowskiho mají vždycky něco do sebe. Tahle kniha je toho přesným příkladem.

18.08.2011 4 z 5