Vraždy podle abecedy

Hastings se právě vrátil ze svého ranče v Jižní Americe, když mu jeho přítel Hercule Poirot ukazuje zvláštní anonymní dopis, ve kterém ho kdosi vyzývá k tomu, aby ukázal, zda je skutečně tak chytrý. Prý si má dát jedenadvacátého pozor na Andover. Podpis zní: ABC. Dvaadvacátého ráno je v Andoveru nalezena zavražděná Alice Ascherová. Vedle jejího těla leží vlakový jízdní řád známý jako ABC, otevřený na stránce s vlakovým spojením z Andoveru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56200/big_vrazdy-podle-abecedy-pyT-56200.jpeg 4.51108

Hercule Poirot 12.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders, 1936

Kniha Vraždy podle abecedy

Anette99
10. listopadu

Opět nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdami, knížky paní Agáty mě prostě baví. Tady by člověk řekl, že od začátku ví, jak to bude, a ejhle, ono je to opět úplně jinak. Samozřejmě jsem se zase nechala nachytat. Dopisy pro samotného Poirota, vraždy pečlivě naplánované do posledního detailu. Děj ubíhal, knížka se četla s lehkostí a přesto je to pro mě po Černoušcích asi zatím nejlepší kniha od A. Christie.

Devorah
10. listopadu

Dle mého názoru jedna z nejlepších knížek této autorky. Je zde skvěle vylíčen vztah Hercula Poirota a jeho věrného, poněkud tupého přítele v osobě kapitána Hastingse. Vrah a jeho motiv je opět excelentně vymyšlen, ale mnohem více čtenáře baví vsuvky v podobě mírného hašteření těch dvou. A to zvládá ten malý mužíček s navoskovaným knírem, pan Poirot, opravdu skvěle.

Hotovson
09. listopadu

Měl jsem takovou menší krizi - vůbec jsem netušil, co číst dál, přitom (nebo snad právě proto) tu mam knížek na výběr nepočítaně. Řek jsem si, že teda sáhnu po Agatě, koneckonců je to klasika, nic se tim nedá zkazit a bude to rychlý čtení. Naštěstí jsem se v úsudku nesplet, dostal jsem přesně to, co jsem čekal.

Tentokrát vrah provokuje samotnýho Poirota a píše mu dopisy, kdy a kde bude zabíjet a to ještě v abecednim pořadí. Tajemný ABC neni od začátku vůbec tajemný, víme o koho jde a proto jsem ho vyloučil jako pachatele hned na začátku, takhle jednoduchý to přece nebude...no nebylo, ostatně jako vždy a opět jsem netušil, ale to už je mi tak nějak fuk, protože jsem se výborně bavil. Vrah byl hodně důmyslnej, vůbec mě to nenapadlo, i když jeho motivy byly opět mrzký, jak už to tak v knížkách AC bejvá. Ale výborný počtení to bylo :)

Dixinka
01. listopadu

Napětí do poslední strany. A zase mi vrah celou dobu unikal. Skvělé!

vodovodnice

Vraždy podle abecedy jsem někdy dříve viděla zfilmované, ale už jsem je dost zapomněla.
Když jsem se vrtla do čtení této detektivky, musím říct, že se mi postupně vybavovali jednotlivé kusy z filmové verze a hezky to dokreslovalo knížku.
Příběh je velmi zajímavý a ke konci je i dramaticky gradující.
Až mne překvapuje jak jsem se nechala oblafnout. Už zase.
A stejně nikdy nepochopím jak na to může Poirot přijít... pokaždé mne řešení příjemně překvapí a poučí.

Aligator805

A. Christie nikdy nezklame. Opět skvělé čtení.

Jiho226

Znovu jsem se po pár letech ke knize vrátila - Agatha a její knihy jsou téměř dovolenkové pravidlo - a opět mě velmi bavila. Skvěle promyšleno,skvěle poskládáno, pětihvězdičková detektivní klasika.

NannyOgg24

Agatha nikdy nezklame. Letos čtu její knihy v rámci výzvy Fb Agatha.cz.