DustinMind DustinMind komentáře u knih

Red Meat 2 Red Meat 2 Max Cannon

,,MA-MÍ! Čopo mě straší!"

30.07.2012 3 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Totalita vládne, lidi se podřizují, ale své zástupce si léta volili sami. Všechno se zvrtlo a demokracie není a proto je potřeba někoho, kdo se tomu postaví. Někoho takovýho, kdo s tím něco udělá. Nebude se bát zabíjet a mstít se za ostatní lidi, kteří za ty roky umírali a zbytečně. Alan Moore zřejmě trošku v rauši a to je naprosto spravný. Jen ať. Je potřeba koukat za svět i jinou perspektivou a zrovna takovouhle. Citoval bych V, ale bylo toho tolik, že to opustím s dobrým pocitem a vrhnu se na Watchmen. Teď hned.

09.07.2012 5 z 5

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Samotná povídka Démon zvrácenosti je geniální.

20.06.2012 5 z 5

Paměti starého chlapáka Paměti starého chlapáka Charles Bukowski

Bukowski do čárky a do písmene.

18.06.2012 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Kniha, která na vás stáhne Kafkovu depresi, nespavost a jeho silnou osobnost. Silné sousto, které z vás vysaje veselou náladu a pocity.

06.06.2012 4 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Dlouho jsem tuto knihu odkládal s myšlenkou: ,,Jednou si ji vezmu, jednou ji konečně přečtu." a taky jsem to udělal.
Ono chodit v knihovně kolem toho regálu s Dostojevským a neustále Karamazovce odkládat, to je peklo.

Bylo mi řečeno: ,,Podívej se na film s Trojanem, ať se líp dostaneš do hlavního děje a těch věcí kolem..."
Takže jsem se na film podíval a i podle kritiky mnoha lidí, která byla občas až moc přísná, jsem byl opravdu nadšenej. A co jen nadšenej, byl jsem unešenej a toužil jsem po knize víc než kdy předtím. Popad jsem jí a hned doma knihu otevřel a začal. Nakonec mi to čtení zabralo zhruba 5 dní, když nepočítám ty denní mezery ve čtení.

Fjodor Pavlovič - notorický ale přesto hlubokomyslný člověk, který si zahrává s city svých synů.
Míťa - ,,Jsem vinen opilstvím, prostopášností a lenivostí, ale na smrti svého otce vinu nemám!"
Ivan - Inteligentní a studovanej člověk, kterej vás sebou ponoří do hlubokých myšlenek. Jak už napsal Parník, prolila se do něj průběhem děje povaha, kterou nesl v Zločinu a Trestu Raskolnikov, když si uvědomoval svůj zločin a svědomí ho uhryzalo až na kost. To samé se předá na Ivana a i přes návštěvu čerta se dostává až do části, kdy u soudu všechno řekne.
Aljoša - hodný a plný pochopení, ale ze všeho nejvíc také Karamazov, což sebou nese i jiné věci.
Směrďakov - v hloubi duše Pavel Karamazov, který je sice na dně rodiny, ale čím dál víc se ukazuje na světle.

Kdybych měl závěrem této dokonalé, úžasné a naprosto strhující knihy pronést citát, bylo by to:
,,Jestliže neexistuje nesmrtelnost duše, neexistuje ani ctnost. Všechno je tedy dovoleno." (Ivan Fjodorovič Karamazov)

17.05.2012 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

30. 4. - týden po vydání knížky Prokletí, na kterou jsem se mimochodem těšil měsíc předem, jsem konečně vyzvedl balíček.
Je 4. květen a konečně mám prostor, abych vyjádřil své pocity k novému Chuckovi a jeho Prokletí.

Ze všeho nejvíce mě asi mrzí, že se u nás tomuto spisovateli nedostalo ještě tolika překladům. Např. knihy: Rant, Tell-All, které vyšly v USA ještě před knihou Damned. A čistě ke knize.

Jelikož mám v současné době přečtené všechny česky přeložené knihy od Chucka Palahniuka a jsem jeho velikým obdivovatelem, kniha mě celkem pozastavila. O samotném tématu Maddyson a jejího života z pekla jsem držel zájem celkem dlouho, ale jak se tak stává, po chvíli mě děj začínal nudil - alespoň místy tomu tak bylo. Typický autorův styl psaní se jevil na první pohled a díky tomu jsem si držel chuť, ale pak mi začalo připadat, že se Chuck asi už ze všeho vypsal. Jakoby už neměl tolik, co napsat, protože tu nejdůležitější formu sebe už vložil do Klub rváčů a Programu pro přeživší.
Kniha mi netrvalo ani tak dlouho, a to i s příklonem k horkému počasí a únavným dnům na intru. Ale musím mu, snad jako vždycky, poděkovat za to, že mě udržel při životě, ale paradoxně mi zase říkal o pekle.

Ten, kdo má za sebou všechny autorovy knihy, nechť se pustí i do Damned a obrázek si vytvoří sám.
Kdo by se ale netěšil z Oceánu promarněného spermatu a řeky vařících výkalů :)

Bavte se!

04.05.2012 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jak tu pronesl pistalka, kniha není tím, za co byste jí možná považovali. Není plná těch děsivejch a krvavejch scén. Víc jak 70% lidí si jí spojí s filmem, kde hrál Tom Hanks a kterej se mi držel před očima po celou dobu čtení a sledování dění na Zelené míli.
Poznáte tu mukly, kteří jsou zde za ty nejhorší tresty, ale také lidi s temperamentem a osobností, kterou byste v nich nehledali. Muže, kterej se zdá bejt Golem plnej násilí, ale ve skutečnosti je to v nitru citlivé dítě plné soucitu.
Záporák Percyho, kterej pije krev všem okolo sebe a projde si nepříjemným peklem, do kterého se dokope sám.
Rád bych Vám, pane autore, na Vaše osobní přání na konci knihy poslal dopis k této knize a to takovej, že Zelená míle se u mě zapsala jako jedna z těch, na kterou nikdy nezapomenu.

26.04.2012 5 z 5

Kingovka, která se dala zatáhnout za jednu noc. Téma mě celkem chytlo a řekl jsem si, že stejně nemam v noci co dělat. Proč nestrávit noc s Kingem.

26.04.2012 4 z 5

Krokodýl Krokodýl Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Povídka o lidském chování od velkého pána.

19.04.2012 4 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

Pokud jste knihu vytáhli a přečetli.
Dejte si panáka.
Pokud prozatím čtete a kniha vás drží jak vzteklá liška..
Dejte si panáka.
Jestli Milujete Palahniuka a je pro vás literárním souhvězdím jako žádný jiný autor. Dejte si do druhý nohy.
Pár panáků. Pár aspirinů. Repete.

19.04.2012 5 z 5

To To Stephen King

Tlustopis strachu a zhmotněné hrůzy do vašich nočních, čtecích koutků.

Stephen King zde dokázal zařídít, aby vás alespoň jednou, za dobu čtení, mohl navšítívit ve snu klaun Penny Wise a vy jste se mohli vznášet jako jeho balónky :)

,,Všichni se tu vznášíme. I ty se budeš vznášet."

18.04.2012 5 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Naprostej humáč plnej naprostý humáče. Znechuťte si stránky plné vycuclých střev a pojídání lidských zadků. Prostě mistr Palahniuk.

18.04.2012 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Výborná atmosféra nočního města a restaurace. Dějově mě tolik nezasáhla, ale zkuste u toho poslouchat The Cranes - Don't wake me up :)

16.04.2012 3 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Velká lítost, že dílo mě neuchvátilo tolik jako jeho zbylé. Tím u mě ale neklesá v ceně :)

16.04.2012 3 z 5

Uklidňující a lehká pro klidnej večer.

13.04.2012 4 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Je pravda, že první jsem viděl film, ale vadilo mi to? Ne. Měl jsem díky tomu otevřené oči a věděl, co se děje.
Spojení s knihou a vzpomínkou na film začalo u scénky, kdy DiCaprio blije do záchodu na cestě na ostrov. Jakmile se tato pasáž objevila v knize, hned jsem věděl, co bude čekat. Kniha je opravdu obsahově bohatá a psána neuvěřitelně poutavým způsobem. Četbu jsem zvládl za 2 večery a z toho ten druhej měl krapet divný sny.
Opravdová dokonalost.

28.03.2012 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

I po přečtení se nemůžu zbavit toho dojmu, že se to tomu filmu podobá. Sice jen v maličkostech, ale podobá. Je ale naprosto jasné, že kdyby se filmu uchopil někdo jinej a nezplácal z něj takovou ,,sračku", možná by to bejvalo bylo lepší.
Stephen King - Paul Michael Glaser 1:0

25.03.2012 5 z 5

Rukověť bojovníka světla Rukověť bojovníka světla Paulo Coelho

Naprostá knižní katastrofa, se kterou vyrukoval na povrch zase ten vyvolený, který má v hrsti svět, rady do vašeho života a taky života všech lidí v kosmu. Coelho papal moc intelektuální kaše a rád agituje. Jojo, kdyby tu energii využíval jinak a radši by si zchladil to ,,spisovatelský ego", díky kterýmu je tak špatně slavnej.

23.03.2012 1 z 5

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Taková hovadina a ten blbec se ještě směje.

21.03.2012 odpad!