DustinMind DustinMind komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Dokonalá komedie následovaná divadelním ztvárněním v podobě muzikálu My Fair Lady. Vlastnosti jednotlivých postav si dokážete po několik stranách lehce představit a oblíbíte si je. Zde nejde nic jiného, než plné hodnocení.

26.12.2011 5 z 5

Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné prózy Jeden den Ivana Děnisoviče a jiné prózy Alexandr Isajevič Solženicyn

Původně jsem plánoval, přečíst si pouze samostatnou vazbu Ivana Děnisoviče, ale nakonec jsem popadl i svazek jiných povídek. Hodnotit čtyřmi nebo pěti hvězdičkami je zde otazník, ale né zas takový, který by vás měl tížit. Povídky mají svůj smysl, své kouzlo a proto je důležité, koho se jak zmocní.

25.12.2011 4 z 5

Mladík v okovech Mladík v okovech C. D. Payne

Takže asi takhle.

Celkový dojem z knihy a z pokračování nebyl tak silný, jako při prvním díle, ale autor zde přidává na spoustě dalších erotických a perverzních okamžicích. Slovník je shodou okolností znovu stejný - což je jen dobře - a proto se kniha čte sama od sebe a vy jí proplujete tak rychle, jak byste ani nečekaly a přitom ji vnímáte všemi smysly.

Vzhledem k tomu, že je to čtení pro mládež, tak kniha umí rozhodně působit na každého člověka dost.

A závěrem - Opravdu jsem nečekal, co vše se může nahromadit na hlavu jednoho člověka v pubertě, který jede jako o závod a kritické chvíle řeší tak, jak by zřejmě řešil i kdokoliv jiný. Jeho hlavu potopenou v problémech s policií a útěku jsem vnímal stejně tak, jako on a dýchal jsem opravdu z plných plic a neskutečně rychlým tempem.

Payne zde dokázal - alespoň pro mé estetické cítění - vložit opravdu šíleně zbrklou situaci, která se mě držela jako klíště. Nedokážu ani říct, zda se mi do jeho další díle chce přistoupit předpojatě, ale věřím, že mě znovu jen potěší a já si tak užiji Nicka Twispa tak, jak by měl každý jiný.

P.S. Nenávidím vás, vy slizkí vocasi.

25.12.2011 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Dokonalé a vtipné drama od Oscara Wilda, které jsem si ihned zamiloval. Nejen, že kniha se díky formě, ve které je psána čte neuvěřitelně dobře, ale také se ihned vžijete do příběhu a chování hlavních postav Jacka, Algernona, Cecílie a dalších.

Oscar Wilde po sobě zanechal nádhernou tvorbu, která by měla sloužit jako povinná četba ( jakožto už na většině škol slouží).

21.12.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nebudu to nijak zvlášť rozebírat. Co se mi líbilo a co zase ne, to nechám být. Mohu jen říct, že pokud ke mě někdo přijde se slovy ,,Prožij si svůj Osobní příběh´´, tak ho vykopu dál, než vůbec sahá vesmír.

Zajímavé komentáře: zlovlk, nightlybird

07.12.2011 1 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Znovu jsem se pustil do toho slavného Kafky a tentokrát v delší podobě, která mi - k mému štěstí - opravdu sedla.
Transcedentální veledílo, které se vám vryje do paměti a pár hodin - někdo možná dní - zůstanete s velikým otazníkem v hlavě nad tématem a dějem knihy. Vážně myslíte, že NIC se nemůže stát, aniž byste o tom nevěděli? Opravdu myslíte, že konec nemůže přijít tak rychle, jak to začalo a vy jste přitom stále s nechápavým výrazem a bez jakékoliv důležité informace?

Proces vám ukáže trošku složitější cestu do města a ani bych se nedivil, kdyby jste na konci zabloudily.

07.12.2011 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Fajn, fajn. Po půl roce jsem Idiota znovu přečetl a hádejte co. Přineslo mi to opravdovej skvost až do ruky a já blbec ho předtím v té knize neviděl. Myslel jsem si, že se k němu vrátím až jindy, ale nastala správná chvíle a já to udělal už teď. Jsem šťastnej člověk. A teď do Vegas.

07.12.2011 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Co říct k dílu, kde se hlavní postava probudí jako brouk... Co říct k dílu, které napsal - čemu se divit - sám pan Kafka a zanechal po sobě další absurditu ve formě povídky.

Smutné, překvapivé a nezapomenutelné.

03.12.2011 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Čtení pro jeden krátký večer, které vám poskytne Oscar Wilde a jeho nevšední strašidlo. Nad tímto dílem se rozhodně usmějete, či dokonce i po-zasmějete, ale také vám to udělí něco do budoucna.

02.12.2011 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Pokud mě hírujete pořádně, musím s vámi tolkovat o tom, jak opravdu chorošná kniha je Mechanický pomeranč. Většinu času lituji, když vidím jako první film a až potom se pouštím do knihy - mechanický pomeranč je zde opravdovou výjimkou, kde jsem si čtení užíval od začátku do konce - které bylo ovšem ještě mnohem lepší a obohacenější, než film.

Děkujeme vám pane Burgessi za vaše skvostné dílo.

Děkujeme vám pane Kubricku za vaše zfilmované dílo.

Veliké ovace patří oboum mistrům.

29.11.2011 5 z 5

Ortel Ortel Franz Kafka

Opravdu mrazivé čtení.

28.11.2011 4 z 5

Motýlek 1. díl Motýlek 1. díl Henri Charrière

Skvělý příběh o plánovaném útěku z věznice a o jeho průběhu. Po cestě se Moty a jeho kamarádi z vězení setkávají s mnoha lidmi, kteří se k nim většinou chovají až podivně přívětivě až vítavě což mě celkem překvapovalo. Nicméně kniha je to opravdu skvělá a rozhodně stojí za přečtení oba díly - pokud ovšem nemáte vydání v jedné vazbě.

21.11.2011 5 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Není pochyb o tom, že spisovatel Payne je naprostý ,,hovado´´.
Čekal jsem sprostý výrazy v určitých mezích, ale tohle nadmíru sprostý dílo bylo mým nejradostnějším úsměvem při čtení.
Opravdu šílená, sprostá, bláznivě trhlá knížka plná hromady průserů spojených se snahou o první sex a výpomoci svému kamarádovi Levákovi se zahnutým ptákem.
Hovorová čeština se mi četla sama už jen z toho důvodu, že stejně mluvím i já - pokud nepočítám nevšedních výrazů a chování Francoise. Mladík v odboji vás překvapí stránku po stránce, rozesměje vás větu po větě, ale kromě smíchu se dostanete také do stejného citového cítění jako právě Nick, který si prožívá svou první lásku, kterou s melancholií slýchá jen telefonicky a k tomu ještě na dálku.
Dílo Mladík v odboji ve vás zanechá krásnou vzpomínku plnou super hlášek, poetických obratů, ale také představ o šílenostech.

Nadlouho u mě v hlavě zůstanou Nick, Levák, Sheeni, Albert, Wally, Francois a další.
____________________________________________________________________________________________________

Když sme dorazili do Kentfieldu, zjistil sem, že otec nejen nemá připravenej žádnej program, ale dokonce chce, abych mu posekal ten jeho zasranej trávník. A to ještě zadarmo! ,,Proč?´´, opakoval po mně táta. ,,Protože bych, kamaráde, kromě toho znehodnocenýho šeku taky rád něco viděl za těch pět set třiavosumdesát dolarů, co ti měsíčně posílám jako alimenty´´. A co takhle láskyplnej vztah k svýmu jedinýmu synovi, ty kriple!

18.11.2011 5 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Dokonalé povídky od dokonalého spisovatele, které vám usnadní cestu čtením svou pestrostí a zajímavostí každého díla obsaženého uvnitř. Setkáte se s opravdu úchvatnými povídky do kterých se v průběhu čtení opravdu vžijete.

Salinger je skvělý autor, ale pokud bych si měl vybrat, tak jeho Kdo chytá v žitě pro mě bylo mnohem zábavnější. Ve srovnání s povídkovou knihou budou ale na stejné hladině pro čtenáře, který touží jen po dobrém čtení, kterému se tu dostane v té nejzajímavější a nejkrásnější formě radosti, ale zároveň i opaku.

24.10.2011 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Naprostá klasika prvního čtení. Nic víc nic míň :)

20.10.2011 5 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

No teda. Tohle byl teda nářez. V mém případě byl první film, ale teď lituju toho, že jsem nečetl jako první knížku.
Naprosto chaotickej styl psaní, který se nám snažil Palahniuk naládovat v co největší dávce kterou mohl a dokázal u mě tak vyvolat chuť si přečíst jeho další díla.

Tuhle knížku si prostě plánuju přečíst v co nejbližší době znovu. Vím to, protože to ví Tyler.

20.10.2011 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Paul Remark

Dokonalá a nádherná četba, která vám otevře Remarqueho srdce a jeho literární cítění pro dokonalé knihy.
Kniha byla šíleně dobře čtivá a neskutečně zájmová. Nemohl jsem se od toho lehce odtrhnout a to je na tom to krásné.
Rozhodně se chystám na cestu dalších Ramarqueho knih.

A konec knihy mi opravdu hnal slzy do očí. Chudák Katcza.

15.10.2011 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Nesmrtelnost a forma, jakou nám ji pan Kundera naservíroval tím nejsilnějším způsobem.
Musím přiznat, že místama mi ta knížka dala celkem zabrat, ale o to panu Kunderovi zcela jistě šlo.
Veliký obdiv za tento skvost.

28.09.2011 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ohledně důvodu knížky, který donutil Marka Chapmana k vraždě J. Lennona - můj názor je asi takový, že je to pouhá historka k lepšímu prodeji, jelikož nic nenapovídá vražednýmu důvodu, ale ke knížce.

Dokonalá, zábavná, obzorující a jeden z nejskvělejších literárních zážitků, který vás nepřestane bavit.
Holden, který používá stále dokola vtipné hlášky u kterých se člověk vážně nasměje a který vám taky ukazuje myšlenky a chování klasického puberťáka, pročež je kniha ideálně dělaná pro kluky toho věku.

Jak by řekl Holden - Tohle mě umrtvilo. Vážně hlína a to na beton.

25.09.2011 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Naprostý český literární skvost. Mrazivé, děsivé a hlubokomyslné příběhy.

18.09.2011 5 z 5