Mladík v odboji

Deník Nicka Twispa, předčasně vyspělého „puberťáka“, od ďábelsky inteligentního C.D. Payna. Nemilosrdně otevřený humor je rafinovaně založen na kontrastu dětské naivity a stereotypního světa dospělých. Nick je kluk s úžasnou schopností zaplétat se do nesnází. Všechny jeho vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce. Paradoxně na své spletité cestě dospíváním nachází především obecnou radost ze života a soucit - obojí velmi nakažlivé! Dotisk r. 2006 a 2009...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3647/mladi-v-hajzlu-i-mladik-v-odboji-3647.jpg 4.2917

Mládí v hajzlu 1.

Literatura světová, Humor

Vydáno: , Jota

Youth in Revolt, 1993

Kniha Mladík v odboji

princeznaaura

Naivita 14ti letého hocha, který by pro to, aby přišel o panictví, udělal cokoliv. A jeden bláznivý nápad se přeměnil v jednu velkou pohromu. Nenáročné a oddychové čtení "nejen" pro náctileté, kde se občas i pousmějete pošetilým nápadům.

vemrazik

Znám od autora jen tuto sérii, dost mě bavila. Absurdní situace, pubertální a věčně nadržený pubertální intouš... Jo, funguje to.

Ondra06
09.12.2020

Kniha mě bavila. V některých místech to vypadalo jako kdyby to opravdu psal čtrnáctiletý kluk, který v knize popisuje své problémy a své zájmi.

TajemnýSmrad
03.05.2020

Při prvním přečtení jsem byl nadšený... Při druhém již méně, takže po třetí raději číst nebudu.
Každopádně minimálně za jedno přečtení kniha rozhodně stojí. Je zábavná, příjemně utíká a i když se postupně (obzvláště v následujících dílech) objevuje více a více postav, tak se v nich člověk neztrácí, což velmi oceňuji.

vlkodlaq
03.05.2020

Mladíka v odboji jsem četl coby asi sedmnáctiletý a ačkoli se mým oblíbeným žánrům ani neblíží, podivně mě to vtáhlo. Z části to bylo velmi dobrou čitelností ale taky tím, že jsem se velmi snadno s hlavním hrdinou sžil. V sedmnácti jsem přece jen měl některé problémy a myšlenky podobné..

postrach
30.04.2020

Uz po prvim precteni se mi kniha zalibila.Ctu podruhe a filmove zpracovani se mi taky zalibilo tak,ze se cas od casu,divam znova.

StarPopcorn
29.04.2020

Velká sranda
EDIT: Přečteno potřetí

Greenfingers
17.04.2020

Autor postavil své "dílo" na popisu neukojené sexuální touhy dospívajícího mladíka, což mi připadá poněkud laciné. Rádoby humor prošpikovaný vulgarismy je místy až nechutný. Nevím, zda právě tohle čtou "puberťáci". Pokud ano, nechápu proč. Je přece spoustu kvalitní literatury i pro dospívající čtenáře.