Tvrdej chleba

Basa básní známého ochlasty a hledače ryzího života.
Co je tvrdší: týden starý chleba, nebo okoralá duše měšťáka? Trpíme více než zvířata? Za co nás ženy trestají? Seženu prachy na poslední dostih v životě?

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60278/tvrdej-chleba-60278.jpg 4.1112

The Continual Condition (2009)

Literatura světová, Poezie
Vydáno:, Argo

Kniha Tvrdej chleba

Mruskulka
10.11.2018

Jsem ráda, že i po jeho smrti se najdou lidi, co jeho básně najdou, opráší a vydají :-)

Česneksmedem
13.09.2018

Samozřejmě chápu, že po básni o dostizích se chlapům zrovna nemusí zpevnit poklopec a dámy neuroní slzu. Dokonce chápu, že po básni o chlastu někteří neslintají jako Pavlovovi psi. Ale po básni "tvrdej chleba" a hlavně "sázka na jistotu" jsem si říkal: "Tak a teď by to chtělo Vendulku utěšovatelku!". Naopak u básní "tragédie?" a "oddělení součástek" jsem se fakt zasmál. Byly to ale výjimky, neboť je to z velké části sbírka rozlučková.

Renek
22.07.2018

Syrové, chutné, nutričně vyvážené. Prostě tak jak to mám rád :-) Šest hvězd.

ivanaa
16.07.2018

dobrá kniha

O77
12.03.2018

"Dám si ještě ještě jedno cigárko a budu trpělivě čekat na štěstí v lásce" (báseň Buddha se usmívá). I v této sbírce Bukowski potvrzuje, že nic lepšího než je jeho poezie, nenapsal.

tatatranka
11.08.2017

Zamilovala jsem se. Prostě, ne pateticky. A i kdyby. Na to sere pes.

Mejsha
10.06.2017

Buki je prostě frajer, ale jeho příběhy jsou lepší než básně. Je dost možné, že tyto básně ztratili svůj význam překladem, ale i tak mě moc nezaujaly. Ale musím uznat, že se to čte dobře.

puml
03.06.2017

Pozdní Bukowski aneb zjištění, že stropy v sobě mají vlídnost vík od rakví...

Jedna z těch nejlepších Bukowského sbírek. Starej chlapák se v nich z nadhledem ohlíží za tím spisovatelským pinožením, za ženskejma i za známejma z baru a tak nějak se s nima pomalu loučí... ovšem ve velkym stylu. - Doporučuji.

RecycledCarrey
13.02.2016

vidím slyším jsem vidím slyším jsem byl jsem byl jsem
stále jsem touhle chvílí
touhle motýlí chvílí s pohledem zabořeným do kulatého
ústí prázdné lahve

nebo stručněji: "kokotský svět, kde kokoti vymýšlí kokotiny"

||Chantal

svého souseda

Stručný a vtipný. Čte se to rychle a dobře. ♥

MissBlack
07.09.2013

Tohle bylo moje první setkání s Bukowského poezií. Možná, jak tu někteří píší, to byla zrovna slabší sbírka, ale stačilo mi to, abych věděla, že budu tíhnout spíš víc k povídkám nebo románům.
Poezie mi nikdy nebyla blízká, ale říkala jsem si: zkusím to. Ve spoustě věcí je jiný, tak se mi to možná bude líbit. A jo, některé básně se mi opravdu líbily, třeba "po půl druhé ráno" a většina těch dlouhých.
Každopádně ale zůstanu u prózy.

Jaennea
27.01.2013

Pro mě stále zůstává nejlepším spisovatelem. Možná zkrátka v jeho básních vidím něco víc než jen ožralu, který neví, o čem by psal. Jistě, tentokrát to bylo trochu slabší, ale přesto si myslím, že jsou to ty nejlepší básně, jaké kdy byly napsány.

DustinMind
18.08.2011

Bukowski jde pokaždé jinou cestou. Tahle mě zrovna moc nezaujmula, ale co na tom. Průměrná sbírka básní, ale oproti jeho jiným knihám tu nestavím vlajku na stožár.

riot182cz
27.06.2011

Pro Bukofily povinnost, pro ostatní asi "tvrdej chleba". Básně jsou rozhodně ze slabšího ranku a nepřekvapí. Mě tato sbírka nezklamala, ale ani nijak výrazně nepotěšila. Průměr.

JTB
08.03.2011

Jak nádherně se dá napsat, že už jsem napsal všechno, co jsem potřeboval

Arlique
22.01.2011

básně o tom, jak nemá o čem básnit...

útlá knížečka na 125 stránkách doslova vycucaná z prstu, spíš jde o to z Bukowského příznivců vytahat prachy - na to jak je neobsáhlá, bez ilustrací atd atd, stojí nehorázných 238,- Kč.